Tou wen zi D (2005)

Dost dobrej film, jenom mu trochu uskodilo, ze je natocenej podle dvou serii anime, a smestnat 20 hodin deje do 107 minut dost dobre nejde, proto to pusobi trochu chaoticky, spoust veci je nedotazenych nebo nevysvetlenych atd., taky se od anime v necem mirne odlisuje. Kazdopadne rozhodne doporucuju shlednout stejnojmenny serial.

Ergo Proxy (2006) (seriál)

No tak prvnich deset (mozna i vic) dilu uplne super, ale dily jako Plné ruce nicnedělání - pekna nuda a hlavne Chcete být milionářem - to melo byt jako co?? Priserna hruza, jeste stesti, ze si nepamatuju ten nazev dilu, ve kterem byl ten lunapark. Proste od poloviny me to prislo, jako ze se to snazi natahnout a nevi jak. Jednoznacne nejlepsi na celem serialu je hlavni hrdinka, jedna z nejhezcich anime postav co jsem kdy videl.

Zero no cukaima - Season 1 (2006) (série)

No tak tohle anime jsem videl na Animefestu a tam se mi tech prvnich par dilu libilo, ale po zkouknuti celeho serialu musim zkonstatovat, ze to bylo naprosto o nicem, skoda casu.

Džúni kokuki (2002) (seriál)

Ze bych to udelal jako Jhershaw? Hodnotil postupně? Takze po 6 dilech: Hm, rekl bych, ze standardni anime, "obycejna stredoskolska studentka" je spolu se dvema spoluzaky odnesena tajemnym muzem do jineho sveta. Vsude spousta obrovskych priser ktere ona seka svym kouzelnym mecem, jako by to byly nudle na polivku. Nesympaticka je hlavne jeji kamaradka, ktera je trochu psycho. Tak dve az tri hvezdicky. PO 14 DILECH: V podstate se uzavrela kapitola Youky, 14 dil je uz jen rekapitulacni, ale diky za nej, protoze svet 12 kralovstvi je i se svoji mytologii docela slozity. Videl jsem 8 dilu behem jednoho vecera, coz svedci o tom, ze me to pohltilo :-) Postupne se dozvidame, co je vlastne Youka zac. Jasnych pet hvezdicek. PO 20 DILECH: Pribeh Taikiho je taky super (az na jednu vec, viz posledni dily), hlavne jak tady psal Jhershaw zkroceni Youmy, klaneni krali En a dalsi. PO 39 DILU: Sledujeme pribehy tri divek, divky Suzu (Mokurin), princezny Shoukei a kralovny Kei. Zmatek ve jmenech je zpusoben tim, ze kralovna Kei i princezna cestuji inkognito, a tak maji jina jmena, Suzu ma zase sve jmeno japonske i mistni. Zezacatku je to celkem nudne a strasne chaoticke, protoze se stale stridaji vsechny tri pribehy, zajimave (a to dost) se to stane, teprve az se divky setkaji. V podstate v tomto pribehu jde o upevneni moci kralovny Kei a o porazeni jejich protivniku. KONEC: Tak jsem se strasne tesil na pokracovani pribehu Taikiho, nejvetsiho kinga mezi Kirinama a jeho krale. Jenomze ono prd, pribeh Taikiho nema zadny konec, misto toho je tam pribeh o krali En, ktery ovsem nejak kor moc dobry neni. Posledni dva dily jsou naprosto na nic. Takze celkovy dojem ze serialu - super az na nektery casti.

Kwaidan (1964)

Vizuálně to bylo nádherné, ale nemůžu si pomoct, některé staré filmy mě připadají poněkud nudné.

Krvavý trůn (1957)

Nepocitam-li Yojimbo a Sedm samurajů, tak je to zatim nejlepsi Kurosawuv film, ktery jsem videl. Vynikajici atmosfera a pri scenach v lese s tajemnou zenou, jsem se skoro az bal :-)

Samurai Champloo (2004) (seriál)

Spolu s Noir jedno z nejlepsich anime jake jsem kdy videl.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

No nebylo to tak hrozné, jak jsem cekal, ani ta reklama na Starobrno nebyla tak strasna, ale na druhy a treti dil to nema ani zdaleka a ani zblizka.

Tenkrát v Číně (1991)

Skvele bitky, ale dejove to teda bylo ponekud o nicem.