Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Do teď si vzpomínám, jak jsem poprvé viděl třetí díl a myslel jsem si, že se poseru strachy. :D Cuarón udělal z dětské knížky hororovou záležitost, ke které mám i do dnešní chvíle dost velkou slabost. Dle mého názoru nejlepší díl z celé ságy. 85%.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Asi bych se hodně obešel bez těch trapných PR keců, co se říkaj v každých rozhovorech: "Bylo to tak neskutečné!", "Nejlepší herečka, se kterou jsem kdy pracoval.", "Nejbáječnější scéna, která kdy byla natočena.", a blahblahblah, já tyhle kecy už moc nemusím. Spíš než střípky ze zákulisí to bylo o pocitech, což ne nutně musí být špatně, ale místy jsem měl pocit, že se to až moc tlačí na sílu.

Hawkeye (2021) (seriál)

SPOILERS. Méně je někdy více. V době, kdy má každá druhá vedlejší postava v MCU vlastní minisérii je prostě jasné, že dřív nebo později dojdou originální nápady na příběhy a člověk začne být lehce přesycen. Ono mít v jednom kalendářním roce min. 3 seriály a 3 filmy je už prostě moc a já osobně začínám toho mít trochu po krk. Čím více se posouváme v příběhu dál, tím víc je to celé takové nedotažené, rychlé a ani ne moc zábavné. Yelena si zde nedokáže poradit s dvacetiletou holkou, která oproti ní nemá téměř žádné zkušenosti. Tři díly se navíc snaží zabít Clinta, jen aby si to nakonec rozmyslela. Kingpina přejede auto, zasáhnou ho dva šípy do hrudi, výbuch ho odhodí 5 metrů daleko a stejně přežije - nepřipadá mi tady jako člověk, ale nějaký hrdina s nadlidskou silou. Jak se vyřešila postava Jacka? Stane se tím, kdo byl v komiksu? Má to prostě spoustu otevřených cestiček a já nejsem fanda cliffhangerů, ještě v množném čísle. Prosím, věnujte tomu alespoň takovou péči, jakou měly seriály na Netflixu. Slabé čtyři za dobrý vánoční vibe... a za to, že jsou svátky, jinak bych na to prcal.

Hezké vstávání (2010)

Pokud mám srovnávat Morning Glory s jinými komediemi natočenými v intervalu cca. pěti let, tak můžu říct, že patří mezi ty lepší. Bohužel, vše co se mi na tomto filmu líbilo, bylo už ukázáno v traileru, takže už nic moc nového nepřekvapilo. Ovšem, můj názor to nijač nemění... Spíš mě mrzí, že za pár týdnů už nebudu ani pořádně vědět, co na tom bylo tak skvělého, že jsem ty tři hvězdičky dal. 65%.

Hlavně nezávazně (2011)

Klasické klišé romantických filmů, kdy jsou spolu jen kamarádi a pak z toho vznikne jedna velká láska se bohužel nevyhnula ani téhle stopáži. Ani mě to nepřekvapuje, hraje v tom Kutcher, a vždy, když je u filmu napsáno toto jméno, můžeme se většinou těšit jen na nudnou romantickou komedii. Ale díky bohu za tu Natálii, aspoň ta to svým sex-appealem a krásným tělem trošku zachraňuje. 45%.

Hory mají oči (2006)

Aja má takový zvláštní styl točení. Fakt nevím, čím to je, ale připadá mi, že z normálního (nijak úchvatného) řemesla do toho vždy přidá jakoby kus svého názoru, kus něčeho, co celé to dílo jen víc pozvedne nahoru. Já si toho všiml už u Piraně, ale tady to šlo cítit tak výborným způsobem, že jsem normálně nechtěl, ať film skončí. Krása horor. Ale za co obzvlášť Aju nenávidím je to, že nechal tu mladší dceru znásilnit, protože od té doby mi připadala jako jedna z "nich". A právě u ní jsem tohle nechtěl... Proč neznásilnili třeba toho čokla? 80%.

Hříšníci (2011) (seriál)

Prvních 7 sérií je naprosto super. A to se tak často u seriálů nestává, většinou už to bývá dost umíráček. Tady přišel malý sjezd dolů až s příchodem 8. série, po odchodu Fiony to (alespoň u mě) byl sešup už trochu větší, ale furt to šlo, i když jsem už některé příběhové linky nedával Mně na tom seriálu vlastně vadí jen jediná věc - často se tam stává, že se stane něco velkého a už nikdy v životě to žádná postava nezmíní (Sheila a její výbuch domu, mrtvý týpek, co byl vevnitř - WTF). To mi prostě dává signál, že to tam tvůrci cpou, jen aby byl nějaký WOW efekt, ale už se pak nechcou trápit s dalším vysvětlováním. Ten seriál měl kopu skvělých hlubokých momentů a já chtěl víc. Škoda, že se tak stalo jen párkrát za sérii.

Hříšníci - Série 5 (2015) (série)

Je to u mě furt na pomezí 4-5*, ale v porovnání s předchozími sériemi se bavím víc. Je to dáno tím, že jdou konečně postavy trochu víc do hloubky, a podle mě si začínají uvědomovat, že jejich dosavadní chování je sráží pomalu ke dnu, a že to takhle dát nepůjde. A to mě na tom baví. Dělat sračky je jedna věc, ale vidět konečně ty následky, to je teprv zábava a drama tohodle seriálu.

Hříšníci - Série 7 (2016) (série)

Vůbec poprvé cítím lehkou únavu materiálu, takže je to neúplná čtyřka, nicméně stále si to drží svoji kvalitu.

Hříšníci - Série 8 (2017) (série)

Ty Ianovi LGBT sračky šly v téhle sérii strašně na sílu, a celkově jde za mě už cítit větší a větší únava materiálu. Možná je to tím, že si to pouštím po letech hned za sebou a nemám žádný časový odstup, každopádně neustálé dohadování o trojúhelníku V-Kev-Svet, jako to už dělají 3 poslední série, do toho některé další opakující se sračky, tvoří pro mě už jen lehce nadprůměrnou podívanou.