Dál než se zdálo (2010)

5*?! Asi som proste zaľúbená a prežívam niečo (málo) podobné. Po dlhšom čase konečne vydarená romantická komédia, ktorá ma aj pobavila. Milý, vtipný a nekonvenčný príbeh o láske, ktorá prekoná (alebo aspoň v tomto filme by mala) všetko. ;)

Přátelé (1994) (seriál)

Šestica mojich najobľúbenejších priateľov, ktorí ma sprevádzali dlhé roky a občas ešte aj teraz. Samozrejme to poslednými sériami už len zbytočne naťahovali a sem tam týrali, ale predsa len vždy to boli a sú naši "Priatelia" :).

My z Kačerova (1987) (seriál)

Stará dobrá klasika, Hui, Dui a Lui, strýko Držgroš a spomienky na detské časy. Veď predsa: "V Káčerove vždy je niečo nové huuu-uu" :)

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Milý, vtipný, možno trochu povrchný seriál o mame a dcére, a ich bleskových výmenách názorov. Avšak, ktorá je to tá mama a ktorá dcéra? Občas naozaj neviem. Je to skôr príbeh o dvoch kamarátkach, ktoré niekedy nevedia čo skôr a čo od dobroty. Seriál som si obľúbila ešte ako malá, keď som sa vžívala do role Rory, čoby skvelá študentka a závidela som jej "skoro rovesníčku" mamu. Avšak keď sa na to teraz pozerám s trochou odstupu tak sa to nezdá až také skvelé, a jednoduché. No aj tak mi stále tento seriál dokáže vyčariť úsmev na tvári :).

Chirurgové (2005) (seriál)

Zaujímavý seriál z nemocničného prostredia, ktorý ma dokáže dojať aj rozosmiať. Dobre vypracované psychológie postáv, skvelá hudba a fajn herci. Podobných seriálov tu už bolo neúrekom, no zatiaľ si ma dokázal získať len tento. V prvých sériach to celkom rozbehli, potom nastalo pokojné obdobie "vzťahov a katastrof", a v posledných dieloch do toho zas búšili. Uvidíme ako sa vyvinie 7, zatiaľ posledná, séria, snáď to nepokazia. Celá jedna hviezdička je za hudbu.

Společnost mrtvých básníků (1989)

"Carpe diem..."... voľnomyšlienkárstvo a neuposlúchnutie autorít je niečo nepredstaviteľné a hanebné, tak prečo to samozrejme neskúsiť? Pomaly plynúci smutný príbeh o mladých rebeloch (kamarátoch) z chlapčenskej školy, ktorých rodičia sú staromódni a konzervatívni, a Robin Williams ako ich učiteľ literatúry, ktorého myšlienky a výučba nie sú práve prijateľné pre dobré meno školy. Pekné herecké výkony, scenár aj hudba.

Štěstí na dosah (2006)

Will Smith ako ťažko pracujúci otec, snažiac sa zachrániť čo sa dá a hlavne svoju rodinu udržať pokope. No čo čert nechcel nič z toho sa mu nedarí a tak sa ocitá aj so svojim synom Chrisom na ulici. Krásne dojemný skutočný príbeh o tom ako sa človek môže čo i len pretrhnúť, no keď sa niečo nedarí tak sa to nedarí dvojnásobne. V tomto filme Smith všetkým ukázal, že vie zahrať aj niečo iné ako len akčné komediálne strielačky. Ja som mu to všetko uverila a na konci som sa nebránila slzám od dojatia.

Casper (1995)

No kto by sa nezamiloval do malinkého zlatého ducha menom Casper a prehliadol by mladú Christinu Ricci? Krásny príbeh pre tých menších a fajn komédia na nedeľňajšie popoludnie pre tých väčších. Naozaj vydarený soundtrack a zahliadnutie Devona Sawa na konci mi ako malej prišlo neskutočne úžasné :). Film si rada pozriem aj teraz hlavne pre tie spomienky z detských čias kedy som sa bála každého "väčšieho opusteného domu hore na kopci".

Forrest Gump (1994)

Dokonale jednoduchý hlavný hrdina Forrest (Tom), ktorý sa dostal všade a ani sa o to nemusel nijak zvlášť usilovať. Krásne nabobtnaný zamilovaný príbeh o hlupáčikovi a krásavici. Skvostne milo vtipný príbeh o kapitánovi a vojakovi a ich priateľstve, a to celé podčiarknuté Silvestriho jedinečnou hudbou. Proste a jednoducho "Jmenuji se Gump, Forrest Gump". :)

Hledání Země Nezemě (2004)

Kate Winslet, Johnny Depp a Dustin Hoffman. No môže byť toto snáď zlá kombinácia? Čarovne krásny príbeh o spisovateľovi, ktorý je stále chlapcom a utieka sa skrývať do krajiny nekrajiny. V tom mu ešte dopomáha neúplná rodinka, matka so štyrmi chlapcami, k tomu aby napísal svoju životnú hru o Petrovi panovi. Skvelá hudba od J.A.P. Kaczmareka len doplňuje magickú atmosféru tohto skvostu. Tento film som si zamilovala už po prvom zhliadnutí.