Ms. Marvel (2022) (seriál)

Nejnudnější seriál z MCU. Jde vidět, že čtvrtá fáze už je hodně udýchaná a místo kvality servíruje tunu kvantity.

Jak to bylo, šéfe? (2022) (pořad)

Nevím teda, jaké zákulisí pořadu tenhleten pořad má ukazovat, ale dočkáte se tak max záběrů z Ano, šéfe. Jinak je to zase pořad o vaření se Zdeňkem na stý způsob. Nuda.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Víte, co je definice šílenství? Opakovat to samé pořád dokola v domnění, že se něco změní. Pokud i za posledních 40 let nikdo nepochopil, že tahle látka nemá co nového nabídnout, tak to potěš. Zabiják samozřejmě klasicky nesmrtelný. A kde je kurva policie? To tam mají jen dva šerify? Sračka.

Stíny v mlze - Klec (2022) (epizoda)

No. Nebýt toho, že jsem v době natáčeni pro tento seroš dělal komparz, tak by mě ani nezajímal. Pocházím z Ostravska, znám spoustu míst, které tady byly ukázány, nicméně jako skoro u každé kriminálky, i tady postavy mají ty své melodramatické kecy: "Nic nemáme, nic nevíme. Kdo vyhraje? Já, nebo ta svině, co to udělala?" Čeští filmaři mají problém, že píšou do úst postavám nelogické věty a bohužel ani tohle není výjimkou. Krom toho, tyvole, jsme na Ostravsku, tak KRATKE ZOBAKY, žáádnýýý natahovanýýý větyyy.

The Morning Show - Série 2 (2021) (série)

U druhé série jde opravdu cítit, že byla přepisována s ohledem na COVID. Tak strmý sešup seriálu jsem viděl snad naposledy u Scrubs a jejich 9. série. Druhá řada je - přinejlepším - kopa hnoje obalená v cukru. Celá série je naprosto o ničem, chodí od tématu k tématu, přidávají se dějové linky, které nejsou podstatné, ale ve skutečnosti se tam nedořeší vůbec nic. Neustálé vměšování LGBT témat, rasové záležitosti a nesympatické postavy (až na Coryho, nevím proč, toho zmrdečka jsem si fakt oblíbil) jsou už posledním hřebíčkem do rakve. Kdyby každý ten díl byl alespoň tak napínavý jako finále, dopadlo by to dobře. Třetí sérii neočekávám a je mi u prdele.

Kalifornský sen (2020)

Takový film o hovně mi přijde. Na jakou konkrétní skupinu se film zaměřuje? Je to film pro mladé? Co si z toho filmu má člověk odnést? Má nějaké poselství? Jo, Dakota je fajn, prosluněná Kali taky, ale nevidím v tom žádnou zprávu, žádný pocit, nic, co by ve mně měl film zanechat. Není to ani den od zhlédnutí a polovinu jsem už zapomněl. Takže tak no. 50%.

Jeepers Creepers 3 (2017)

Fakt nevím, kde začít. 14 let jsem na tohle čekal. První dva díly byly filmy mého dětství, takže logicky je tu trocha té nostalgie. Salva udělal úplnou kravinu, když původní scénář obsahující vznik tohodle monstra hodil do šuplíku a místo toho napsal nový, který se (bohužel) prodral na světlo světa. Opomenu ten fakt, že na světě jsou tak asi jen tři lidé, kteří chtěli mít třetí pokračování zasazené mezi první dva, protože... WHO THE FUCK CARES? Na tomto prequelu (nebo vlastně i sequalu - podle toho, jak to berete) jdou vidět dvě věci: Nikdo nemá koule na to dát divákům to, co chtějí skutečně vidět / vědět. Všichni jsme chtěli znát Creeperův origin, ne nějaký tucet postav, které jsou FYI ploché jak desetkrát naklepaný řízek a na kterých Vám nijač nezáleží (čest výjimkám, Stan Shaw předvedl top výkon!). V jistých scénách máme sice pocit, že bychom se snad už konečně mohli dozvědět něco málo o tomto stvoření, je to ale ihned smeteno ze stolu následným střihem. A o tom, proč do příběhu ku*va vložili takové blbosti jako telekineze, bomby a jakési "napichovadla lidí", které ani nebyli v jedničce vidět se radši nebudu vyjadřovat. I smell some serious bullshit in the air. Další věc je rozpočet, který snad vzali odněkud z rozbitých prasátek, které měli děti na nočním stolku - CGI v tomto filmu je vážně hrozné, avšak co byste taky chtěli z dvoumilionového (nepotvrzeno; jen internetové drby, ale celkem bych tomu i věřil) rozpočtu? Jelikož se na scénáři pracovalo opravdu dlouho, a ke čtvrtému dílu už je dokonce udělán, jde tu cítit, že producentům se do tohodle dílka vůbec nechtělo, k čemuž svědčí i naprosto minimální propagační kampaň. Chtěli jen zavřít hubu fanouškům, kteří se roky dožadovali vynikajícího zakončení... který jim však nakonec ani nebyl poskytnut (vzhledem k tomu, že trojka skončila cliffhangerem, tak je dost možné, že trilogie ve skutečnosti ani trilogie nebude). Škoda. Ohromný potenciál to zajisté mělo, místo toho je to ale film jak od stanice SyFy. 35%.

Čarodějnice (2015)

V rámci Levné neděle jsem se vydal do Cinestaru na film, který jsem buďto ještě neviděl, nebo který mě zaujal svým obsahem. Vybral jsem si proto Čarodějnici. Na první pohled mě rozhodně zaujalo velmi autentické pojetí anglického venkova v 17. století, ať už se to týká mluvy, ošacení, či výběru lokalit, vše bylo na svém místě tak, jak si to asi každý dokáže ve své hlavě představit. Vše to bylo tak moc temné a depresivní,.. tady nelze nic dodat. Problém vychází na povrch tehdy, kdy sedíte v sále už přes hodinu a celou dobu se na plátně neděje skoro vůbec nic, postavy neustále žvatlaj o Bohu a o rodině a vy zjišťujete, že s filmem vás neprovází žádné extra silné pouto. Když už tedy přijde závěr, a vy si myslíte, že aspoň teď vytáhne scenarista nějakou kartu z rukávu, tak vám akorát tak přibudou další otázky. Horor, který vás nelekne, horor, který s vámi neudělá vůbec nic. 45%.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Ten, kdo si tady vyhrál se střihem a kamerou by měl dostat lano, to je děs! Zápletka samozřejmě naprosto bezduchá a neinovativní, pro dobré béčko by to příště chtělo někoho, kdo to umí aspoň s kamerou. 50%.