500 dní se Summer (2009)

Překvapivě koukatelný romanťák. Líbil se mi koncept dní, kdy hlavní hrdinu sledujeme nezásilně na sobě v různých dnech i fázích vztahu. Od naprostého štěstí, až po totální smutek. Líbilo se mi i jak si režisér Marc Webb dokázal pohrávat s barvami. Jde o poměrně odlehčený film, ale herecký ansábl v čele se sympatickým Gordonem-Levittem působí věrohodně a hlavně takle nějak je to i ve skutečnosti...

Oz (1997) (seriál)

Malá otázka. Co Vám vzejde z příběhu o jednom "open vězení", kde mezi sebou relativně volně žijí hispánci, Italové, árijci, afroameričane, černí muslimové a neposkupinkovaný zbytek? Odpověď zní: nejlepší seriál všech dob! Je neskutečně zajímavé sledovat vývoj "vězňů". I z úplných outsiderů se mohou stát velké ryby a naopak. Postavy se mění a nikdo si nemůže být ničim jistý. Na jejich rozhodování mají vliv, třeba aktuální situace, okolní(venkovní vlivy) nebo unáhlené rozhodnutí. Skupiny mezi sebou uzavírají dohody a koalice proti těm druhým. Seriál Vás naprosto vtáhne a udělá z Vás dalšího mukla v EM City. Můžete se přidat na stranu psychopatického agresora Adebisiho, přiklonit se na stranu lehce vyšinutého Miguela Alvareze, postupovat systematicky po vzoru sicilských rodin, stát se další ovcí "ass clenera" O' Reillyho nebo se, třeba vydat cestou spirituality a rozvahy pod dohledem duchovního Saida. K tomu se můžete těšit i na neotřelé flash backy a výstupy Augustuse Hilla. Seriál mě naprosto uhranul jen mě mrzí, že se seriál nestal takovým kultem, jakým by si zasloužil být. Bohužel to platí i o hercích, kteří se až na pár vyjímek po OZu moc neprosadili. Nejlepší/nejlíbenější postavy: Kareem Said, Tobias Beetcher, Miguel Alvares, Ryan O'Reilly, Tim Mc McManus Další zajímavé postavy: Simon Adebisi, Jefferson Keane, Peter Marie, Chris Keller, Verm Schilinger

London (2005)

V první řadě bych chtěl napsat, že London a postava drogového dealera Batemana je zatím tím nejlepším co zatím Jason Statham natočil. Nutno říct, že je to i docela "NeStathamovská role" už jen proto, že Jay zde převážně konverzuje a až na jeden moment, který však vychází ze situace nemusí sahat do svého akčního arsenalu. London je už skoro pozapomenutý film, který i herci samotní museli brát, jako odrazový můstek a tento účel film také splnit, jako Jessica Biel, Chris Evans tak, již několikrát zmiňovaný Jason Statham udělali posléze velice slušné kariéry. London je snímek, který Vás dokáže neskutečně pobavit sado-maso klubu Tribeca, už se vyrovná snad jen kultovní klub Rectum (Zvrácený), ale zkuste se na tento film koukat po rozchodu nebo po nešťastné lásce a začnete to vnímat jinak.. . Poměrně nechápu zdejší nízké hodnocení. London se totiž umě prohybá mezi černým humorem i vážnými tématy, jakými jsou drogy, nevěra, deprese a nenaplňování citů..a hlavně se nebojí experimentoval.

Drive (2011)

Jen párkrát za život se mi stalo, že by se zážitek z filmu uchoval tak silně do druhého dne, jako u tohoto díla. Ano, hlavní vliv na to měl hlavní hrdina filmu a stejně tak i jeho jednání. Celým filmem nás provází pohled Ryana Goslinga. Nejprve je to prázdný pohled bez emocí na konci to jsou slzy zalité vztekem a zklamáním. V příběhu je ohromně vidět, jak "Driverovi" ohromně záleží na té slečně a jejím synkovi. Udělal by pro ně všechno bez ohledu na cenu, kterou ho to může stát.. . Jediné s čím jsem měl ve snímku problém byla ta brutalita. Ta je zde prostředkována velice naturalisticky. Na druhou stranu to není účel je to něco, jako vyjadřovací prostředek postav ve filmu. Drive je pro mě nejlepším filmem roku 2011!

Pětka od Zellera (2005) (pořad)

S Pomerančem a Zellerovou hitparádou jsem vyrůstal. Byl to pro mě důvod si v sobotním poledni zapnout televizi. Tento pořad o měl vliv na můj hudební vývoj a objevil i spoustu kapel či interpretů na naší neestrádní scéně. Zároveň fungoval i jako protiváha oproti těm Esům a T-Music Chartů.. .