VALL-I (2008)

Pixar se zase předvedl v dobrém světle s touhle nezvyklou romantickou robotickou podívanou. Sice vypnutí autopilota mi přišlo trošku jednodušší, ale jinak sem se ani memohl odtrhnout od tohoto filmečku, kde neustále zní Wall-E (Vall-I)

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Jeden z kvalitních nezávislých nočních filmů, kde vyhrává na konci láska a nutí vás přemýšlet i velmi dlouhou dobu po shlédnutí tohoto filmu plného vzpomínek.

Tip a Tap (1971) (seriál)

"Dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti!" - jedna z nezapomenutelných vět tohoto krásného večerníčku z Belgie.

Kouzelná romance (2007)

Miluju originální pohádky. Walt Disney mě snad vždycky až na vyjímky osloví. Jako každá pohádka, tak i tato dobře skončí, i když tahle poněkud jinak dobře. Jen jak se dívám, tak někteří diváci toho optimismu nedokázali vstřebat. Díky, že jsi se postaral o mou nevěstu, chasníku. :-D

Melodie mého srdce (2007)

Nějakým způsobem se mě to dotkla ta sladěnost hudby a nádherného rodinného setkání. Viděno na zlínském festivalu 2008.

Ester to rozčísne (2008)

Takových příběhů o dospívající dívce je mnoho. Zpestřuje to fakt, že se děj odehrává v jižní autrálii a to že divenka je židovka na kterou tlačí její spolužačky. Jinak film se drží klasické línie, kdy se snaží dospívajícího diváka polidštit a vychovat k dobrému, samozřejmě. Viděno na zlínském festivalu 2008.

Karamazovi (2008)

Ta hranice mezi realitou a hrou je tak křehká až to tenhle film pozvedlo naprosto na jinou úroveň. Čeští herci v polské hutní hale, kde je sledují ostatní Poláci>>tohle vše vytváří úžasnou atmosféru, ale musel ten konec mít tak rychlý spád?! Viděno na zlínském festivalu 2008.

Občan Havel (2007)

Existuje lepší dokument ukazující, že Václav Havel je jen lidská bytost? Pekelně dobrá kamera a parádní výběr situací ze všedních nevšedních dnů bývalého prezidenta. Možná bych jen chtěl vidět u některých scén více, ale to by pak film měl víc jak tři hodiny. Viděno na zlínském festivalu 2008

Holky z naší školky (2007)

Na komedii se má dívat s nadhledem a pokud se tak člověk dívá i na tenhle film, tak v kombinaci s kvalitním soundtrackem zjistí, že se jedna o originální komedii s lehce parodickými prvky. Viděno na zlínském festivalu 2008

Horton (2008)

Klasická vyprávěcí pohádka, kde i jeden hlas znamená mnoho. Jen škoda, že už sem vyrostl z dětství a nedokázal se smát všemu, co by jako mělo být vtipné. Za to jsem ocenil nádhernou hudbu Johna Powella. Viděno na zlinfestu 2008.