TwoFace

TwoFace

Jan Machovec

Česko
you say GOD and I say SAY10

homepage
Twitter: JackTwoFace

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  "Say 'what' again, I dare you, I double dare you, motherfucker, say 'what' one more Goddamn time!" Dokonalý film se skvělým scénářem a naprosto skvělými hláškami. Nejkultovnější z kultovních filmů 90. let. Vlastně jsem nenašel nic, co bych filmu vytknul a proto dávám nejvyšší hodnocení, protože tohle je jeden z mála filmů, co si to zaslouží. Navíc vidět tenhle film na velkém plátně bylo neskutečné. – (29.5.2014)

 • poster

  Kmotr 1, 2, 3 (TV film) (1992)

  "It's not personal. It's strictly business." Kmotr není jen film. Je to kult. Série filmů na které se nezapomíná a jejich zhlédnutí si člověk pamatuje navždy. Jen málo filmů ve mě zanechalo takové pocity jako právě Kmotr. Příběh o tom, že rodina je silnější než všechno ostatní. Příběh o bossovi všech bossů, jehož moc je obrovská, ne-li nekonečná. F. F. Coppola stvořil legendu. Legendu, která je věčná a na kterou se nezapomíná. Pro filmového fanouška povinnost, pro ty ostatní jde o film, který musíte vidět.

 • poster

  Interstellar (2014)

  "Love is the one thing we're capable of perceiving that transcends dimensions of time and space." Interstellar je naprosto, ale naprosto boží a dokonalý film. Skoro tři hodiny audiovizuální dokonalosti. Film, který nejenom že posunul hranice kinematografie, ale je i vědecky tak neuvěřitelně dokonalý, že prostě nenacházím správná slova. Úžasná hudba, skvělá výprava, emoce, nečekané zvraty a naprosto epické scény. A konec? Totální mindfuck, kde všechno opět dokonale zapadá.

 • poster

  Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

  "If God is all-powerful, He cannot be all good. And if He is all good, then He cannot be all-powerful." Konečně jsme se dočkali! Poprvé v historii se na velkém plátně setkali Batman a Superman! A boj to byl vskutku velkolepý. Pomalý rozjezd, postupná gradace, ve které se hromadí hněv a zášť a nakonec si Bruce s Clarkem dají přes hubu, aby se vzápětí spojili a dali přes hubu někomu jinému. Přesně po třiceti letech ožívají ikonické scény z Millerova komiksu. A ožívají ve velkém stylu. Bitva Batmana se Supermanem se hodinu a půl předtím se vede na psychologické úrovni pod taktovkou Lexe Luthora. Musím přiznat, že jsem Jessiemu Eisenbergovi zpočátku moc nevěřil, ale jakmile se na scéně objevil poprvé, dokázal si mě získat. A co se Batmana týče; ten snad nemohl dopadnout lépe. Nejlepší a nejvěrnější ztvárnění vůbec. Ben Affleck se mi už od počátku jako Netopýr celkem líbil a nyní ho mohu prohlásit za nejlepšího, nejbrutálnějšího a nejděsivějšího Batmana, co se kdy na filmovém plátně objevil. Kdykoliv je tak Affleck na scéně, nemůžu si pomoci, ale mám pocit, že ožil Batman z těch nejlepších komiksů. Ono vůbec celé obsazení je výborné. Jeremy Irons jako sarkastický Alfred a Gal Gadot jako krásná Wonder Woman, která svou premiéru zvládla na jedničku. Taky mě potěšila camea dalších superhrdinů. Zajímavá je i filozofická stránka filmu. Skrývá se v něm totiž spousta myšlenek, ať už v dialozích nebo v symbolice scén (Supermanova paralela s Ježíšem je jen jedna z mnoha), což je asi i jeden z důvodů, proč ho lidé kritizují. Lidé si totiž odvykli u superhrdinských filmů myslet. Spousta odkazů a alegorií na nejrůznější umělecká díla z filmu samotného tvoří umělecké dílo. Mrazivou a depresivní atmosféru střídá akce, která je natočená naprosto parádně. Je epická, dynamická a podkreslená skvělou údernou hudbou. Je třeba si uvědomit, že tenhle film není pro běžného diváka, ale pro lidi, co znají DC Universum, a proto je třeba k němu tak přistupovat a hodnotit jej. Film je totiž doslova narvaný odkazy na nejrůznější komiksy a paralelami na předchozí film. BvS je tak pro mě zatím nejlepší superhrdinský film.

 • poster

  Muž z oceli (2013)

  "You will give the people of Earth an ideal to strive towards. They will race behind you, they will stumble, they will fall. But in time, they will join you in the sun, Kal. In time, you will help them accomplish wonders." Nikdy jsem Supermana moc nemusel. Filmy s ním mě nějak zvlášť nebavily a jako komiksová postava mi přišel až moc černobílý a plochý. Tohle všechno však Man of Steel změnil. Zack Snyder vzal Supermana, udělal z něj Ježíše, a poslal ho zachránit Zemi. Při tom všem se mu podařilo naštvat jistého gothamského ďábla. Ale to je zase jiný příběh… Film je od začátku do konce protkán dynamickou a epickou akcí, kterou tvoří hlavně skvělá kamera a úžasná hudba. Snyder naprosto velkolepým způsobem odstartoval nejlepší komiksovou filmovou sérii. Může být Superman hrdinou? Je mesiášem, který má svět spasit, nebo nebezpečným mimozemšťanem, co ho naopak zničí? A potřebuje ho svět vůbec? Hlavní téma filmu, ve kterém Clark hledá sám sebe, svůj smysl života. Klade otázky a nutí k zamyšlení, stejně jako jeho pokračování, které tyto otázky a symbolismus s nimi související rozvíjí ještě víc, je plné paralel, a posunuje je do naprosto jiné výše.

 • poster

  Wonder Woman (2017)

  "Only love can truly save the world." Wonder Woman neměla lehké dostat se na velké plátno, ale dokázala to. A dokázala to naprosto skvěle! Už svým debutem v BvS mě Gal Gadot uchvátila a nyní, když dostala vlastní sólovku, jen dokázala, že pro tuhle roli skutečně byla stvořena. (Holčička, která ji hrála jako malou byla také naprosto dokonalá). S Chrisem Pinem tvoří dokonalou dvojici a jejich vtipné dialogy skvěle fungují. Poklona patří i režisérce Patty Jenkins za to, že dokázala zpracovat téma války naprosto dokonale. Scény, kdy Diana běží přes bojiště a následně vymlátí celé skladiště, navíc doprovázené epickou hudbou, jsou neuvěřitelně působivé. Víc, než na samotnou válku se však film soustředí na její příčiny a následky, a prostřednictvím Diany je předává divákovi. Rozvíjí slova Bruce Waynea z BvS o tom, že "lidé jsou stále dobří" a dokonale ukazuje vše, co je se světem v nepořádku. Tohle se Wonder Woman skutečně povedlo – jde o epický a zábavný superhrdinský film, který však především nese velmi důležitá poselství. Taková, která je třeba vyslyšet.

 • poster

  Gejša (2005)

  "None of us find as much happiness in this life as we should." Film s hlubokým a citovým příběhem s úžasnou atmosférou, hudbou, výpravou a vším co k tomu patří, to vše podle vynikající knižní předlohy. Co mě mrzí, je, že spousta lidí tenhle film nedokáže pochopit a docenit. Přitom jde o jeden z nejcitlivějších a nejkrásnějších příběhů, co kdy byl vyprávěn. Teprve kniha mě ale dokázala pořádně zasáhnout…

 • poster

  Počátek (2010)

  "You're waiting for a train. A train that will take you far away. You know where you hope the train will take you, but you can't be sure. Yet it doesn't matter. Now, tell me why?" Když pan Nolan dostane myšlenku, vypiluje ji a dovede až do nejvyššího stádia činu, vznikne něco, co se má nazývat filmem s velkým F. Počátek je brilantní počin. Geniální scénař, skvělá režie, podtržená skvělou kamerou a hereckými výkony. Celý film jsem myslel, že ho nakonec nepochopím, ale to, co Ch. Nolan skvěle umí, je dovést film do zdárného konce, tak, že to, co působilo zmateně pak působí geniálně a smysluplně.

 • poster

  Zjizvená tvář (1983)

  "I'm Tony Montana! You fuck with me, you fuckin' with the best!" Al Pacino již několikrát řekl, že Tony Montana je jedna z jeho nejoblíbenějších rolí. A já mu to věřím. Zdá se mi, že právě v tomhle filmu se Pacino pořádně vyřádil. Tony je machr s "koulema", který si v ničem nebere servítky a jde si tvrdě za svým. Balí holky na zmrzlinu, fuckuje, nesnáší komunisty a chodí se do ZOO dívat na tygry. Tony Montana je dost možná ten nejcharismatičtější anti-hrdina všech dob. I když víte, že je to prvotřídní hajzl, stejně mu budete fandit a sledovat jak stoupá na vrchol. Přes mrtvoly. Přes spoustu mrtvol a krve. A z toho plyne poučení, že (a teď budu citovat Toma Angela) nezáleží na tom, jakou má člověk moc, protože se vždycky objeví někdo silnější, kdo mu přistřihne křídla. A Tonymu nepomohl ani jeho "kámoš".

 • poster

  Stalker (1979)

  "The Zone wants to be respected. Otherwise it will punish." Absolutně úžasné dílo. Atmosféra, dlouhé nepřerušované záběry, emoce, herci. Tenhle film ale není pro všechny a jen málokdo ho plně pochopí; vlastně si myslím, že ho každý pochopí trochu jinak. Je to něco, kde na jeden záběr zíráte bez mrkání několik minut. Skvělé filozofické dílo o honbě za štěstím, za něčím, co ani není jisté, že existuje a o poznání samotné lidské podstaty. Tohle je skutečné umění. Stalker není jen film, je to myšlenka, zamyšlení se nad naší celkovou existencí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace