Před úsvitem (1995)

Skvelé napísané dialógy, skvelo natočené, skvelá Julie a skvelá chémia medzi ňou a Ethanom. Jeden z najlepších a najkrajších romantických filmov. Neviem či už tak mäknem, ale mňa to dostalo. A scéna s fiktívnym telefonovaním je asi vrcholom celého filmu. 95%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

O poznanie lepšie a stráviteľnejšie ako jednotka, miestami som sa priam bavil. Síce slabšie 4*, ale ak sa bude kvalita takto zvyšovať, máme sa na čo tešiť. 75%

Derek (2013) (seriál)

Mám pocit, že hocičo, čo teraz napíšem už určite niekto predo mnou napísal. Derek ma veľmi prekvapil, nečakal som, že to bude jednoznačne 5* záležitosť a že si ho až tak zamilujem. Dokým som sa nestretol s týmto seriálom, nikdy ma ani nenapadlo, ako to môže vyzerať v domove dôchodcov a priznám sa, keby som vedel, že tento seriál bude z toho prostredia, váhal by som, či sa do neho pustím. A bola by to veľká chyba. Derek je seriál s tak silnými emóciami, ktoré ale netlačia na pílu až príliš a nenájdete tam zvyčajné klišé (možno iba trochu) a občas sa v ňom vyskytnú situácie, čo vám musia na tvári vyčarovať úsmev. A postava Dereka je už len čerešničkou na torte, Ricky Gervais, skvelá práca! 95%

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Ja proste zbožňujem týchto geekov! Koľké narážky na komixový, herný, či filmový svet, koľko skvelých gagov a vtipných scén tam je, no smejem sa neustále. K superhláškovému Sheldonovi si pridajme ešte superhot Penny a stále nové a nové nápady a nad hodnotením nemusím vôbec premýšľať. :) 95%

Serenity (2005)

V seriály mi trochu vadila epizódickosť, pomalšie tempo a absencia nejakej epickosti a posunu v príbehu. Tu sú všetky neduhy seriálu napravené! Parádna akčná zábavná jazda od prvej minúty s perfektným koncom hodný tohto univerza. Takmer všetky nezodpovedané otázky, nedoriešené problémy, nevysvetlené záhady zo seriálu sa tu objasnili. Je mi len ľúto, že sa s mojimi obľúbenými postavami (ktoré sú naozaj výborné!) musím rozlúčiť. Bolo mi cťou, Malcolm Reynolds! :) 90%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Game of Thrones. Dlho som po tomto seriály pokukával, pekné hodnotenie, fantasy z fiktívneho stredoveku mám naozaj rád a HBO je celkom osvedčená kvalita. Dostal som sa k nemu až keď už boli dve série vonku. A naozaj neviem, prečo som tak dlho čakal! Zhltol som obe série do týždňa. Takúto mániu som pri seriály ešte nemal. Naozaj prepracovaný uveriteľný svet s obrovskou históriou. Takisto aj postavy sú živé, verím im ich správanie, ich rozhodnutia, to čo hovoria, všetko dáva zmysel. Svet plný intríg, politických machinácií, zrád a klamstiev. Pohltilo ma to a len tak ma to nepustí. Každý jeden diel sa musím báť o svoje obľúbené postavy, pretože to nie je rozprávka a žiadna postava nemá isté, že práve ona nezomrie v danej epizóde. Dúfam, že si to kvalitu bude aj naďalej udržiavať a už teraz sa nemôžem dočkať 4. série! Po 4. série musím napísať, že kvalita sa znova o niečo zvýšila, aktuálne sa ale trochu bojím o 5. a 6. sériu, keďže v knihe dochádza k veľkému spomaleniu tempa. Uvidíme, čo nám HBO prinesie. 100%