Interstellar (2014)

Po novom mi pri slovnom spojení "najlepší sci-fi film" nezíde na um nič iné ako INTERSTELLAR. V mojom živote som totiž nezažil film tak obrovského merítka a s tak geniálnym spojením obrazu. zvuku a hudby. Film s myšlienkami, ktoré obyčajného priemerného človeka nenapadnú ani vo sne.... Práve to je škoda. Občas premýšľať o vesmíre, ďalekých galaxiách, čiernych dierach a budúcnosti ľudstva nie je až také zbytočné. Minimálne pre mňa je to úžasný pocit a akési odpútanie sa od starostí ktoré vo vesmírnom ponímaní sú tak zanedbateľné.... Som vďačný, že bratia Nolanovci sa od pozemského dokázali odpútať a priniesli film plný emócii a krásnych myšlienok zabalených do geniálnych scén pri ktorých som často tajil dych a zažíval nepopísateľný nadzmyslový a tajomný pocit. 100%

Muž z oceli (2013)

Od začiatku som filmu venoval veľkú pozornosť a sliedil som po internete, či neobjavím novú fotku, poster, klip alebo trailer. Myslel som, že po vzhliadnutí všetkých týchto materiálov ma v ňom už nič nedokáže prekvapiť. Opak bol pravdou a ja som celú dobu uprene pozeral na plátno a často som sa prichytil pri tom, že mám otvorené ústa :D. Veľmi dlho som totiž nevidel také úžasné spojenie obrazu a zvuku! Niektoré scény si práve pre túto skutočnosť zapamätáte, no jednoducho veľkolepá záležitosť! ------- videné v 3D ------ 90%

Temný rytíř povstal (2012)

Film sa nesie úplne v inom štýle rozprávania, na aký sme boli zvyknutí v predchádzajúcich filmoch je v ňom nielen o trochu viac akcie, ale aj vtipných momentov. Prvé dve tretiny celkovej dĺžky 164 minút prinášajú mnoho nových postáv a dejových liniek, na ktoré diváci frflali, pre ich nudnosť a „zbytočnosť“. Ja som však ani raz nemal nutkanie pozrieť sa na hodinky a nutkanie na WC po veľkom množstve ľadového čaju ma prešla tak isto. Zapozeral som sa do vizuálne a zvukovo vypiplaného veľkolepého predstavenia, ktoré jednoducho nedovolí, aby pozornosť diváka skĺzla z plátna. Dokazuje to aj ticho, ktoré v kinosále na predpremiére vládlo.Posledná tretina je jedným slovom EPICKÁ!! Vizuálne efekty sú dovedené k dokonalosti a z akčných scén vám jednoznačne budú stáť aj chlpy na krku. A možno aj nejaká tá slzička sa uroní. Záverečný diel trilógie prináša všetko čo má divák na Batmanovi rád. Je to proste záver, ktorý len tak z hlavy nevyfrčí. 92%

Prometheus (2012)

Po audio-vizuálnej stránke priam dokonalé. O hereckých schopnostiach kamerou najviac snímaných hercov nebudem písať, pretože sú štandardom. Výborné spojenie hororu a sci-fi, prináša kopu filozofických otázok a tajomstiev, ktorých snaha o odhaľovanie prináša kopu konšpiračných teórii. O tomto filme sa bude ešte dlho hovoriť, ale aj diskutovať. Či už v dobrom, alebo v zlom to už je na jednotlivcoch. Ja som spokojný a už teraz sa neviem dočkať rozšírenej verzie filmu PS: Modlím sa za skoré pokračovanie.... :-) 90%

Tenkrát na Západě (1968)

Klasika, ktorá má takú atmosféru, akú už dnes len ťažko dokážu filmoví tvorcovia čo i len napodobniť. Zábery, ktoré ešte dnes vyrážajú dych a hudba, ktorá je geniálna a použitá len tam, kde to treba. Jeden z vrcholov žánru. 90%

SOS (2004) (pořad)

Televízna šou, ktorú som hltal ako keby som bol týždeň nejedol!! Neskutočné gagy a scénky, z ktorých mám dodnes desiatky v pamäti :D :D :D

Melancholie (2011)

Po Antikristovi, ktorý skrýval neskutočne veľa symbolov a ktorého obsah bol pre väčšinu ľudí šokujúci, prichádza dánsky režisér s dielom, ktoré opisuje ako "prekrásny film o konci sveta". Z časti má pravdu, ale z hľadiska reálnosti má tiež čo do seba. Vzťah medzi Justine a Claire režisér vykresľuje na pozadí udalosti, ktorá sa blíži: Planéta Melancholia si chce zatancovať s planétou Zem. Pomocou týchto dvoch osôb sa podarilo Larsovi von Trierovi vyjadriť strach a bezmocnosť (Claire) a na druhej strane Neodvratnosť, zmierenie a pokoj (Justine). Nemal som to šťastie vzhliadnuť film v kine, avšak doma na tv to nebolo až také hrozné, hoci to na atmosfére určite dosť ubralo. Nevadí, aj tak som spokojný s tým, čo mi bolo naservírované. 90%

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Vidieť človeka, ktorý sa nešťastnou náhodou stane niekym, kým v skutočnosti nie je, a ako sa snaží vypátrať pravdu je veľmi zaujímavé sledovať, pokiaľ je téma dobre spracovaná. Tu sa to podarilo a veľkú zásluhu na tom majú herci, ktorí sa do svojej roly vžili. Predovšetkým sa mne osobne páči Eva Marie Saint z ktorej vyžaruje neuveriteľná príťažlivosť a krása. Na sever severozápadnou dráhou je film Alfreda Hitchcocka, ktorý sa určite oplatí vidieť. 86%

Leon (1994)

Film Luca Bessona, ktorý na mňa neskutočne zapôsobil. Hoci je vzťah medzi Mathildou a Leonom divný, celkovo je film veľmi akčný, vtipný, dojemný a plný nápadov. Na Mathildinu výučbu a predovšetkým na koniec filmu určite nezabudnem :-) 87%

Captain America: První Avenger (2011)

Komixový film, ktorý po boku s Thorom o kúsok vybočuje z radu tých ostatných.Film zasadený do štýlového prostredia je obohatený štipkou akcie, napätia, komediálnosti ale aj lásky. Vyniká predovšetkým Chris Evans a Hugo Weaving. Avšak, tento film beriem len ako prípravu na akčný počin, ktorý sa dostane na plátna kín v roku 2012. 77%