Sekel

Sekel

2 body

• 8.4.2007  12:08

Technicky, stylove a zanrove dokonaly film s tak ubohym a prostoduchym poselstvim, ktere se hodi tak do serialu Helena a jeji chlapci. Nic mene, porad zabavne, Meryl Streep se tvari a chova, jako Dr. House a je skoro stejne zabavna. Stanley Tucci, jako vzdy nadprumer, zbytek nic extra.

• 6.4.2007  11:36

Pekna parodie na janosika a vubec vsechny zbojnicke pribehy. Genialne a velmi vtipne napsane dialogy pani Satinskeho a Lasicy. Sto a jedna hlaska.

• 5.4.2007  15:49
    Hvězda (2002)

Film zasluhujici o dost vetsi rozpocet a o dost mene patosu a politicke korektnosti, pusobici dojmem, ze je natocen tak pred padesati lety. I tak ale vsem priznivcum ruskeho valecneho patosu doporucuji, najdou zde dostatek hrdinskych scen i kamaradske oddanosti. Jako televizni zalezitost idealni.

• 4.4.2007  17:16

Skvely, moderne zpracovany, historicky snimek o Gaunerech v casech obcanske valky v USA a to v samotnem hlavnim meste vsech pristehovalcu, v New Yorku. Jedny z nejlepsich roli Daniela Day-Lewise a spoustu skvelych hercu typu Johna C. Reillyho a Brendona Gleesona. Skvele natocene nasili, kteremu se reziser nevyhyba, ale ani ho nijak neglorifikuje.

• 4.4.2007  17:11

Film zalozeny hlavne na postavach, obsazenych takovou spoustou hereckych jmen, skvele zahranych a rozpracovanych do nejmensich detailu. Kriminalni i kriminalisticke prostredi je tu ucelove zjednoduseno, ale to nic nemeni na faktu, ze se Scorsesemu podarilo zbudovat skvely, atmosfericky a ve svem temer Shakespearovskem zaveru brutalne primocary snimek, plne si zasluhujici misto vedle reziserovych Gauneru, Gangu New Yorku a Casina.

• 3.4.2007  18:46
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Cynicky, odosobneny, nelitostny a vetsinou zbytecne kruty mrzak, fetak a hrdina tohoto, jinak velmi mileho serialu vam zaruci, ze se ani u jednoho dilu nebudete nudit a vetsinou se budete i smat, to podle toho, jak moc mate radi cernohumorne hlasky. Vetsina roli sedla hercum na telo a producent Singer si umi zajistit neutuchajici zajem divaku. O proti ostatnim "doktorskym" serialum velmi nekompromisni.

• 3.4.2007  16:56
    Syriana (2005)

Dilo ve sve komplexnosti a kauzualite vyzadujici cele dve hodiny vasi pozornost, ktere vsak stoji za to, nebot odhaluje a ve vysledku rozjasnuje situaci kolem ropnych machinaci na Strednim Vychode. Ukazuje, ze jedno za jakou stranu, pesaci vykonavaji praci neznajic jeji pravy duvod a s minenim a nazory verejnosti se manipuluje stejne snadno, jako se stadem ovci. Vse je jen o penezich reprezentujicich v dnesnim svete moc. Vytecna prace panu producentu Clooneyeho a Soderbergha, jsem pro vice filmu odhalujicich zakulisi nudnych zprav, jez vetsina lidi prejde bez jakehokoliv zajmu a jez ve svem dusledku tu stejnou vetsinu lidi ridi.

• 2.4.2007  13:37

Moje srdecni zalezitost. Pomaly a line eroticky zacatek je predehrou a omluvou pro nepoliticke videni veci, chirurga Tomase a to veci, dejicich se v Praze v srpnu 1968. Poemigracni dej pusobi bohuzel pomalu a natazene. Skvely vykon Day-Lewise a hvezdny dabing Ceske televize, kdy treba Pavel Landovsky dabuje sam sebe zarucuje hluboky zazitek.

• 2.4.2007  08:59
    Jánošík (1935)

Velmi pekne natocena agitka na slovenske narodni citeni, ktera splnila svuj ucel tak dobre, ze vetsina slovaku, ma predstavu o Janosikavi stoprocentne se shodujici s timto filmem a odmitajici pripustit, ze jde o zjednodusenou, vysoce idealizovanou a naprosto nepravdivou podobu historie. Jako film ovsem nadstandart a velmi potesi (dnes by se reklo cameo) role Jaroslava Marvana, Theodora Pisteka a Jindricha Plachty.

• 30.3.2007  13:11
    Pád do tmy (2005)

Reziser si vystacil s malem. Skvela je uz uvadejici autonehoda, bohuzel v druhe pulce napjate rozeraneho hororu, po odhaleni zalezitosti skryvajicich se ve tmach jeskyne, je film uz dokonale nestrasidelny a je z nej jen lekaci vyvrazdovacka.

• 30.3.2007  13:05

Takrka undergroundovy snimek Roba Zombieho, kde se misi horor, thriller a road movie a kde hlavnimi hrdiny je rodinka vysinutych masovych vrahu. Reziser se neboji ukazat je pri zabijeni a zcela nepokryte jim fandi. V pripade nekoho, kdo privazuje zneuzite zeny ke dverim s nasazenou kuzi z obliceje jejich manzela, je to velmi buricske a svym zpusobem i odvazne. Kazdopadne moje sympatie snimku zajistila vtipnotost a to zejmena stryce Klauna a Otise.

• 30.3.2007  12:59

Genialne obsazeny film. Retro sci-fi cerna komedie, plna hvezd i hvezdicek a skodolibych zelenych mozkounu. Cela "Prichazime v miru" scena, je naprosto nesmrtelna.

• 29.3.2007  15:59
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Velmi zabavny serial, ktery ma i kdyz to neni ceskym zvykem profesionalni a vynikajici dabing. Bravo Simone Postlerove.

• 29.3.2007  15:56
    Veronica Mars (TV seriál) (2004)

Lepsi prumer mezi krimi serialy a totalni nadprumer mezi teenagerskymi serialy. Velmi dobre obsazene i vedlejsi postavy.

• 29.3.2007  15:44

Levna rozpoctem, ale kupodivu velmi prijemne koukatelna cerna komedie o nenapravitelnem, cholerickem kriminalnikovi, umirajicim zlodeji, o jeho synovi, masovem vrahovi zen zamilovanem do seriove sebevrazedkyne, dvou kucharich a jednom naprosto nesikovnem elektrikari. Misty velmi vtipne a velmi krute a kazdopadne nejlepsi, nejmorbidnejsi a nejvtipnejsi postelovy rozhovor jaky lze videt.

• 28.3.2007  19:24

Nadherne udelany komiksovy film. Muzni hrdinove, spartanska vychova a vycvik jim cisi z kazdeho pohybu a pohledu. Genialne udelany selfmade buh Xerxes. Obrazkove krvave bitky a stylove udelane zpomalovacky. Hudba pri niz beha mraz po zadech. Sympaticka zenska postava, chovajici se stejne nekompromisne a tvrde, jako muzi. 300 se stane klasikou, jakou je Barbar Conan.

• 28.3.2007  19:19

Jako bonus pro divaky Usvitu mrtvych usmevne. I kdyz na ceskem vydani DVD jsou daleko lepsi bonusy, stale potesi.

• 28.3.2007  19:15

Vynikajici zanrovy zombie film. Netradicni zrychleni a realisticky se rozkladajici mrtvaci funguji dokonale, stejne jako vybuchujici hlavy. Hrdinove se chovaji sympaticky a celkem autenticky a reziser se neboji nechat je umirat. Velmi osvezujici.

• 27.3.2007  14:53

Drsny a nekompromisni snimek. Mel Gibson, jako poutnik bez budoucnosti v beznadejnem svete, kde neprezili zadni lide, jen jejich trosky. Scenar je kruty ke vsem stejne a zaverecna honicka je dokonale akcne a remeslne zvladnuta. Jeden ze skupiny snimku, jejichz hlavni postava je odvaznej tvrdej chlap, na ktere se tak dobre diva.

• 14.3.2007  09:45
    Vrtěti psem (1997)

Zjednoduseny pohled do zakulisnich machinaci s masami ovladanymi medii a kupodivu s prihlednutim na roku vzniku, cim dal aktualnejsi. Herecke vykony i humor dobry nadprumer, znepokojiva satira spickova.

• 14.3.2007  09:38

Vynikajici film o zakulisi verejneho mineni, srovnatelny jen s Vrteti psem, zabavnou formou ukazujici davum, jak je s nimi manipulovano a ze objektivni pravda proste neexistuje, ze je jen obecne prijatelnejsi nazor, pro nez nas presvedci zdarilejsi retorik.

• 14.3.2007  09:30
    Dračí setba (TV film) (2006)

Ze zacatku pomalejsi, ale postupem casu se rozbihajici dokument, monitorujici marnou snahu politickych veznu komunistickeho rezimu, dovolat se spravedlnosti, nebo alespon vetsiho zajmu verejnosti. Velmi kladne hodnotim, ze byl dan prostor i bacharum, kteri se svymi vyroky odsoudili sami. Chtelo by to vice takovych filmu a v lepsich casovych pasmech, nez je pulnoc vsedniho dne na CT 2.

• 3.3.2007  11:17

Naprosta klasika zanru. Celkem stylova metalova muzika, celkem gumoidni nasili a nechutarny a hlavne neskutecne vtipne dialogy.

• 3.3.2007  11:13
    Déjà Vu (2006)

Dobra kriminalka se sci-fi motivem. Zrucne natocena, zrucne zahrana, trosku nudna.

• 3.3.2007  11:10
    Déjà vu (1990)

Muj oblibeny film s Jerzym Stuhrem. Velmi vtipne a mile podobne ceskemu humoru.

• 3.3.2007  10:55
    Rafťáci (2006)

Velmi vtipna komedie, lepsi nez snowboardaci, dotazenejsi, na ceske pomery nadprumer. Slecny hezke, kluci sympaticti a vsechny ostatni postavicky krasne vypiplane.

• 3.3.2007  10:53

Zacatek a vlajkova lod vsech ceskych teenagerskych komedii. Duo Madl, Kotek se skvele doplnuje, devcata jsou prijemna, vtipy vtipne a celkove jde o prijemny film.

• 3.3.2007  10:50
    Experti (2006)

Jedna hvezdicka je za me nulove ocekavani, ktere bylo prekonano, druha za obsazeni snimku, ktere me temer vsemi rolemi potesilo a treti, ze jsem se obcas od srdce zasmal.

• 3.3.2007  10:47

Z ustredni trojice je obcas sympaticky pouze jeden, z ctverice devcat jsou dve osklive, dve hloupe a vsechny k nesneseni. Vtipy jsou trapne a situace nerealne. Zatim nejhorsi z ceskych teenagerskych komedii.

• 3.3.2007  10:41
    Déšť (2001)

Neskodny film o detstvi, o dospivani a o rodicich, kteri spolu nedokazou komunikovat, u nehoz je ona tragicka pointa k niz film smeruje desive sablonovite vytvorena, v podstate cely film cekate, ze dopadne, jak dopadne. Dve hvezdy za herecke vykony v cele s hlavni hrdinkou.