Koně se také střílejí (1969)

Zpočátku nudná realita se protančí k excelentnímu dílu Sydneyho Pollacka. Maraton osudu běží dál.

Ip Man (2008)

Výborný "kung-fu" film. Choreografie bojových scén a Donie Yen 1A.

Jeepers Creepers 2 (2003)

Prvních 30 minut prvního dílu Jeepers jsem si říkal: super. Pak tam přiletěla obluda s křídly, a moje nadšení zase odletělo. Doufal jsem, že druhý díl ani nebude.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Tři hvězdy jenom proto, že kamera a hudba jsou super. Autentičnost (no, nebyl jsem tam) ani náhodou.

Magická hlubina (1988)

Osvěžující ponoření do světa přátelství, vášně, ctižádosti a freedivingu. Tipuji, že je to nejoblíbenější film Martina Štěpánka:). Citát: Víš jak se dostat mezi mořské pany?Ne, povídej. Musíš do hlouby oceánu. Tak hluboko, že ztratí modrou barvu, kde nebe je jen vzpomínkou. Když tam jsi, v tom tichu, čekáš a když toužíš v moři zůstat na věky, že pro něho třeba i zemřeš, připlavou a posoudí lásku, kterou jim nabízíš. Pokud je čistá, upřímná a když budou chtít odvedou tě sebou na věky.

Rambo II (1985)

RAMBO - Přijat do speciálních sil, zaměření: lehké zbraně, zdravotník, vrtulník a jazyková kvalifikace. 59 potvrzených zabití. Dvě stříbrné hvězdy, čtyři bronzové, čtyři purpurová srdce. Kříž za zásluhy a medaile cti. Výborná akční podívaná, jeden z nejlepších dílů Ramba.

Rain Man (1988)

Excelentní film s excelentními výkony herců. Dustin Hoffman a Tom Cruise jsou v tomto filmu opravdu 1A.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Příjemná romantická komedie, která odhaluje vztahy mezi celebritami a novináři bulvárního tisku. Film od počátku vypadá jako povedená komedie (i když některé scény jsou za hranicí vtipnosti), poté přechází, na můj vkus, až moc do stadia romantiky , nakonec vše vyústí v jasný konec. Výborné herecké výkony.