Frfla

okres Bratislava

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 29.10.2012  22:25
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Je pekné zistiť, že aj v dnešnej dobe, preplnenej "vtipnými" seriálmi, sa nájde niečo čo ma vie milo prekvapiť a celkom pobaviť. Max, Caroline a ich koník Chestnut :).

• 10.11.2010  11:31
    Anastázie (1997)

Obľúbená rozprávka z detstva. Krásne pesničky, pekný príbeh a celkom dobre naanimované. Určite najlepšie pozrieť v originálnom znení.

• 10.11.2010  10:50
    Apocalypto (2006)

Skvelá výprava, krásne masky, dobrá kamera, pekný vizuál a hudba. Niekedy celkom naturalistické, ale tak to je Mel akého ho poznáme. Akčný hlavný hrdina, tak trochu akoby z doby vypadol a miestami sa to podobá skôr na starého dobrého Predátora. To nič však nemení na tom, že som si ten film užila a pripisujem mu, možno také slabšie, ale stále 4*.

• 3.11.2010  20:35

Typický Kusturicov počin so skvelým Johnny Deppom v hlavnej úlohe. Pri eskimákoch a plávajúcej rybe na začiatku vás napadne, či ste si vôbec zapli správny film. No po chvíli si vydýchnete a necháte sa uniesť, u veľa ľudí, nie moc zaujímavým humorom, no absolútne typickým pre Kusturicu. Kto si jeho "štýl" neobľúbil predtým, tak ani týmto snímkom si k tomu nepomôže. Skvelá hudba, a na hlavu postavený príbeh a postavy v ňom. Jednoznačne za 5 * :)

• 20.1.2011  22:56

Moja srdcovka už od detstva a teraz som sa k tomu dostala znova asi po desiatich rokoch. Krásna rozprávka a hudba, ktorá ma vždy dojme.

• 1.2.2012  21:50
    Bůh masakru (2011)

Zo začiatku sa to rozbiehalo veľmi pomaly až ťahavo, no ako som od hercov očakávala, krásne sa to rozbehlo a ku koncu sme sa celá sála pekne nasmiali. Tomu sa jednoducho hovorí "Herecká podívaná" :)).

• 15.10.2010  10:53
    Casper (1995)

No kto by sa nezamiloval do malinkého zlatého ducha menom Casper a prehliadol by mladú Christinu Ricci? Krásny príbeh pre tých menších a fajn komédia na nedeľňajšie popoludnie pre tých väčších. Naozaj vydarený soundtrack a zahliadnutie Devona Sawa na konci mi ako malej prišlo neskutočne úžasné :). Film si rada pozriem aj teraz hlavne pre tie spomienky z detských čias kedy som sa bála každého "väčšieho opusteného domu hore na kopci".

• 16.10.2010  10:40
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Zaujímavý seriál z nemocničného prostredia, ktorý ma dokáže dojať aj rozosmiať. Dobre vypracované psychológie postáv, skvelá hudba a fajn herci. Podobných seriálov tu už bolo neúrekom, no zatiaľ si ma dokázal získať len tento. V prvých sériach to celkom rozbehli, potom nastalo pokojné obdobie "vzťahov a katastrof", a v posledných dieloch do toho zas búšili. Uvidíme ako sa vyvinie 7, zatiaľ posledná, séria, snáď to nepokazia. Celá jedna hviezdička je za hudbu.

• 14.1.2011  23:54
    Cizinec (2010)

Celkom klišoidné, prvoplánové a niektoré vtípky mi prišli totálne nasilu (teda väčšina). Ale keďže Deppa mám rada a Angelinu tiež, tak len za nich dokopy dávam jednu hviezdičku, aj keď sa teda moc nepredviedli. Druhá je asi len z momentálneho popudu za to, že mi dnes celkom dobre padla taká oddychovka. Potrebovala som vypnúť a to pri tomto filme naozaj problém nie je :).

• 20.10.2010  00:27

5*?! Asi som proste zaľúbená a prežívam niečo (málo) podobné. Po dlhšom čase konečne vydarená romantická komédia, ktorá ma aj pobavila. Milý, vtipný a nekonvenčný príbeh o láske, ktorá prekoná (alebo aspoň v tomto filme by mala) všetko. ;)

• 15.10.2010  10:45
    Forrest Gump (1994)

Dokonale jednoduchý hlavný hrdina Forrest (Tom), ktorý sa dostal všade a ani sa o to nemusel nijak zvlášť usilovať. Krásne nabobtnaný zamilovaný príbeh o hlupáčikovi a krásavici. Skvostne milo vtipný príbeh o kapitánovi a vojakovi a ich priateľstve, a to celé podčiarknuté Silvestriho jedinečnou hudbou. Proste a jednoducho "Jmenuji se Gump, Forrest Gump". :)

• 13.10.2010  12:28
    Gia (TV film) (1998)

Typický príbeh modelky a modelingového priemyslu ako takého. Peniaze, drogy, sex, láska a Angelina Jolie ako prekrásna, no zároveň neobyčajná divoška. Svoju rolu zahrala prekvapujúco dobre a tým v mojich očiach neskutočne stúpla. Kamera, strih a hlavne hudba celkom zapôsobili no koniec koncov bol príbeh celkom predvídateľný. Avšak to nič nemení na tom, že sa Angelina konečne predviedla a právom si zaslúžila zlatý glóbus.

• 16.10.2010  11:08
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Milý, vtipný, možno trochu povrchný seriál o mame a dcére, a ich bleskových výmenách názorov. Avšak, ktorá je to tá mama a ktorá dcéra? Občas naozaj neviem. Je to skôr príbeh o dvoch kamarátkach, ktoré niekedy nevedia čo skôr a čo od dobroty. Seriál som si obľúbila ešte ako malá, keď som sa vžívala do role Rory, čoby skvelá študentka a závidela som jej "skoro rovesníčku" mamu. Avšak keď sa na to teraz pozerám s trochou odstupu tak sa to nezdá až také skvelé, a jednoduché. No aj tak mi stále tento seriál dokáže vyčariť úsmev na tvári :).

• 16.10.2010  14:42
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Je to vtipné, miestami dokonca milé a občas až na nervy lezúce... ale to je, ako inak, Sethov zámer.

• 13.10.2010  12:49
    Herkules (1997)

"Hercules, stúpa na vrchol, grécko padá na zadok ach dámy to je gól..."... asi tak by som okomentovala túto jedinečnú, na pohľad obyčajnú rozprávku. Špirálkovité antické stĺpy a nabobtnané obláčiky sú typickými znakmi pre tento snímok. Nielen, že sa tu zišli skvelí dabingoví herci (čo sa slovenského dabingu týka) ale taktiež sa tu stretol milý príbeh so zvučnými piesňami.

• 14.10.2010  22:58

Kate Winslet, Johnny Depp a Dustin Hoffman. No môže byť toto snáď zlá kombinácia? Čarovne krásny príbeh o spisovateľovi, ktorý je stále chlapcom a utieka sa skrývať do krajiny nekrajiny. V tom mu ešte dopomáha neúplná rodinka, matka so štyrmi chlapcami, k tomu aby napísal svoju životnú hru o Petrovi panovi. Skvelá hudba od J.A.P. Kaczmareka len doplňuje magickú atmosféru tohto skvostu. Tento film som si zamilovala už po prvom zhliadnutí.

• 13.10.2010  12:28
    Hook (1991)

Film pre malých i veľkých. Tento kúsok sa Spielbergovi celkom podaril, teda minimálne čo sa vizuálu týka. Tak trochu inak poňatý Peter Pan, avšak so skvelým hereckým obsadením. Poukazuje hlavne na to, ako sa “dospelí” nevedia vcítiť do role detí, tak prečo si to rovno neskúsiť? Zalietať si nad oblakmi, občas si zakrákať a raz za čas si zahrať basketbal... Krásne kostýmy, skvelá scéna a všetko dokopy to dáva pekný obraz o predstavách Krajiny nekrajiny.

• 16.10.2010  10:49
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Naivný Ted, zamilovaný a šťastný párik Lily a Marshall, kanadská reportérka Robin a v neposlednom rade náš záletník Barney. V prvých sériach ma táto partička neskutočne bavila, a ani mi na um nezišlo, rozmýšľať ako Ted spoznal svoju ženu. No v posledných sériach najmä v 5 a teraz aj v 6, sa mi to skôr zdá ako taká nekonečná telenovela a bohužiaľ sa občas neviem dočkať konca. Prvotné vtipy prestali byť vtipné a už aj z obľúbeného Barneyho sa stal skôr otravný chlapík. Avšak pozerávam ďalej a tak trochu dúfam, že sa to raz obráti na lepšie a seriál zas nadobudne stratenú vtipnosť. Uvidíme...

• 30.11.2010  17:39

Veľmi pekný film, bravúrny Sean, skvelá Dakota a krásna Michelle. Občas mi tam síce vadila kamera, ale tú dokážem odpustiť kvôli obsahu. Pre niekoho sa to mohlo zdať natiahnuté, zdĺhavé... no ja som si film užila celý a hneď som si aj párkrát poplakala, je to taká tlačenica na city.

• 30.5.2011  12:21

Taký iný Twilight bohužiaľ. Jediné čo na tomto filme bolo naozaj dobré, a dávam tomu 2 hviezdičky práve kvôli tomu, boli úchvatné efekty od pánov z ILM... pred nimi klobúk dole. Ale inak naozaj otrepané a klišoidné, som rada, že som na to nešla do kina a nevyhodila za to zbytočné peniaze. Na čo som sa však tak trochu tešila v tomto filme bola Dianna Agron, pri ktorej ale bohužiaľ som mala pocit, že pozerám Glee a nie tento scifi romantický akčňák.

• 14.11.2010  22:46
    Já, padouch (2010)

Veľmi fajn hudba, zlatí malí žltí pandrláci, ktorí vás (bohužiaľ) rozosmievali asi najviac z celého filmu, dvaja zloduchovia a tri nevinné dietky. Typicky rozprávkovo naivné a miestami až moc presladené, no je to predsa len rozprávka pre deti, tak prečo nie?

• 2.11.2010  21:02

Zbytočne zdĺhavý film, ktorý by sa v kľude zmestil do hodinky a pol, a možno by to tomu aj trochu pomohlo. Ku koncu som už nevedela vydržať kedy to skončí a charakter, ktorý stvárňovala Julia Roberts, mi už časom liezol na nervy. Jedna hviezdička je za hudbu, druhá za krásne Bali a zlatého šamana a tretia za Javiera Bardema. :)

• 20.10.2010  00:32
    Kids (1995)

Na tú dobu veľmi realisticky a celkom drsne vykreslená mládež a jej problémy nielen so sebou samými ale aj celým okolitým svetom.

• 13.10.2010  23:04

Síce je tento film pre nenáročnejšieho diváka a asi skôr aj pre deti, no keďže som ho prvýkrát videla ako malá hneď som si ho zamilovala. Neviem už či to bolo tým, že som sa snažila "vžiť" do role malého, negramotného dievčatka žijúceho na ulici alebo skôr dojímavým koncom. Každopádne si ma film získal pre svoju jednoduchosť a občas nejakou tou vtipnou scénkou, ktoré som ako malá zbožňovala.

• 14.10.2010  22:42

Zo začiatku som sa trochu bála príbehu, lebo vizuál sa javil v celkom vysokej kvalite už aj v trailery, no ako to býva tak pekný vizuál zahatí nudný otrepaný príbeh. Avšak u priam dokonalých malinkých sovičiek a krásnej takmer reálnej prírode, ktorá ma dostala vždy keď sa tam čo i len mihla, som si ujasnila prečo mám Snydera rada a prečo ma film nesklamal. A tak sa nehanbím a dávam tomu za 5, prvotné obavy vystriedali nadšené pocity zo zhliadnutia tohto snímku, príbeh bol síce predvídateľný a teda prvoplánový ale tak ktorá rozprávka nie je?

• 3.5.2011  00:17

Neviem, asi som nejaká precitlivená pretože som na konci filmu vyronila aj slzičku. Typická romantická komédia, kde za hlavné úlohy dosadili dvoch fešných hercov, do vedľajšej jedného škaredého brata a pomimo sa tam mihlo plno krások. No musím povedať, že po dlhšom čase celkom milý a nenásilný film. Myslím si, že z vás neubudne ak si ho pozriete :).

• 8.11.2010  14:52
    Machři (2010)

Tento snímok ničím neprekvapil ale na druhej strane ani nesklamal. Jedna z tých typických amerických komédií, ktoré si raz pozriete, (možno) dvakrát sa zasmejete, trikrát si poviete "to tam nemuseli dávať" a na konci vás čaká americký happy end. Slabé 3*.

• 16.10.2010  14:34
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Stará dobrá klasika, Hui, Dui a Lui, strýko Držgroš a spomienky na detské časy. Veď predsa: "V Káčerove vždy je niečo nové huuu-uu" :)

• 8.11.2010  15:00
    Na doraz (2010)

Možno, keby že sa to až tak okato nepodobalo na Hangover, tak by to bolo lepšie a možno aj za 5. No dvojica Downey Jr. a Galifianakis nesklamali a celkom ma pobavili. I keď sa mi v tomto filme Zach naozaj páčil, občas som ho mala sto chutí doslova "zabiť", za to aký je chudáčik hlúpy, no nakoniec si ma vždy niečím získal späť. Len sa bojím, že mu ostane nadosrmti rola "milého hlupáčika" a ťažko sa tohto statusu bude zbavovať.

• 15.9.2011  18:20
    Obhájce (2011)

Skvelá predloha od Connellyho, ktorého knihy mám skoro všetky prečítané... avšak film ma až tak nezaujal. Možno to bolo aj tým, že som poznala koniec, no film sa mi zdal príliš pomalý a ťahavý. Naopak na niektorých miestach sa zas scény príliš rýchlo menili a dej postupoval iným, možno až moc rýchlym tempom (v jednom zábere vyzerá hl. postava úplne cool a v druhom je zničený a totálne vyčerpaný). Spracovanie mi proste nesedelo, aj Hallera som si predstavovala úplne inak (ale tak to je zas na fantázii čítajúceho všakže). Kamera mi taktiež vôbec nevyhovovala do toho deju sa mi nehodila a celkový dojem z filmu: už som čakala kedy skončí. Matthewa mám rada no sem sa mi jednoducho nehodil. Také 3-.

<< předchozí 1 2