• Krátkometrážní

Rudé horko (1988)

První dvě scény v ruský baně a v knajpě jako těžce kultovní. Kdyby se film nesl dál ve stejném duchu, byla by to klasika osmdesátek. Jenže po příjezdu do Chicaga už to zesláblo a nevzchopilo se. Byly tam super hlášky a je fajn vidět takovýhle film, protože dneska by jeho natočení prostě nebylo možné.

Angel Heart (1987)

Takle měl vypadat Constantine.

Feťáci (1987)

Miluju feťácké filmy a tenhle byl parádní. Kokain je sice hell of a drug, jenže američani tehdy neznali pervitin. Představte si, že jsem já a další tisíce kluků a holek prožili takový film ještě před dokončením střední s drogou 10x silnější než koko. Takže jako drama pro fetu neznalé dobrý, ale pro mě starýho feťáka je třeba větší ponor do drogové problematiky, tudíž jsem spíše sledoval estetiku osmdesátek a herecké výkony.

My Best Friend's Birthday (1987)

Chtěl jsem dát 5 hvězdiček, protože Tarantino je můj oblíbený režisér, ale jsem k němu vždy objektivní a tenhle film, ač je skvělý, tak nemá na 5 hvězd, už jen proto, že je poloviční. Je škoda, že se druhá polovina filmu spálila, takže netuším, čím to končí, ani jak to pokračuje, ale i tak si myslím, že to skončilo v bodě, kde ten film může fungovat jako ucelený kus velice raritní hodnoty. No film mě bavil, nasmál jsem se hodně, v podstatě je to asi nejvtipnější Tarantinův kousek. Je zajímavé sledovat všechny jeho typické režisérské prvky takle v plenkách a ty nápady, co rozvinul později např. v Pravdivý romanci. No je to poslední Tarantinův kousek, který jsem neviděl a nechal jsem si ho právě nakonec, čekal jsem, že to bude amatérský, ale v podstatě jsem v tom neviděl nic jako chybu, horší střih a snížená kvalita obrazu se dá považovat za pulpový záměr. No a Tarantino tu hraje asi největší roli, jakou kde hrál a je k sežrání.

Olověná vesta (1987)

Tak Kubrick, jasná pětka. Pomalu se prokousávám jeho filmama a těším se na další. Tenhle byl samozřejmě výtečný, tam není co dodat. Ztvárnění válečného kolosu, který pohlcuje člověka zaživa měl hlounku a režie byla samozřejmě do puntíku přesná. Vietnamská část polevila, ale to vůbec nebylo na škodu, člověk si aspoň vydechl a taky nepolevila proto, že by byla slabá, ale po tom drillu ze začátku.

Prince: Sign "O" the times (1987) (koncert)

Geniální počin, vrchol Princovy filmové tvorby! Vyzrálejší než Purple rain, i hudebně je Sign o Times možná Princova nejlepší deska!

Le Déclic (1985)

Doktor Fez je vědec, který se zabývá výzkumem v oblasti stimulace a kontroly sexuálního chování. Po úspěšných testech na laboratorních myších se rozhodl zahájit testy na lidech.

Rudá Sonja (1985)

Čistokrevná béčková taškařice v žánru meče a magie, kde je jen dobře, že Conana přejmenovali na Calidora a vypreparovali z něj i to, co dělalo Conana frajerem. Každopádně místy fakt prdel a asiatek byl suprovej!

Hvězdné války podle Turka (1982)

Sebelepší režisér něco takového natočit nedokáže.. Hodně se nasmějte, popláčete a budete v šoku od začátku do konce.