Sekel

Sekel

2 body

• 24.4.2007  15:13
    Robin Hood (TV seriál) (1984)

Moje nejoblibenejsi zpracovani hoodovske legendy i kdyz hodne fantasmagoricke a misty k smichu a Michael Praed vypada jak holka, stale ma vybornou atmosferu.

• 24.4.2007  15:10
    Rytíři z Houstonu (TV seriál) (1987)

Jeden z prvnich akcnich serialu. Spolu se Stingrayem tenkrat dva nejlepsi.

• 24.4.2007  08:59
    Sunshine (2007)

Klon mezi Horizontem udalosti, Ponorkou a 28 dny pote. Velmi povedene vesmirne drama. Pekne vypointovane postavy. Propracovana psychologie, u niz si vsichni ucastnici jasne uvedomuji, ze zachrana lidstva ma prioritu a nezatezuji sebe ani divaka zbytecnymi moralnimi dilematy. Danny Boyle odvedl dokonalou praci, co se atmosfery a vesmirneho prostoru tyka, ale zarucene nejlepsi je pokud jde o ty hororovejsi casti s kapitanem Pinbackerem. Z hercu klasicky nadstandart Cilliana Murphyho, dobry standart Michelle Yeohove a Rosie Byrneove a kupodivu vyborny vykon Chrise Evanse. Skoda jen toho o minutu delsiho zaverecneho letu do slunce, mohlo to byt naprosto dokonale.

• 23.4.2007  11:38

Vtipne udelany sociologicky pruzkum spolecnosti USA. Nekdy z toho jde az mraz po zadech, kdo nechce hloubat a ztracet idealy o svobode a tolerantnosti americke demokracie, muze si uzit kupu Boratovych sprostaren, trapnosti a legracek.

• 23.4.2007  11:31
    Rane (1998)

Velmi povedene dilko o mladych srbskych mafianech v devadesatejch letech. Nekompromisni humor, cerne hlasky a balkansky punc zarucuji peknou zabavu. Velky podil na tom ma i krasny slovensky dabing, ktery se neboji ostrejsich vyrazu.

• 23.4.2007  11:22

Peknej televizni film s vynikajicim vykonem panu Rotha a Vinceho. Dve nejkrasnejsi sceny, klavirniho souboje a sklatby, kdy poprve 1900 spatril svoji zivotni lasku stoji za to videt.

• 23.4.2007  11:15

Celkem povedene drama o tom, jak jsou vsichni nelegalni pristehovalci chrabri a jak je nebozatka prohnily zapadni svet vyuziva. No to jsem trosku prehnal, neni to takhle jednostrany, ale silne to k tomu smeruje. Vybornej vykon Chiwetela Ejiofora a klasickej nadstandart Sergiho Lopeze, kterej je snad dnesni nejvetsi zapornackou hvezdou.

• 23.4.2007  11:08
    Operace Silver A (TV film) (2007)

Velmi vysoka uroven televizni tvorby, herecke prace a hlavne rezie Jiriho Stracha, provazi napinavy a dramaticky vyvazeny simek z obdobi heydrichiady a toho co predchazelo. Krasne a verohodne vybudovane postavy obou hlavnich predstavitelek, kdy Tatiana Vilhelmova ma vetsi prostor a Klara Issova, zase o neco lepsi charakter postavy. Skvele je doplnuji a nekdy i zastinuji panove Ivan Trojan v roli skromneho, odvazneho a podvadeneho manzela a Jiri Dvorak, jehoz postava se zda prvoplanova, ale z niz je citit hluboke zaujeti jake herec sve postave venoval. I ostatni herci odvadeji vysoky standart, vyprava je temer bezchybna a cele to vyzniva profesionalne. Scenaristicka dvojice dokonale vyuzila dramaticnosti valecne doby, jenz tvorila, nebo lamala charaktery.

• 17.4.2007  12:59

Hloupounky scenar dava prilezitost Dolphu Lundgrenovi a Brandonu Lee ke spouste bitek a prestrelek. Kalsicka akcnarna zacatku devadesatych let. I kdyz tahle je obzvlaste bezducha a ke konci tak nechtene smesna, az si clovek pripada trape, ze na to hledi.

• 16.4.2007  16:04
    Ronin (1998)

Jeden z prvnich spionskych filmu snazicich se zachovat autenticnost prostredi i nasili, nehledici na civilni obeti. Cela parta je dokonale obsazena a automobilove honicky zajistuji tomuto filmu nesmrtelnost.

• 16.4.2007  14:57

Velmi originalni velmi kultovni a velmi nekompromisni zalezitost o dvou irskych bratrech v americe, o jejich boji proti zlocinu, o jejich otci, o italskem blbci co srili kocky a o teplem detektivovi, co nesnasi buzeranty. Velmi stylizovane, velmi vtipne a velmi stylove.

• 16.4.2007  14:10

Novodoba adaptace Flemingovy knihy se velmi povedla a Daniel Craig vytvari ten spravny dojem vojenskeho veterana pracujiciho solo. S obrovskou vytrvalosti a velmi nesmlouvave jde za svym cilem, ale jako kazdy velky hrdina ma i on slabou stranku, na niz doplati a kdyz se z toho pouci, stane se z nej dokonaly profesional. Agent s povolenim a schopnosti zabijet. Skoda jen, ze ty nejlepsi akcni kousky filmu jsou na zacatku.

• 16.4.2007  14:04

Bourne zde jakoby dospel o proti prvnimu dilu. Je bezskrupuloznejsi, zavilejsi a nebere si servitky, coz se Paulu Greengrasovi podarilo vyjadrit jak v propracovanych a realisticky pusobicich akcnich scenach, tak v hrdinove pristupu k reseni problemu, kdy vubec nepremysli, jak situaci zvladnout, ale automaticky vse kolem sebe pouziva jako zbran (casopis, auta, alkohol...) a tak aby zpusobil co nejvetsi skody a tahle smrtelna efektivnost jej vynasi na vrchol zanru chytry akcni thriller.

• 16.4.2007  13:58

Skvely akcni thriller pro 21. stoleti. Hlavni hrdina je nekompromisni a tvrdy a pri tom velmi chytry, myslici prakticky a prirozene pusobici, coz ho dela jeste nebezpecnejsim. Velmi potesi i evropska lokace celeho snimku.

• 16.4.2007  13:53

Pekna ukazka manipulace s divakem a velmi autenticky pusobici film. Krvelacni anglicti protestante si tu nehezky podaji rimskokatolicke civilisty a jeste jim to projde. Takhle to bude po velmi syrovem zaveru (pusobicim az dokumentaristicky) citit snad kazdy a kazdy si tento film na dlouho zapamatuje.

• 16.4.2007  13:48

Kazdopadne nejslabsi film Paula Greengrase. Reziser opet buduje hutnou atmosferu, zde ovsem zalozenou na dohadech a spekulacich, jak to tenkrat asi mohlo byt. Tudiz daleko zajimavejsi nez sledovat (vymyslene) deni v letadle, je sledovat rekonstrukci sirici se paniky na zemi a reakce at uz normalnich lidi, nebo kuprikladu US army.

• 16.4.2007  13:42
    V nepřátelských vodách (TV film) (1997)

Pekne natoceny thriller. Na sovetske strane at uz ponorce, nebo na generalite velmi sympaticke postavy a napinavy dej, bohuzel na strane americke je to pravy opak, pusobici vetsinou az parodickym dojmem. Na stabu sami krveziznivi pitomci a v ponorce spravni americti drsnaci. Shazuje to jinak dobry film.

• 15.4.2007  14:28
    Wolf Creek (2005)

Nuda, tvarici se jako drsny pribeh na motivy skutecnych udalosti. Postavy jednaji velmi nelogicky a samotny tajemny zabijak pusobi jako cundracky duchodce.

• 15.4.2007  14:14
    O štěstí a kráse (TV film) (1986)

Jedno z nejlepsich del, ceskoslovenske televizni tvorby. Napadita pohadka s dostatkem humoru, pisnicek J. Uhlire a krasnou Marketou Fiserovou v hlavni dvojroli.

• 13.4.2007  15:17
    Cawdor a Fera (TV film) (1985)

Trapny televizni snimek pro sedm hercu. Pribeh, zasazeny do tuhe zimy vysoko v horach, je v podstate o tom, ze mlada zena stareho muze chce jeho syna. Bohuzel takhle nepovedene obsazeni jsem jeste nevidel. Lukas Vaculik ma roli drsneho lovce, ktery zil rok v divocine, ale tvari se neustale jako by hral v Kamaradovi do deste. Hovori se o jeho tvrdych pohledech a slovech a to i v pripade, ze neco utlocitne pipa a kouka do zeme. Pupkaty Josef Somr v roli jeho despotickeho otce, ktery ovsem pusobi spise jako predseda JZD po narocnem dni, je jeste o neco smesnejsi. Totalni dno radobyumeleckych snah dramaturgu Ceskoslovenske televize v polovine osumdesatych let.

• 13.4.2007  10:55

Pokud prijmete fakt, ze se film odehrava v nejakem alternativnim vesmiru (nebo jako v podobne zjednodusenem 300, v komiksu), kde neplati fyzikalni zakony, kde prvni svetova valka pobliz nejstrasnejsiho bojiste vsech dob Verdunu probiha v proslunenem kockovani soupericich stran, kde si musi Francouzi pozvat partu mladych americanu, kteri nikdy nesedeli v letadle a neumi francouzsky, aby je naucili vsechno a dali jim moderni stroje, vice mene pro vlastni pouziti, kde cernosi jsou brani za stejne rovne jako dnes a kde se i lvi chovaji jako sousedovic Tapka, pokud tohle vse a deset dalsich nesmyslu prijmete bez vyhrad, budete se asi velmi dobre bavit, pri celkem slusne odsypajicich vzdusnych soubojich.

• 13.4.2007  10:47

Prumerny dokument o zajimave osobnosti a jeji zoufale snaze o uskutecneni vysneneho projektu. Je tu velmi dobre zachyceno, jak reziser od pocatku svuj film nezvlada. Nevenuje se dulezitym detailum a nedava na rady kolegu profesionalu a nakonec cely film zkrachuje na tom, ze si nedokazal zajistit herce hlavni role a nebo nahradu za nej. Prvni pulka je jen priprava a pusobi celkem balastnim dojmem,kdezto druha je sviznejsi a velmi dobre zachycuje cloveka, ktery hrozne chce, ale nic pro to nedela.

• 11.4.2007  15:47
    Drsný časy (2005)

Krasne realisticky a prekvapivy scenar, ktery nepotrebuje vymyslet zadna velka dramata, jen mu staci, kdyz se soustredi na pruchod hlavni dvojice Los Angeles. Je tam vsechno, drogy, devky, zbrane, korupce v policii, rasismus, rasismus naruby a tim vsim se prochazime jen tak mimochodem a protoze to vsichni berou naprosto samozrejme, vznika tim jedinecna autenticka atmosfera snimku, kdy nas zajima stejne pracovni pohovor i prodej ukradene pistole. A v centru toho vseho Freddy Rodriguez a hlavne Christian Bale, jehoz postava je dostatecne militantni, labilni a vycvicena, aby nam to zajistilo dobrou porci celkem huste zabavy.

• 10.4.2007  15:06

Smesice nekolika zanru, z nichz hlavnimi jsou pohadkova fantasy a partyzanske drama. Z obou nam reziser Del Toro nabizi to lepsi, takze si uzijeme i dostatecne realisticke a nasilne sceny ze spanelske obcanske valky i prirodni krasy a hruzy podsveta. Faun i ostatni kreatury sveta fantazie, jsou velmi pekne a pusobive udelany, avsak hlavni pribeh i hlavni dobro a zlo jsou zastoupeny v plne podobe teprve ve svete lidi. Jednoznacne nejvice charizmatickymi hrdiny jsou po male Carmen, Mercedes Maribel Verduove a hlavne Capitan Vidal Sergiho Lopeze, reprezentujici prave zlo tak charismaticky a samozrejme, ze ma clovek chut mu fandit. Obe vypraveni jsou dokonale prolnute a konec je tak pohadkove nepohadkovy, ze vam na dlouho utkvi v pameti.

• 9.4.2007  18:04

Celkem vtipne, pro fanousky predchoziho dilu povinost, ale na dvojku to v zadnem pripade nema.

• 9.4.2007  18:02

Genialni zalezitost, trosku strasidelna a strasne vtipna. Temer jakakoliv veta je hlaskou hodnou zapamatovani. Bruce Campbell v zivotni roli Ashe, co je nekompromisni tvrdak, srovnatelny s hrdiny typu Bruce Willise v jeho nejlepsich filmech. Nadherna krasa.

• 9.4.2007  18:00

Pekny poeticky, politicky libivy film, majici pramalo spolecneho s knizni predlohou. Vynikajici herecke vykony, technicky kvalitni, i kdyz nezajimava rezie.

• 9.4.2007  16:47

Snad nejlepsi boxersky film, jaky sem kdy videl. Sel jsem na nej se stejnou predstavou, s jakou hlavni postava, trener Frank, pristupuje k hlavni hrdince. Coze, zenskej box, to je nejaka srandicka, pro par zoufalcu, ale reziser Eastwood me presvedcil o opaku. Vubec jsem potom necekal ten brutalni konec, kterej povazuju za jednu z nejlepsich zmen zanru uprostred filmu v cele jeho historii. Dojemnej film o silnejch lidech.

• 9.4.2007  16:43

Sugestivni a velmi stylizovana podivana, kdy se reziser Gibson snazi manipulovat s divakem. Nejdriv si da velkou praci, aby prostredi a vzhled filmu zautenticnil a potom predlozi naprosto nelogickou a nesmyslnou vypravenku, v niz Jezis snese jakekoliv muceni a stale dava vse kolem rady a pouceni. Naprosto se sem nehodi ty nadprirozene sceny z konce filmu a u jeho zmrtvychvstani jsem se uz jenom smal.

• 8.4.2007  12:09
    Helena a její chlapci (TV seriál) (1992)

Naproste dno. Toporni herci, idiotske dialogy, nesmyslne zapletky.