Pompeje (2014)

Tak, Pompeje se Andersonovi hodně nepodařily. Je to takové bez života, bez nápadu, scénář je moc moc špatný a dialogy ještě horší. K tomu připočítejte nepovedený dabing a pěkně průserový večer je hnedle na světě. 3/10

Robocop (2014)

Některé scény s odhaleným tělem Alexe Murphyho vypadají tak odvážně, až mi to připomnělo, jaký šok mi v dětství způsobily scény s plavajícím mozkem z Robocopa 2. Překvapivé je to, že tenhle Robocop nejde úplně ve stopách nového Total Recallu a tím mám na mysli, že není vůbec špatný, ale bohužel, měl jsem po celou dobu dojem, že se to drží při zdi, a že tvůrci nechtěli nic riskovat. Chyběl mi tu záporák, a byť to Keaton zahrál dobře, jako záporáka jsem ho brát nemohl, a ti ostatní záporňáci chcípnuli dřív, než jste stihli říct "Bad Cop Robocop". A taktéž mi tu chyběla satira, na kterou se zmohl jen trošku nadbytečný Samuel L. Jackson ve scénách vypadajících jako by byly natočené na poslední chvíli.

Sedmý syn (2014)

Solidní fantasy, kterému ale cosi důležitého chybělo. Možná odvázanější styl, nebo snad něco, co by to trochu oživilo (resp. oživovalo). Mohlo tu být více humoru, důsledněji ztvárněné gore a nakonec i charismatičtější hrdina. Jeff Bridges s Julianne Moore měli sakra práce, aby to celé zachránili. Seventh son je v podstatě taková temnější verze Jeníčka a Mařenky: Lovci čarodějnic, jen méně zábavný a dějově jednodušší. Takže výsledné hodnocení asi 6.9/10.

Úsvit planety opic (2014)

Škoda té předvídatelnosti, jinak je to velmi pěkně natočený film. Líbil by se mi podstatně víc, kdyby měl více momentů, jako ten, kde v jedné dlouhé scéně opičák obsadí kulomet na tanku, a při tom hraje, kapku nelogicky, naprosto seriózní hudba. Krom této a možná ještě jedné, dvou scén se tu hrálo dost na jistotu. Teď jim to ještě prošlo, v dalším díle ale musí tvůrci trošku víc zabrat.

V/H/S: Viral (2014)

Po naprosto skvělé S/V/H/S, kterou jsem si pustil několikrát (včetně projekce ve Varech) a pokaždé se výborně bavil, je Viral opravdovým zklamáním. Ono, řemeslně to není vůbec špatné a náměty taktéž ujdou - minimálně ten o kouzelném plášti a paralelním světě jsou výborné. Provedení je už horší. Měl jsem pocit, že režiséři to místy řídili dost nešikovně a nějaké problémy ve scénářích by se taky našly. Problémy mají s překvapením úplně všechny části antologie - včetně té se super pomalým zmrzlinářským autem, na které je dopravní policie zřejmě krátká (nebo možná v té době textovali?). Mám z toho pocit, jako kdyby to někdo natočil přes víkend a tím pádem nebyl čas na delší postprodukci, přetáčky ap., které by výsledný dojem zvýšily aspoň o jednu hvězdičku.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Snad první koukatelný X-Men film, což ale zase neznamená, že jde o kdovíjaké dílo. 7/10

Defiance (2013) (seriál)

Nesympatičtí mimozemšťané, nesympatičtí záporáci, absence čehokoliv zajímavého, slabě napsaný děj a velká dávka nudy. Po třetím dílu si dávám pauzu.

Hostitel (2013)

Twilight s upíry bez tesáků a bílého makeupu maskovaný za slaboučkou sci-fi. Varování: Pro mužské diváky docela síla!

Hrátky s peklem (2013)

Zpočátku velká rychle sprintující bžunda, kde skupinka nadšených filmařů-školáků filmuje pouliční násilí z bezprostřední blízkosti a řádně si to užívá - do toho vstupuje dějová linie s galony krve. Režisér-scenárista chrlí nápad za nápadem a zdá se, že dvouhodinová délka na konci vyplivne diváka z kinosálu celého upoceného. Zkrátka něco, co byl před deseti lety schopen natočit šestkrát za rok Takashi Miike. Bohužel, asi po půl hodině se začíná objevovat dějová vata, navíc ubíhající slimáčím tempem a ke konci se to už jen zhoršuje. Finální film masakr je sice krvavý dostatečně, ale už tomu chybí ta lehkost, s jakou v úvodu projížděla japonské ulice filmařská esa Fuck bombers. Na půlnoční film pořádně zábavné, ač ve druhé půlce už znatelně dlouhé a prošpikované scénami, které jen zdržují od zábavné podívané. I tak ale jeden palec a čtyři hvězdice nahoru.