TwoFace

#ReleaseTheSnyderCut

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 13.10.2019  21:55
    Joker (2019)

„The worst part about having a mental illness is people expect you to behave as if you don’t.“ Nevzpomínám si kdy naposledy, jestli vůbec někdy, jsem u filmu cítil to, co při sledování Jokera. Jde o depresivní, temné, syrové a zneklidňující drama, které brutálně přímým způsobem nastavuje společnosti zrcadlo. Joker otevírá diskuze, provokuje, zneklidňuje, místy šokuje, a bez příkras zobrazuje téma psychických nemocí, morálního úpadku společnosti, kultu osobnosti, jak snadné je pro mentálně narušeného člověka dostat se ke zbrani, lhostejnosti ke společenským problémům, a dalších, před kterými společnost často zavírá oči a pak jen překvapeně zírá na tragické následky. Neklid, napětí, úzkost, to vše se skrz atmosféru, kterou film vyvolává, přenáší na diváka. Sledovat Joaquina Phoenixe a jeho šílený smích je fascinující, mrazivé a zneklidňující. Postava Arthura každou scénou propadá hlouběji a hlouběji šílenství a vlivem okolí přichází i o to málo, co ho drželo alespoň trochu příčetného. Jak Arthur postupně odhaluje svou traumatickou minulost, jeho duše a mysl se rozpadají, a z chlápka, se kterým jste ze začátku soucítili a fandili mu, se stává monstrum, které spouští lavinu události vedoucí k tragédii. Joker je naprosto dokonalou psychologickou studií této legendární postavy. Snad nikdo po zhlédnutí tohoto díla nemůže zůstat lhostejný k tomu, co právě viděl. Joker je pro mě jednoznačně filmem roku, dost možná i filmem desetiletí. Působivý retro vizuál, skvělá kamera, dokonalá hudba, to všechno skvěle tvoří depresivní atmosféru Gothamu, která podtrhuje a dotváří naprosto dokonalý herecký výkon Joaquina Phoenixe, který si bez debat zaslouží Oscara. Jeho Joker je totiž ukázkou herectví té nejvyšší úrovně. A i přesto, že je každý filmový Joker naprosto jiný a srovnávat je tak asi není úplně fér, si myslím, že žezlo nejlepšího filmového Jokera nyní právem získal Joaquin Phoenix. A překonat ho se možná už nikomu nikdy nepodaří. Tento snímek je nezapomenutelným uměleckým dílem, které by měl každý vidět. Put on a happy face and don't forget to smile! Jestli Joker nedostane Oscara za nejlepší film a nejlepšího herce v hlavní roli, tak je jasné, že Akademie je naprosto mimo.

• 15.9.2019  01:00
    Tolkien (2019)

„Tell me a story – in any language you want.“ Na film podle života mého nejoblíbenějšího spisovatele jsem se hodně těšil, ale vůbec jsem nečekal, že ve mně toto dílo, které je bezesporu dílem uměleckým, zanechá takový dojem. Příběh o přátelství, lásce a dobrodružství. Filmařsky precizní dílo, při jehož sledování je zřejmé, že bylo natočeno s láskou a úctou, jak k samotnému Tolkienovi, tak k jeho příběhům. Sice není historicky přesné, mnoho věcí z Tolkienova života je vynecháno, pár jich je přidáno nebo upraveno. Přesto se jedná o skvěle natočený, inspirativní a emotivní film se skvělými herci, který mě dokázal naprosto vtáhnout do děje.

• 8.8.2019  22:19

Přímé pokračování Supermanovy smrti je opět nesmírně povedenou záležitostí, která si stále uchovává vysokou kvalitu předchozích filmů a zároveň překvapivě navazuje i na úplně první film ze série. Velice povedená akce, spletitý příběh a skvělá animace. Sice se od předlohy odklání ještě víc, než první část, ale to je dost možná i dobře.

• 8.8.2019  00:42

Vážně jsem nečekal, že nejnovější (vlastně už třetí) adaptace Supermanovy smrti bude tak povedená. Troufám si tvrdit, že dokonce překonává předlohu, na které se už bohužel začíná podepisovat zub času. Drsná akce, silné emoce, překvapivě i skvělý humor, a hlavně naprosto epická závěrečná bitva s Doomsdayem. Tahle adaptace se nesmírně podařila!

• 4.6.2019  15:21
    Černobyl (TV seriál) (2019)

„A just world is a sane world. There was nothing sane about Chernobyl.“ Nemám slov. Série Černobyl je mistrovské dílo od začátku do konce, které naprosto každý musí vidět. Začíná v momentě výbuchu, a už od začátku se nesnaží absolutně nic idealizovat. Sice si občas tvůrci neodpustili nějaké ty nepřesnosti kvůli dramatickému efektu, ale jinak jde o celkem přesnou rekonstrukci událostí. Od okamžitého zásahu hasičů, přes vypořádávání se s následky katastrofy, až po rekonstrukci toho, co se vlastně stalo, než došlo k nejhoršímu. Ty nejděsivější příběhy jsou ty pravdivé a o událostech největší jaderné katastrofy v dějinách to platí dvojnásob. Sovětské prostředí je ztvárněné velice přesvědčivě, realisticky a do nejmenších detailů, což jen umocňuje už tak nervy drásající a mrazivou atmosféru. Radiace doslova sálá z obrazovky a zneklidňující hudba podtrhává neuvěřitelně emočně silné momenty. Těch je, hlavně zásluhou naprosto fantastických herců, nepočítaně. I když po celou dobu víte, co se stane a jak to nakonec vše dopadne, budete naprosto pohlceni a bude vám fyzicky a psychicky špatně, až na vás na konci posledního dílu ta neuvěřitelně těžká emoční zátěž dolehne. A je to v samotném závěru posledního dílu, kdy si uvědomíte, co všechno slovo Černobyl znamená. Hasičům, likvidátorům a dalším hrdinům, kteří se podíleli na záchraně světa patří nekonečný dík.

• 8.5.2019  22:23

Bláznivá směsice skvělých nápadů odehrávající se ve svém vlastním malém milém světě, se skvělým hereckým obsazením, v čele s naprosto úžasným Ralphem Fiennesem. Poetické, místy bizarní, místy připomínající disneyovku. Co okamžitě zaujme je kamera a úžasný střih, obojí dělající z filmu umělecké dílo.

• 21.3.2019  21:44
    New Game + (TV pořad) (2019)

Re-Play je mrtev, ať žije New Game +.

• 27.12.2018  14:52
    Titans (TV seriál) (2018)

„Walking away from bad feelings is easy. It's much harder to take the blow and come back for more, but that's what a family does. If you can unite, you can face any threat. But if darkness arrives while you're still cast apart, I truly believe that none of you will survive. If you won't protect one another, who will?“ Titans jsou obrovské překvapení. Z původních příběhů o týmu teenagerů DC udělalo dospělý, temný, místy i brutální a hororový příběh ve stylu a s atmosférou prvních dvou Snyderových DCEU filmů. To vše je zasazeno do širokého světa DC – seriál je plný odkazů na Batmana a další hrdiny. Titans proto nepůsobí povrchně a uměle jako jiné komiksové seriály, ale dává divákovi pocit, že svět žije i mimo příběh hlavních hrdinů. Herecké obsazení je výborné, akční scény rychlé a drsné, realismus a komiksovost správně promíchané,… Tohle se skutečně povedlo!

• 23.5.2018  22:35

„Assume everyone will betray you. And you will never be disappointed.“ Solo měl od začátku potíže – hlavně mnoho nepřejících „fanoušků“, ale taky představitele hlavní role, kterému nikdo nevěřil. O to větším úspěchem film je. Po celou dobu se jedná o skvělou akční a zábavnou jízdu, která dává vyniknout úžasnému vizuálu plnému dechberoucích záběrů doprovázených epickou hudbou. Alden Ehrenreich příjemně překvapil a roli Hana Sola dělá velkou čest. Jeho ztvárnění postavy mám čím dál raději. Hlavní hvězdou filmu je však Donald Glover a jeho Lando, který je naprosto famózní a krade si všechny scény jen pro sebe. Film si na maximum užije hlavně ten, kdo zná seriály, komiksy a knihy. Spousta odkazů zasazuje snímek hluboko do zbytku univerza. Hlavně při jedné ze závěrečných scén může být běžný divák naprosto zmaten. Solo začal jako očekávaný neúspěch, ale stal se z něj překvapivě skvělý film a ještě lepší Star Wars. Rozhodně si zaslouží úspěch a taky sequel nebo hned dva.

• 20.3.2018  22:15
    Dunkerk (2017)

Film naprosto neuvěřitelně vtahuje do děje. Nervozita a napětí gradují s každou sekundou a diváka dokáží naprosto pohltit a to i díky dokonalému zvuku, který se stará o jeden z nejintenzivnějších filmových zážitků. Zoufalství a bezmoc střídají záblesky naděje a ty hned zase naprostá beznaděj. To vše podtrhuje a žene kupředu až trýznivá hudba, kterou v těch správných momentech protíná ticho, které dává scénám vyniknout. Ano, Christopher Nolan opět posunul kinematografii o něco výš.

• 15.12.2017  23:25

„Pass on what you have learned. Strength, mastery. But weakness, folly, failure also. Yes, failure most of all. The greatest teacher, failure is. Luke, we are what they grow beyond. That is the true burden of all masters.“ O téhle epizodě se bude ještě dlouho mluvit. Rian Johnson vzal ságu naprosto novým směrem a zamíchal univerzem tak, jako nikdo od té chvíle, co Darth Vader pronesl onu památnou větu. Prakticky od začátku do konce mění a boří všechny teorie, které za poslední dva roky vznikly, překvapuje a šokuje. Ve druhé polovině se film stává lavinou nečekaných zvratů a momentů, které mnoho „fanoušků“ bude těžce nést. Film opět vyniká úžasnou akcí, epickou hudbou a bezchybnými efekty. Mark Hamill a Carrie Fisher (které je film věnován) skutečně podávají svůj životní herecký výkon, a stejně tak Adam Driver, který opět dokázal, že jeho Kylo Ren je zatraceně dobře napsaná a zahraná postava. The Last Jedi je jednou z nejlepších epizod, začátkem nové éry Star Wars a završením Lukovy cesty, který odešel jako pravý Jedi.

• 28.8.2017  12:43
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

„Screw you guys, I'm going home!“ Inteligentní brutální satira, které není naprosto nic svaté a dělá si srandu úplně ze všeho a všech. Politické, sociální a kulturní korektnosti ukazuje velký vztyčený prostředník a vysmívá se všemu od náboženství, přes menšiny, postižené, stereotypy, až po prostou lidskou a společenskou debilitu. Zvlášť v dnešní době, kdy každého všechno uráží, kdy je nepřijatelné mít názor odlišný od korektní „pravdy“ a kdy je největším hříchem být heterosexuální bílý muž, je South Park mnohem aktuálnější, než kdy dřív.

• 10.6.2017  00:18

"In the darkest night I make the bad guys fall. There's a million heroes but I'm the best of them all! Who has the coolest gadgets? BATMAN! Who has the tricked out ride? BATMAN! Who does the sickest backflips? BATMAN! Nananananana BATMAN! You think my muscles are big? You haven't seen my brain. Ladies, it's okay if you stare 'cause I'm a billionaire!"

• 9.6.2017  23:45

„I'm tired of livin' in the darkness, man. It's all I've ever known, all that's ever known me, besides her.“ Na tenhle film jsem se hodně těšil kvůli jeho atmosféře a Mansonovi. Jeho role sice není tak velká, ale i v těch pár scénách je vynikající a běhá z něj mráz po zádech. Navíc jako propagace filmu funguje skvěle a o to tvůrcům šlo. Kdyby nebylo Mansona, šel by tento film určitě mimo mě. Jsem rád, že se tak nestalo, protože jsem si ho skutečně užil, i když byl jiný, než jsem čekal. Film hodně sází na svou syrovou a chladnou atmosféru, kterou si divák musí zamilovat, aby si ho užil. Nejsilnějším momentem byl pro mě zvrat v druhé polovině, který jsem opravdu nečekal a celkově mě překvapil i konec. Během filmu jsou vyřčeny zajímavé filozofické úvahy a je rovněž plný metafor, které vstupují do hry hlavně na konci, kde detaily, které se na začátku zdají bezvýznamné, sehrávají klíčovou roli.

• 3.6.2017  23:22
    Wonder Woman (2017)

„Only love can truly save the world.“ Wonder Woman neměla lehké dostat se na velké plátno, ale dokázala to. A dokázala to naprosto skvěle! Už svým debutem v BvS mě Gal Gadot uchvátila a nyní, když dostala vlastní sólovku, jen dokázala, že pro tuhle roli skutečně byla stvořena. (Holčička, která ji hrála jako malou byla také naprosto dokonalá). S Chrisem Pinem tvoří dokonalou dvojici a jejich vtipné dialogy skvěle fungují. Scény, kdy Diana běží přes bojiště a následně vymlátí celé skladiště, navíc doprovázené epickou hudbou, jsou neuvěřitelně působivé. Víc, než na samotnou válku se však film soustředí na její příčiny a následky, a prostřednictvím Diany je předává divákovi. Rozvíjí slova Bruce Waynea z BvS o tom, že „lidé jsou stále dobří“ a dokonale ukazuje vše, co je se světem v nepořádku. Tohle se Wonder Woman skutečně povedlo – jde o epický a zábavný superhrdinský film, který naprosto ctí předlohu a nese velmi důležitá poselství. Taková, která je třeba vyslyšet.

• 22.4.2017  23:39
    Star Wars Povstalci (TV seriál) (2014)

„If all you do is fight for your own life, then your life is worth nothing.“ První série mi přišla celkem dětinská a vůbec se mi nelíbilo, jak je jedno z nejtemnějších období z celé historie Star Wars ztvárněno jako dětský seriál. Pak jsem mu ale dal druhou šanci a jsem rád, že jsem to udělal. Dětinskost první série se totiž postupně vytrácí a jak se děj víc a víc blíží událostem Rogue One, začíná houstnout i atmosféra. Když pak naplno propukla válka, dokázali tvůrci skvěle spojit humor s akcí a epičností, a v seriálu probudit toho pravého ducha Star Wars. Návrat starých známých pak neuvěřitelně potěší a hlavně závěr druhé řady, kdy se učednice utká se svým mistrem je jeden z nejlepších okamžiků celé ságy. Uzavření svého příběhu se dočkal i Darth Maul a do seriálu (i znovu do kánonu) vstoupila legendární postava velkoadmirála Thrawna.

• 3.3.2017  09:51
    Mistři zastavárny (TV pořad) (2009)

V Las Vegas tenhle byznys povýšili na úplně jinou úroveň. Není divu, vždyť Vegas je pro tohle podnikání vynikající místo. Pořad mě překvapil tím, že skoro eliminuje „reality prvek“ a soustředí se hlavně na obchod. Navíc je to zábavné a poučné.

• 14.1.2017  23:27

Účetní je filmem, který v sobě skvěle spojuje dobrou akci a velice zajímavý a propracovaný scénář plný detailů, který mě hodně bavil. Ben Affleck je netradičním antihrdinou. Nedokážu posoudit nakolik věrně zahrál člověka s autismem, ale roli génia, co by vás zabil kalkulačkou a mezitím vám udělal účetnictví za posledních deset let, zahrál skvěle. Zbytek obsazení je taky dost dobrý, hlavně Jon Bernthal a J. K. Simmons, který se zde po boku Batmana připravil na svou roli komisaře Gordona. (Stojí za povšimnutí, že paralel k Batmanovi je ve filmu celkem hodně.)

• 26.12.2016  23:24

„I am one with the Force and the Force is with me.“ Rogue One nejsou typické Star Wars. Žádné úvodní titulky, žádný souboj se světelnými meči, hudba z původních filmů zazní jen v pár tónech. Přesto jde o nejlepší díl od konce původní trilogie a dost možná i o nejlepší Star Wars film vůbec. Úžasná akce, emoce, skvělá nová hudba, perfektní kamera, nádherný vizuál a skvělé efekty. Jakoby Peter Cushing vstal z mrtvých – návrat Tarkina mi udělal nesmírnou radost. Jeho digitální oživení je velice dobře provedené a skoro nerozeznatelné od reality. No a scény s Darth Vaderem jsou absolutně dokonalé, hlavně pak samotná závěrečná scéna. Celá závěrečná bitva je naprosto neuvěřitelná a fantasticky zpracovaná, plná akce a emocí, doprovázená skvělou hudbou. Gareth Edwards odvedl skvělou práci a doufám, že ještě pár filmů ze světa Star Wars natočí. Celkově Rogue One jako prequel funguje skvěle a hladce zapadá mezi dvě trilogie. A hlavně konečně jasně a jednou provždy stanovil, jak to vlastně v (novém) kánonu bylo s plány Hvězdy smrti.

• 10.12.2016  23:55
    Komorná (2016)

Komorná je natočena s citem a elegancí tak, jak to umějí jen v Asii. Nádhernou estetiku filmu podkresluje krásná hudba a protkává ho (hlavně jeho začátek) erotické napětí, kdy i prosté rozepínání šatů má v sobě silný sexuální nádech. To nakonec vrcholí v závěru prvního aktu, aby pak film sklouzl k náznakům zvráceností, místy výslovně pomrkává na markýze de Sade, ale nikdy ne tak, aby diváka odradil či přímo znechutil. I když by se mohlo zdát, že jde jen o další povrchně hlubokou studii lidské sexuality, není tomu tak. Jde o nádherný příběh se zajímavou a překvapivou zápletkou, který se nebojí ani lehkého humoru.

• 26.8.2016  23:54
    John Wick (2014)

Od začátku, který vás rozbrečí, až po konec, na kterém se usmějete štěstím, je John Wick poctivý akční film se spoustou skvělých přestřelek a mlátiček. Hlavní hrdina si jde přímo za svým, film nebere žádné odbočky, a jedna akce tak střídá druhou. Film se přitom drží při zemi, a tak tu auta konečně nevybuchují a k zabití padoucha je potřeba víc, než jen jedna kulka (počítal někdo headshoty?) a občas utrousí i nějaký ten vtípek. Musím říct, že jsem ještě nikdy hlavnímu hrdinovi tolik nefandil, aby všechny ty hajzly dostal. Všechno navíc podkresluje parádní soundtrack.

• 23.8.2016  17:17
    Jimmy Kimmel Live! (TV pořad) (2003)

Batman má Jokera, Sherlock má Moriartyho, Jimmy Kimmel (s Batmanem) má zase Matta Damona. Zkrátka další skvělá talk-show, a k tomu navíc přirozená a nenucená.

• 5.8.2016  22:47

„If you weren't so crazy, I'd think you were insane.“ Dlouho jsem nezažil, aby se celé kino smálo. Můžou za to skvělé hlášky, které hercům parádně sedly. Třeba Will Smith je naprosto suprový. Děj je možná celkem jednoduchý a zabíhá do klišé, o to víc si pak ale člověk může vychutnávat akční jízdu. Já si užíval každou vteřinu. Písničkový soundtrack filmu krásně sedí. Nesmím ale zapomenout na hlavní tahák filmu: Harley Quinn v podání mé oblíbené Margot Robbie a Jokera v podání úžasného Jareda Leta. Dva největší důvody, proč jsem se na film tak těšil. Všichni členové týmu jsou skvělí (hlavně Deadshot), ale právě Harley a Joker jsou vrchol filmu. A tvoří skvělý pár. Harley je prostě boží, roztomilá, šílená, sexy mrcha. A Joker je prostě vyšinutý magor. Novou verzi klasické postavy zahrál Jared Leto naprosto skvěle a proto je škoda, že nedostal víc prostoru. Chybělo mu jen střetnutí s Batmanem a hlavně role hlavního záporáka, což je obojí doufám jen otázkou času. Neuvěřitelná škoda, že se většina scén s Jokerem vystřihla. Hlavně ty, které ukazovaly jeho vztah s Harley v pravém světle takový, jaký má být. Takhle spíš působí jako kladná postava. Celkově tak Suicide Squad chybí jen pár věci k dokonalosti: lepší záporák (Joker?), víc Batmana, víc Jokera a taky Deathstroke (ale v toho doufám v pokračování). Nemůžu se dočkat dalších filmů. DCEU se totiž teprve rozjíždí a už teď vytvořilo nejlepší sérii komiksových filmů všech dob!

• 5.8.2016  22:17
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

„Never give up hope, no matter how dark things seem.“ The Clone Wars mě neustále překvapují svou úžasně zvládnutou akcí, za kterou by se nemusely stydět ani plnohodnotné filmy. Ať už jsou to epické výsadky klonů, rychlé a působivé boje se světelnými meči, nebo jenom vesmírné bitvy, tak jsou prostě skvěle zvládnuté. Anakin a Ahsoka jsou skvělá dvojice. O to víc pak bolí vidět, jak se znovu setkají v Rebels. Některé díly působí jako starwarsovská variace na Bratrstvo neohrožených. Moc se mi líbí, jak kloni dostali vlastní prostor a seriál skvěle rozvíjí jejich osobnosti. The Clone Wars je zkrátka jedna z nejlepších věcí, která kdy v rámci Star Wars univerza vznikla.

• 30.6.2016  17:51
    Muž z oceli (2013)

„You will give the people of Earth an ideal to strive towards. They will race behind you, they will stumble, they will fall. But in time, they will join you in the sun, Kal. In time, you will help them accomplish wonders.“ Nikdy jsem Supermana moc nemusel. Filmy s ním mě nějak zvlášť nebavily a jako komiksová postava mi přišel až moc černobílý a plochý. Tohle všechno však Man of Steel změnil. Zack Snyder vzal Supermana, udělal z něj Ježíše, a poslal ho zachránit Zemi. Při tom všem se mu podařilo naštvat jistého gothamského ďábla. Ale to je zase jiný příběh… Film je od začátku do konce protkán dynamickou a epickou akcí, kterou tvoří hlavně skvělá kamera a úžasná hudba. Snyder naprosto velkolepým způsobem odstartoval nejlepší komiksovou filmovou sérii. Může být Superman hrdinou? Je mesiášem, který má svět spasit, nebo nebezpečným mimozemšťanem, co ho naopak zničí? A potřebuje ho svět vůbec? Hlavní téma filmu, ve kterém Clark hledá sám sebe, svůj smysl života. Klade otázky a nutí k zamyšlení, stejně jako jeho pokračování, které tyto otázky a symbolismus s nimi související rozvíjí ještě víc, je plné paralel, a posunuje je do naprosto jiné výše.

• 22.5.2016  11:21

Krásně dojemné, s poetickou atmosférou, skvělou hudbou a se skvělou dvojicí Maguire a Caine.

• 6.5.2016  22:58
    Deadpool (2016)

Moje oblíbená romantická komedie. Totální nářez od začátku do konce! Deadpool se konečně dostal do mainstreamu a jeho obnovená premiéra je vším, čím má být. Vtipná, vulgární, krvavá, plná odkazů na ostatní superhrdiny a ještě ke všemu se skvělým scénářem a strukturou vyprávění. Ryan Reynolds se pro tuhle roli narodil. Ale to hlavní, co Deadpool dokázal, je, že otevřel dveře dalším R-kovým komiksovým adaptacím. Takže se dost těším na další pokračování té nejlepší romantické komedie na světě. A taky musím pochválit reklamní kampaň filmu, protože ta byla tak špičková, že za to měla dostat speciálního Oscara.

• 30.4.2016  19:56
    Salem (TV seriál) (2014)

„The occult and witchcraft are so often used in cinema with a heinous disregard for even researching its origins. However, I liked the themes of Salem. It looks at the witch trials without being cliche like most modern films.“ – Marilyn Manson Stejnými slovy bych popsal Salem i já. K seriálu jsem se dostal právě skrz Mansona a zaujal mě jak svým zpracováním a tématem, tak i zajímavým příběhem a postavami. Nutno podotknout, že hned první díl mi dal noční můry. Okultismus a nejrůznější rituály jsou zpracované opravdu skvěle. A na Janet Montgomery je radost pohledět. Děsivá i krásná zároveň. A je tu i Marilyn Manson!

• 5.4.2016  15:06
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

„When life gives you lemonade, make lemons. Life will be all like: What!?“ Krásný pohled do americké rodiny, ve které se dá snadno ztotožnit s postavami i situacemi do kterých se dostávají. Skvělé na zvednutí nálady. Skvělí herci, kteří si to opravdu užívají a geniální scénáře, které vytvářejí úžasné situace. Některé epizody jsou vypointované až tak, že jenom kroutíte hlavou, jak chytře vtipné ty momenty vlastně jsou. Je točen originálním stylem, eliminuje všechny prvky, které činí jemu podobné seriály trapné (umělý a nucený smích tu opravdu nenajdete), a tak vyčnívá nad nudnou a nenápadnou konkurencí. Taková moderní rodinka snadno přiroste k srdci a nepustí.

• 24.3.2016  23:14

„If God is all-powerful, He cannot be all good. And if He is all good, then He cannot be all-powerful.“ Konečně jsme se dočkali! Poprvé v historii se na velkém plátně setkali Batman a Superman! A boj to byl vskutku velkolepý. Pomalý rozjezd, postupná gradace, ve které se hromadí hněv a zášť a nakonec si Bruce s Clarkem dají přes hubu, aby se vzápětí spojili a dali přes hubu někomu jinému. Přesně po třiceti letech ožívají ikonické scény z Millerova komiksu. A ožívají ve velkém stylu. Bitva Batmana se Supermanem se dvě hodiny předtím vede na psychologické úrovni pod taktovkou šíleného Lexe Luthora. Musím přiznat, že jsem Jessiemu Eisenbergovi zpočátku moc nevěřil, ale jakmile se na scéně objevil poprvé, dokázal si mě získat. A co se Batmana týče; ten snad nemohl dopadnout lépe. Nejlepší a nejvěrnější ztvárnění vůbec. Ben Affleck se mi už od počátku jako Netopýr celkem líbil a nyní ho mohu prohlásit za nejlepšího, nejbrutálnějšího a nejděsivějšího Batmana, co se kdy na filmovém plátně objevil. Kdykoliv je tak Affleck na scéně, ožívá Batman z těch nejlepších komiksů. Ono vůbec celé obsazení je výborné. Jeremy Irons jako sarkastický Alfred a Gal Gadot jako krásná Wonder Woman, která svou premiéru zvládla dokonale. Taky mě potěšila camea dalších superhrdinů. Mrazivou a depresivní atmosféru střídá akce, která je natočená naprosto parádně. Je epická, dynamická a podkreslená skvělou údernou hudbou. Zajímavá je i filozofická stránka filmu. Skrývá se v něm totiž spousta myšlenek, ať už v dialozích nebo v symbolice scén (Supermanova paralela s Ježíšem je jen jedna z mnoha), což je i jeden z důvodů, proč ho lidé kritizují. Lidé si totiž odvykli u (superhrdinských) filmů myslet. Skvělý scénář, kamera, hudba, obsazení, spousta odkazů a alegorií na nejrůznější umělecká díla, historii a filozofii, a zkrátka i vše ostatní z filmu samotného tvoří umělecké dílo, dokonalý film a jeden z nejlepších superhrdinských filmů všech dob.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8