Dr. Death (2021) (seriál)

Seriál je to vskutku zajímavý, hlavní herec hraje toho egoistického maniaka hodně dobře. Trošku mě štvou ty časové skoky, kde se divák někdy dokáže ztratit.

Avengers: Endgame (2019)

Narozdíl od kolegů tady musím stát trochu nohama na zemi. Úplně bych neřekl, že film působí přímo SKVĚLE jako zakončení celé fáze univerza, a věřte mi, že mi to trochu trhá srdce, jakožto velkému fanouškovi MARVELu toto říct. Ale mám pocit, že v Infinity byl ten moment překvapení trochu větší. Dal jsem si na napsání tohoto komentáře trochu odstup a pár logických děr by se tam našlo, *SPOILER* celé to cestování časem mi přišlo občas ulítlé a měl jsem fakt problémy to sledovat v některých chvílích a doteď si nejsem úplně jistý, jestli jsem všechny ty časové roviny pochopil správně. *KONEC* Mám pocit, že v 70% taky Silvestri udělal se soundtrackem ctrl - c + ctrl - v a bylo to, totální zklamání, hodně podobný hudební doprovod u stejných scén v porovnání s IW, a upřímně, po minulém díle jsem měl těch zapamatováníhodných momentů prostě více. Chápu, že se jednalo o velmi složitou produkci a klobouk dolů režisérům a scenáristům, jsem si jist, že jim to kolikrát nedalo spát a museli nad tím strávit spoustu času. Gratuluju marketingovému oddělení, že z 90% obsahovaly trailery opravdu jen scény z prvních cca 20 minut filmu, well done. Nicméně i přes to všechno se neubráním pocitu, že kdyby na to tvůrci měli ještě min. půl roku/rok navíc, případně by to sestříhali trochu jinač, tak bychom se mohli dočkat alespoň částečného vysvětlení na jisté - důležité - scény, které mi občas chyběly. Aneb postava udělá něco, co vůbec nevíme, jak to JEN TAK OD SEBE mohla udělat, případně, že přežije něco tak ohromujícího. No ale ok, 80%.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Mít epilepsii, tak chytám záchvaty - zejména v první třetině filmu - jak hovado. Až mi to místy nedělalo dobře, taky mi trvalo si hodně zvyknout na tu animaci, která byla strašně komiksová a "trhaná", i když vím, že o tu komisovnost jim asi šlo. Ani si nejsem úplně jistej, jestli je to film určený především pro děcka, nebo pro dospělé, protože si myslím, že by ta děcka měla celkem problém si zapamatovat, o čem to vlastně bylo, tu hromadu postav, hromadu věcí, které se na plátně děly. ALE! Ten soundtrack je přímo peckovní a ujížděl jsem na něm u každé scény. Děsná návýkovka. Jinač ale, bohužel... spíše takový lepší průměr. Ale je dost možný, že si nad tím ještě musím nechat nějaký čas. 75%.

Vánoční kronika (2018)

Naprosto mě to naladilo na vánoční atmošku. A Russell jako Santa patří mezi nejlepší, který se kdy ve filmu objevil. 85%.

První člověk (2018)

Řemeslně se filmu nedá vůbec co vytknout. Je fakt vidět, že nad tím někdo seděl opravdu dlooooouhou dobu a dal si setsakra záležet. Nicméně dvě hoďky a půl je na takovýto film fakt moc, je tam spousta záběrů, které tam podle mě být ani nemusely. Jak ale říkám, atmoška parádní, občas i soundtrack tak zvláštně dokázal navnadit, ale pokud bych si chtěl do budoucna pustit něco "kosmického", šáhnu spíš po takovém Apollu 13, které měl víc toho osobního kouzla. Tady Vám bohužel hlavní hrdina není ani moc sympatický, takže jeho vnitřní boje a problémy Vám jsou víceméně jedno. 75%.

Halloween (2018)

Strašně jsem čekal, že to dopadne špatně. Nicméně nic takového nepřišlo a ba co víc, byl jsem i mile překvapen. Postavy se díky bohu nechovají jak typičtí idioti z hororových filmů (no, i když výjimka potvrzuje pravidlo) a celé mě to dokázalo vrátit do odmdesátek - hlavní příčinou toho byla hlavně Carpenterova hudba. Avšak i přes to všechno si moc přeji, ať tímto filmem skončí Michaelova éra a netočí se další. Jak se říká, v nejlepším se má přestat a tento díl rozhodně ostudu neudělal. 85%.

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Jen málokdy se stává, aby druhá série překonala úspěchy té první, a ještě, aby nás tak s krásnou atmosférou navnadila na sérii třetí. Malá čmouha v podobě sedmé epizody, kdyby chyběla, asi by se nic nestalo. Nicméně zhlédnuto ZA DEN, takže těžká závislost. 80's yay yay yay. 95%.

Thor: Ragnarok (2017)

Z fáze třetí zatím nejlepší Marvelovka, avšak zdá se mi, že ta kvalita postupně klesá, a opravdu fungují už tak max. týmovky. Je to takový klasický Marvel - záporák nevýrazný, příběh neinovativní, hodně hlášek (někdy se možná až moc snaží tlačit na pilu) a barviček. Musím uznat, že Tessa Thompson a Cate Blanchett jsou hodně sexy. Docela mě zklamal Hulk, nechápu vývoj jeho postavy a proč vlastně vypadá jinač, než např. v Avengers. Loki dost postoupil v žebříčku postav + Korg je vynikající vedlejší postava! 75%.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Je to míň přepálené jak šestka a sedmička a i příběh se mi líbil o dost víc. Trošku mě překvapuje, jak rychle dokázal tým zapomenout na to, co jim Deckard provedl v minulém díle. Návrat starých postav je rozhodně vítán. Pokud další díly budou vypadat takhle, tak jsem s tím asi v pohodě. 85%.

Smrt ve tmě (2016)

Ve skutečném životě by se během dvaceti minut stala jedna ze dvou možností: Všichni tři by tam umřeli, nebo by tam umřel "slepý král". Hned během chvíle najdete ve filmu několik věcí, které by se prostě ve skutečnosti staly úplně jinač, a mně tohleto zjištění vadí. Film je odveden dobře po filmařské stránce, od kamery až po zvuk, ale celé mi to místy přijde trochu přitažené za vlasy, až jsem si někdy říkal, jestli jsou opravdu ty postavy tak tupé, když jednají tak, jak jednají. A to, že se slepec již poněkolikáté náhodně objeví na místě, kde jsou i ostatní, to už vůbec nekomentuju. 75%.