To Kapitola 2 (2019)

Digitální guláš s přepálenou stopáží a bez jakéhokoli napětí.

Babylon Berlín - Série 3 (2020) (série)

Hroznej sešup tahle série, pridat čtyři díly znamená přidat hromadu vaty a nesmyslů. Dokoukal jsem to na sílu jen díky karanténě.

Nula nula nula (2020) (seriál)

Roberto Saviano a Stefano Sollima jsou prostě sázka na jistotu. Obával jsem se, že po všech těch Gomorrách, Suburrách, Narcos atd. už budou mlátit prázdnou slámu, ale opak je pravdou. Zvolený styl vyprávění rozdělený na příběhy dodavatelů, přepravců a odběratelů, kde jedou samostatné linky a vývoje postav se nadmíru povedl. Hlavně u sourozenců přepravců jsem místy ani nedýchal. Btw. Andrea Riseborough tady vypadá jako mix Tildy Swinton a Christophera Walkena.

Outsider (2020) (seriál)

Dokud se seriál drží stylu temné krimi, funguje parádně, bohužel se těsně před polovinou přepne do standardní klišé kingovky podle léty prověřeného mustru a díly jsou nastavované hromadou vaty. O odfláklém finále a béčkové mezititulkové sekvenci škoda mluvit.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Nevím jestli je to předlohou, kterou jsem nečetl, nebo zpracováním, ale Kubrickovu The Shining to atmosférou a provedením nesahá po kotníky. Ani současné CGI to nezachránili.

Americký gangster (2007)

Na Scotta docela povedený. I ten Crowe se tu dal vydržet.

Zabiják proti své vůli (2019)

Stylový trest za trollení, který by si zasloužil nejeden komentující na novinky.cz. Radcliffe si tyhle ujetý role vyloženě užívá.

Adopt a Highway (2019)

Absolutně bych v tom nerozeznal režijní debut. Naprosto jistě a citlivě odvyprávěno. Hawke podal asi nejlepší herecký výkon co jsem u něj viděl.

Richard Jewell (2019)

Clint i ve svých skoro devadesáti pořád umí. Citlivě a empaticky natočený příběh mediální štvanice.