Kráčející skála (2004)

Klasicke schema akcniho filmu osmdesatych let. Skoda jen zbytecne mekych bitek. Neurazi.

Zběsilý útěk (2006)

Krasna temer starosvetsky drsna kriminalka v novem vizualnim havu. Paul Walker ku podivu vynikajici, Karel Roden jako vzdy neprekonatelny, Vera Farmiga dostatecne odhalena, ale hlavni herecky tahoun je maly Cameron Bright. K dokonalosti tenhle film dotahly nadherne vypointovane hlasky. Moje oblibena je reklama mastercard.

Vyvolený (2000)

Nejlepsi film M. Night Shyamalana. Polmalu se odvijejici pribeh, je protkan smutkem hlavni postavy B. Willise a kdyz je mu po ocistujici katarzi dovoleno se usmat, zaplati za to pravdou. Cely film je vlastne o postave Eliaha Samuela Jacksona, ktery pres vsechny handicapy a pres vsechny obeti (vlastni i cizi) dokazal najit svoje misto v zivote a dokazal, ze neni jen prumerny clovek a mrzak. Vse zaramovano smutnou a velice silnou hudebni slozkou.

Fanfan (1993)

Lehka vtipna komedia s okouzlujici Sophie Marceau, sympatickym Vincentem Perezem a krasnym napadem se zrdcadlovou stenou.

Past (1996)

Vsechny tri hvezdy jdou na vsechny tri herce a na tu krasnou postelovou scenu.

Sejmi eso (2006)

Svizna akcni komedie, s ponekud zdlouhavejsim, vysvetlovacim zaverem. Joe Carnahan, je reziser, ktery se neboji pripravit se o nejvetsi herecke hvezdy hned v uvodu, vlastne jeste pred samotnou hlavni akci, ale nevaha nam je z pocatku predstavit jako vsechny ostatni a pote co jsou zmizeni, si uz clovek neumuze byt jist nicim co na platne uvidi. Vystupuje tu tolik postav a postavicek, takrka komiksovych a v kombinaci s efektne nasnimanym, ale pritom dostatecne realisticky a bolestive pusobicim nasilim, vznika velmi silny vizualni zazitek. Neustale mumlani a obcas az sitcomova mluva, bude chtit vicere shlednuti, k odhaleni vsech hlasek a jenom trnu, jak to distributor necha prelozit a nadabovat, ponevadz je zavedenym zvykem, zbavit film v cestine sprostych slov a vetsinu vtipu pointy, jenom aby to pochopilo co nejvice lidi.

Řím (2005) (seriál)

Muj nejoblibenejsi serial, hlavne diky tomu, ze temer vsechny postavy se chovaji a konaji podle dobovych moralnich a spolecenskych hodnot a zasad, ktere jsou naprosto neslucitelne, s dnesni postkrestanskou, radobynerasistickou, povrchne humani spolecnosti. Divaka to nuti fandit vrahum, nasilnikum, devkam a obcas i zbabelcum. Neskutecne se bavit pri vyslechovych metodach Tita Pulla, obdivovat chladnokrevnost a nadhled mladeho Octaviana, naivnost jeho sestry, prohnanost jejich matky Atie, uznale kyvat pri vysetrovacich postupech Lucia Vorena a fandit Caesarovi i pres jeho chronicky znamy konec, mit rad sympaticnost Vorenovy zeny Niobe a nechat se bavit Marcem Antoniem. Moje nejvetsi oblibenkyne je ovsem Kleopatra Lyndsey Marshalove kourici opium, uzivajici si soulouz s kymkoli a nestitici se -jak je mistnim dobrym zvykem- niceho ani bratrovrazdy a pokoreni cele zeme Rimem. Jake krasne dilo muze vzniknout bez predsudku a bez starosti o rating. Tesim se na druhou radu.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Vynikajici serial. Navzdory faktu, ze jde o sci-fi jsou tu postavy a jejich chovani a postoje zachyceny az nepekne realisticky. Boj o moc, chamtivost, nenavist, xenofobie a spousta dalsich milych lidskych vlastnosti, vyplouvajici na povrch v extremnich situacich, nam ukazuje jak jsme na tom, jako civilizace doopravdy s pokrytectvim a odvahou. Ze vsech vynikajicich postav vyberu pouze moje oblibence a to soucet tech nejlepsich a nejhorsich lidskych vlastnosti. Za odvahu a silu Kara Trace Katee Sackhoffove a za slabost a zbabelost, o neco zabavnejsi, Dr. Gaius Baltar Jamese Callise. Skvele prostredi, vyborne zpracovani a bezchybna hudba a zvukova slozka, tesim se na treti radu.

Válka policajtů (2004)

Syrova, zanrove cista a staromilsky poctiva francouzska kriminalka. Daniel Auteuil je, jak je jeho zvykem, velmi presvedcivy. Gerard Depardieu hraje natolik sablonovitou postavu, ze obcas pusobi az neverohodne. Alain Figlarz dodava pocit autentickeho nepritele. Akcni a dramaticke sekvence zvlada Olivier Marchal na jednicku a verim, ze se mu v nich podaril zprostredkovat pocity, jake zazivaji jejich ucastnici. To vse na pozadi pribehu antickych rozmeru. Vrele doporucuji.

Nepřítel (2002)

Nejlepsi na celem filmu je, ze je podle skutecne udalosti a to z nedavne doby, dodava mu to autenticitu a odebira potrebu vysvetlovat duvod chovani postav, kdyz jednaji obcas nelogicky, protoze se tak proste ti lide chovali. Daniel Auteuil je vynikajici.