Americká štvanice: Útok na Bostonský maraton (2023) (seriál)

Nejvíc vtipné na tom je to, že jim trvalo několik dnů, než je vypátrali. A přitom se jednalo jen o párek studentíků. A ta závěrečná štvanice ve člunu, no to si děláte srandu :D anyway dobře zpracovaný dokument, i když se u některých popisů událostí chytám za hlavu.

Hříšníci (2011) (seriál)

Prvních 7 sérií je naprosto super. A to se tak často u seriálů nestává, většinou už to bývá dost umíráček. Tady přišel malý sjezd dolů až s příchodem 8. série, po odchodu Fiony to (alespoň u mě) byl sešup už trochu větší, ale furt to šlo, i když jsem už některé příběhové linky nedával Mně na tom seriálu vlastně vadí jen jediná věc - často se tam stává, že se stane něco velkého a už nikdy v životě to žádná postava nezmíní (Sheila a její výbuch domu, mrtvý týpek, co byl vevnitř - WTF). To mi prostě dává signál, že to tam tvůrci cpou, jen aby byl nějaký WOW efekt, ale už se pak nechcou trápit s dalším vysvětlováním. Ten seriál měl kopu skvělých hlubokých momentů a já chtěl víc. Škoda, že se tak stalo jen párkrát za sérii.

Hříšníci - Série 7 (2016) (série)

Vůbec poprvé cítím lehkou únavu materiálu, takže je to neúplná čtyřka, nicméně stále si to drží svoji kvalitu.

Zlý americký sen (2024) (seriál)

Je to na pomezí 4*-5*. Velmi dobrý dokument, byl jsem k němu přikován od začátku do konce. Neschopnost policie v těchto případech je až do nebe volající. Hnus.

Koruna (2016) (seriál)

Po konci seriálu je konečně čas ho zhodnotit. Zatímco u prvních dvou sérií je kopa momentů a skvělých dialogů, kde se stíhají docela podrobně probírat důležitá témata té doby, tak u posledních dvou jsem ten pocit měl opačný. Všechno je dost zbrklé a nahuštěné na sebe, závěrečná šestka na můj vkus až brutálně skákala od postavy k postavě, přičemž ty nové postavy neměly moc prostoru zazářit a vykreslit svůj život. I tak ale solidní čtyři.

Saw X (2023)

Vzhledem k tomu, že se jedná již o desátý díl celé série, tak je poněkud překvapivé, že se zároveň jedná o druhý nejlepší díl hned po jedničce (u mě možná spíš po dvojce - nevím). Prasečinky a gore tu slouží jako spíše věci navíc, což je prima, protože v prostředních dílech nešlo vůbec o nějakou logiku věci a motalo se to páté přes deváté, nějaký charakterní vývoj a historie postav šly úplně do prdele. Tady ale ne, jde tu o prohloubení vztahů mezi dvěma ústředními antagonisty a ukázání trochu lidského já toho psychopata. No, nelogičností tu pár nalézt lze, ale nebudu se v tom moc nimrat. Dál bych ale tuhle sérii už nechal spát :)

Medvěd (2022) (seriál)

Má to vražedné tempo, nezvládl bych upřímně pracovat v takovém prostředí. Druhá série nabízí až neskutečně moc hvězd na vedlejší role, to je jako platili v sendvičích, nebo jak se je jim podařilo zaplatit, tyvole. Je to seriál hodně autentický, věřím, že v mnoha kuchyních na světě to probíhá zrovna takhle. Tak jo, keep it going, ať už je tu třetí sérka.

Tajná invaze - Milovaná (2023) (epizoda)

Udělat v rozmezí 4 epizod stejný cliffhanger je teda trošku lazy writing, ale budiž. Konečně se začalo něco pořádného dít, tak jsem zvědavej, jak se k tomu postaví poslední dvě epizody.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Bohužel i když čas v kině uplynul jak voda, jak byl film kvalitně zpracovaný, tak jediné dvě postavy, co tady dostávají prostor je Ethan a Grace, na zbylé se zvysoka sere. Zatímco pětka a šestka si trochu postavy budovala, milovaly jste je kvůli vtipu, akci a svým případným nedostatkům, tak hlavně... HLAVNĚ... byl padouch z masa a kostí (a Solomon Lane byl třeba jako padouch výborný) a ne nějaká hloupá AI. Honíme se za nějakým blbým klíčem, který může získat jen Ethan a nějaká random zlodějka. Nevím, no. Na to, jak dlouho na ten film měli času, tak v tom dílku nebylo nic, co by mě fakt odpálilo ze zadku. I ten dlouho promovanej kaskadérskej skok na motorce skončil dřív, než začal. Ale za starý dobrý biják bez nízkého použití CGI, což už je dneska zázrak tam ty čtyřky prdnu. Tak za rok to snad bude stát za to!

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Nevím, jestli to zdaleka dosahovalo takových kvalit, jak tu (a i jinde) fanoušci vyzdvihovali. Na 88 % hodnocení dle mého názoru ne. Což o to, je to nejlepší MCU kousek od dob Spideyho, je vidět na tom ta láska k látce a postavám, záporák je taky naprosto vymazlenej psychouš, komu tu smrt fakt přejete, ale že by se jednalo o nějakou mega ultra nervy-drásající a plačtivou podívanou, na to to asi úplně necítím - jedním dechem ale dodávám, že některé scény jsou trochu citově na hraně, a pokud jste milovník zvířat, pak vám asi některé scény budou otevírat nůž v kapse. Rocketova dějová linka zajímavá a propracovaná, ta druhá ale trochu kolísá na jedné noze a místy se drží jen tak tak. Marvel by se taky mohl trochu zaměřit na tu přepálenou stopáž, ono mít filmy dlouhé přes 2 hodiny fakt není vždy potřeba. Jako závěrečný díl trilogie úplně v pohodě, jakožto film nových fází taktéž, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jsou už ty komiksovky prostě furt na jedno brdo a nemají takový "drive".