Za plotem (2006)

Příjemná kratochvíle cestou busem do Práglu. Na nejlepší animáky to nemá, ale není to ani žádný béčko. Zlatej průměr.

RocknRolla (2008)

Hledal jsem film, kterej mi zabere maximálně 2 hodinky, nakonec jsem zvolil RocknRollu. Žádná očekávání, vůbec jsem netušil o co má jít, jen název mě zaujal. A ejhle, ono se z toho vyklubalo pořádný překvapení. Solidní gangsterka plná akce, podrazů a intrik, která si drží vysoké tempo, což mě zpočátku docela mátlo a měl jsem problém zorientovat se v ději, ale nakonec se povedlo. I když jednu chybu to má - nenajdete tu hlavního hrdinu, místo toho tu máte pár postav, které o hlavní roli usilují, ale každá má vždy jen omezený čas a prostor, takže z toho nic není. I přes to se však jedná o zábavný film s překvapivým koncem.

Biutiful (2010)

Silně realistický film z drsného prostředí plného bídy na periferii velkolepé Barcelony. Javier Bardem jako zločinec, který už dostal od života spoustu ran a snaží se žít "normální" život. Ve své podstatě je velký dobrák, ale musí se činit na tolika frontách, zároveň se pak smiřuje s nevyhnutelností smrti. Působivé.

Copak je to za vojáka... (1987)

Svižná a nenáročná komedie z vojnového prostředí, která v pohodě pobaví, místy i více, než byste čekali. Skvělé hlavní role pro mladého Jirku Langmajera a Karla Rodena. Vždy se rád podívám znovu.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Vynášený do nebe, na IMDb dokonce nejlepší z westernů, ale pro mě zklamání. Popořádku, úvod filmu byl skvělý, tomu se nedá vytknout vůbec nic, takhle stylové představení hlavních hrdinů prostě jinde neseženete a mě osvítil duch svatý, když jsem si nemohl nevšimnou té asociace mezi Leonovými a Tarantinovými scénami. Ano, už vím, odkud Quentin čerpal. Jenže ouha, po skvělém úvodu přijde neskutečně dlouhá část, která trvá až do hřbitovní scény v závěru, tedy přes 130 minut pouze průměrné podívané, kterou do nadprůměru dostává pouze božská hudba Ennia Morriconeho. Místy se najdou zajímavější scény, ale to nepřebije několik naprosto hluchých míst, jako třeba cestu pouští, která byla zbytečně natahovaná. V této nudné části si můžu lépe prohlédnout hlavní hrdiny a hodnotit je za celý film. Clint si drží vysokou laťku z A Fistful of Dollars a For a Few Dollars More, takže bez jediné výtky. Potom hodně povedený Eli Wallach jako Tuco, který svým komickým vzezřením i chováním ozvláštňuje celý film a dodává mu šťávu. No a zbývá Lee Van Cleef - pro mě jednoznačně zklamání, charismatický herec zde dostává minimum prostoru, což je obrovská škoda. A navíc mi vůbec nesedí do role Zlého, protože ho už navždy budu mít zapsaného jako Plukovníka z For a Few Dollars More, což byla role šitá na míru a po boku Clinta prostě Lee působil o poznání lépe. To bychom měli, takže závěrečná hřbitovní scéna. Eli Wallach jako nenažraný Tuco se pro tuto scénu snad narodil, Angel Eyes přichází jako ten, kdo má navrch a překvapí tím i Blondieho, opravdu Clintův výraz při jeho příchodu je nezapomenutelný. Ale jako správný klaďas má nakonec navrch Clint jako Blondie a vše je vlastně v jeho režii. To se týče i legendárního "trielu" (duel ve třech) a ztrestání zrádného Tuca. A nakonec se ještě ukáže, že Blondie je skutečně ten Hodný. Takže pro shrnutí - úvod na *****, prostřední výplň *** a závěr opět *****. Vyplývá mi z toho **** a půl hvězdy a pořadí dolarové trilogie: 3. A Fistful of Dollars ****, 2. The Good The Bad and The Ugly **** a půl a 1. For a Few Dollars More plnohodnotných *****

60 sekund (2000)

Viděl jsem to znovu po několika letech a ten film je pořád stejně dobrej. Parádní autíčka, několik zajímavých herců a šibeniční termín, který zaručuje to správné tempo filmu. Prostě akční odreagování.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Neskutečně dobrý western. Pro hrst dolarů bylo jen slabým odvarem (na Leoneho poměry, tudíž stále jeden z nejlepších westernů :D), ale toto už je ryzí genialita Sergia Leoneho. Klasické scény dlouhého vyčkávání před souboji vás budou bavit, i kdyby trvaly hodiny, to prostě nikdo jiný nedokáže. Milé překvapení je obsazení Klause Kinskiho do vedlejší záporácké role, ale ten je zastíněn hereckým koncertem dvou nejdrsnějších týpků pod sluncem - Clinta Eastwooda a Lee Van Cleefa. A když nám k tomu pan Morricone servíruje to nejlepší, co do té doby stvořil, jsme ve filmovém ráji. A když ho po těch 130 minutách opustíme, můžeme se jako malé děti těšit na další majstrštyk - Hodný, zlý a ošklivý. Co víc si přát? P.S.: Po zhlédnutí The Good The Bad and The Ugly považuji For a Few Dollars More za nejlepší western z dolarové trilogie!

Nejistá sezóna (1987)

Zajímavý film, který nám ukazuje to, co v divadle nemá být vidět - zákulisí, šatny, všední radosti i strasti herců a všech lidí, kteří se kolem divadla točí. Vidíme zde, že herci jsou obyčejní lidé, kteří rádi baví své diváky, i když je to stojí spoustu času i nervů. A k tomu tu máme pro divadlo a celkově tvůrčí mysl nepříznivou dobu normalizace s tradičními komisemi papalášů, které usměrňují lidskou fantazii do normalizačních mezí. Krásná pocta nelehkému životu divadelníků...

Pro hrst dolarů (1964)

Podle hodnocení i komentů jsem čekal víc. Ale tohle je jenom takový prvopočátek pro další Leoneho westerny, prostě to není to pravé ořechové. Do tohoto westernu se prostě tak dobře nevžijete. Ale Clint Eastwood sehrává pro něj naprosto typickou roli nedotknutelného a odměřeného drsňáka a spolu s nezapomenutelnou hudbou mistra Ennia to stačí na 4 hvězdy. V tomto hodnocení mě utvrdila i závěrečná scéna, která už je klasicky Leonovská, tudíž skvělá.

V Bruggách (2008)

Velkolepá reklama belgických Brugg, ponurého městečka plného středověkých památek, které se na čas stane dovolenkovou destinací dvou nájemných vrahům, dvou zcela odlišných individualit. Brendan Gleeson vlastně vůbec nepůsobí jako zločinec, spíše jako starší člověk hořící láskou k památkám, takový nadšený turista. A Colin Farrell je zase typický gangster, který žije ze dne na den a Bruggy jsou pro něj dovolená za trest. Celý film vlastně sleduje vývoj vztahů těchto dvou vrahounů k Bruggám i vzájemný vztah mezi nimi. Když do hry vstoupí Clémence Poésy, vše vypadá jako idylka v tichém městě, ovšem dokud nezasáhne do děje skvělou rolí šéfa-psychopata Ralph Fiennes, který zde roztočí parádní cirkus vrcholící závěrečnou honičkou zimními ulicemi Brugg. Boží film!