TwoFace

TwoFace

Jan Machovec

Česko
#ReleaseTheSnyderCut

9 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Černobyl (TV seriál) (2019)

  „A just world is a sane world. There was nothing sane about Chernobyl.“ Nemám slov. Série Černobyl je mistrovské dílo od začátku do konce, které naprosto každý musí vidět. Začíná v momentě výbuchu, a už od začátku se nesnaží absolutně nic idealizovat. Sice si občas tvůrci neodpustili nějaké ty nepřesnosti kvůli dramatickému efektu, ale jinak jde o celkem přesnou rekonstrukci událostí. Od okamžitého zásahu hasičů, přes vypořádávání se s následky katastrofy, až po rekonstrukci toho, co se vlastně stalo, než došlo k nejhoršímu. Ty nejděsivější příběhy jsou ty pravdivé a o událostech největší jaderné katastrofy v dějinách to platí dvojnásob. Sovětské prostředí je ztvárněné velice přesvědčivě, realisticky a do nejmenších detailů, což jen umocňuje už tak nervy drásající a mrazivou atmosféru. Radiace doslova sálá z obrazovky a zneklidňující hudba podtrhává neuvěřitelně emočně silné momenty. Těch je, hlavně zásluhou naprosto fantastických herců, nepočítaně. I když po celou dobu víte, co se stane a jak to nakonec vše dopadne, budete naprosto pohlceni a bude vám fyzicky a psychicky špatně, až na vás na konci posledního dílu ta neuvěřitelně těžká emoční zátěž dolehne. A je to v samotném závěru posledního dílu, kdy si uvědomíte, co všechno slovo Černobyl znamená. Hasičům, likvidátorům a dalším hrdinům, kteří se podíleli na záchraně světa patří nekonečný dík.

 • poster

  Sherlock (TV seriál) (2010)

  „I'm not a psychopath, I'm a highly functioning sociopath. Do your research.“ Moderní zpracování legendárního detektiva mě už v prvních minutách okamžitě chytlo. Sherlock je stoprocentně jeden z nejlepších seriálů na světě, přičemž každý díl je jako film. Příběh, herci, hlášky, hudba, dedukce, vizuální podoba, kamera – vše je naprosto dokonalé a geniální. Po každém zhlédnutí se mi chce být Sherlockem Holmesem.

 • poster

  Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

  „It's legen – wait for it – Do detailů promyšlené, skvěle napsané, neskutečně zábavné, s dnes již kultovními hláškami (kdo si nedává 'placák', neříká o něčem, že je to 'boží', nebo nikdy 'nenahodil oblek'?) a úžasnými postavami. Přátelé 21. století a jeden z nejlepších seriálů všech dob, který nikdy nezestárne a který se stal ještě během vysílání kultovní záležitostí. – dary! Legendary!“

 • poster

  Titans (TV seriál) (2018)

  „Walking away from bad feelings is easy. It's much harder to take the blow and come back for more, but that's what a family does. If you can unite, you can face any threat. But if darkness arrives while you're still cast apart, I truly believe that none of you will survive. If you won't protect one another, who will?“ Titans jsou obrovské překvapení. Z původních příběhů o týmu teenagerů DC udělalo dospělý, temný, místy i brutální a hororový příběh ve stylu a s atmosférou prvních dvou Snyderových DCEU filmů. To vše je zasazeno do širokého světa DC – seriál je plný odkazů na Batmana a další hrdiny. Titans proto nepůsobí povrchně a uměle jako jiné komiksové seriály, ale dává divákovi pocit, že svět žije i mimo příběh hlavních hrdinů. Herecké obsazení je výborné, akční scény rychlé a drsné, realismus a komiksovost správně promíchané,… Tohle se skutečně povedlo!

 • poster

  Griffinovi (TV seriál) (1999)

  „I've got an idea – an idea so smart my head would explode if I even began to know what I was talking about." Family Guy vám ze začátku připadá jako sprostá kopie Simpsonových pro dospělé. Pak ale časem zjistíte, že je to vlastně mnohem lepší. Politicky nekorektní, satirizující, potrhlé, šílené, trapné, úchylné a nechutné dílo, které se nebojí navážet do nikoho a ničeho, a kde i trapné gagy vyzní vtipně. Mluvící pes tu líbá ženy a jezdí autem, retardovaný tlusťoch šikanuje postiženého kamaráda i vlastní rodinu, roční mluvící batole je pravděpodobně převtěleným antikristem, je tu i sexuální maniak a pedofilní dědek. A nikomu to nepřijde divné…

 • poster

  Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

  „Never give up hope, no matter how dark things seem.“ The Clone Wars mě neustále překvapují svou úžasně zvládnutou akcí, za kterou by se nemusely stydět ani plnohodnotné filmy. Ať už jsou to epické výsadky klonů, rychlé a působivé boje se světelnými meči, nebo jenom vesmírné bitvy, tak jsou prostě skvěle zvládnuté. Anakin a Ahsoka jsou skvělá dvojice. O to víc pak bolí vidět, jak se znovu setkají v Rebels. Některé díly působí jako starwarsovská variace na Bratrstvo neohrožených. Moc se mi líbí, jak kloni dostali vlastní prostor a seriál skvěle rozvíjí jejich osobnosti. The Clone Wars je zkrátka jedna z nejlepších věcí, která kdy v rámci Star Wars univerza vznikla.

 • poster

  The Mandalorian (TV seriál) (2019)

 • poster

  Salem (TV seriál) (2014)

  „The occult and witchcraft are so often used in cinema with a heinous disregard for even researching its origins. However, I liked the themes of Salem. It looks at the witch trials without being cliche like most modern films.“ – Marilyn Manson Stejnými slovy bych popsal Salem i já. K seriálu jsem se dostal právě skrz Mansona a zaujal mě jak svým zpracováním a tématem, tak i zajímavým příběhem a postavami. Nutno podotknout, že hned první díl mi dal noční můry. Okultismus a nejrůznější rituály jsou zpracované opravdu skvěle. A na Janet Montgomery je radost pohledět. Děsivá i krásná zároveň. A je tu i Marilyn Manson!

 • poster

  Borgiové (TV seriál) (2011)

  „Ve jménu moci, smilstva a smrti nepřátel, amen…“ Intriky, lži, korupce, láska. Tvůrci seriálu skvělé zvládli vytvořit atmosféru renesančního Říma a seriál je poutavý od začátku do konce – při některých scénách mi naskočila husí kůže. Ta hudba! Cesare Borgia (moje nejoblíbenější historická postava), stejně jako jeho otec tu jsou ztvárněni naprosto dokonale. Jelikož naprosto miluji historii za času Borgiů, je to můj nejoblíbenější historický seriál. Sice místy značně nepřesný, ale všechny chyby přebíjí úžasná atmosféra. Zrušit ho byla obrovská chyba – to nejlepší se totiž teprve mělo stát...

 • poster

  Star Wars Povstalci (TV seriál) (2014)

  „If all you do is fight for your own life, then your life is worth nothing.“ První série mi přišla celkem dětinská a vůbec se mi nelíbilo, jak je jedno z nejtemnějších období z celé historie Star Wars ztvárněno jako dětský seriál. Pak jsem mu ale dal druhou šanci a jsem rád, že jsem to udělal. Dětinskost první série se totiž postupně vytrácí a jak se děj víc a víc blíží událostem Rogue One, začíná houstnout i atmosféra. Když pak naplno propukla válka, dokázali tvůrci skvěle spojit humor s akcí a epičností, a v seriálu probudit toho pravého ducha Star Wars. Návrat starých známých pak neuvěřitelně potěší a hlavně závěr druhé řady, kdy se učednice utká se svým mistrem je jeden z nejlepších okamžiků celé ságy. Uzavření svého příběhu se dočkal i Darth Maul a do seriálu (i znovu do kánonu) vstoupila legendární postava velkoadmirála Thrawna.