Muž v ohni (2004)

Krasne dilo. Film jsem shledl uplnou nahodou, aniz bych tusil od koho to je a o cem to bude a musim rict, ze me dostal. Prvni tretina, kdy si Washington leci traumata alkoholem a postupne se sblizuje s Fanningovou se mi zdala nudna, az do te doby, nez sem si uvedomil, ze se s postavami smeji a vubec to cele prozivam vic, nez normalne. To jsem si jeste myslel, ze sleduji nejake jako rodinne drama. Pri unosu Pity, me ale Tonny Scott rychle uvedl do prave reality filmu a kdyz se Creasy dal do prace uz sem jenom cenil zuby. Brian Helgeland umi psat scenare a T.S. je umi natocit, Washington je herec a Dakota Fanningova je talentovanejsi nez si vsichni myslime. (Skoda ze neni kluk, ona by Endera zahrat rozhodne zvladla)

My Fair Lady (1964)

Slecna Hepburnova je zase neodolatelna a profesor Higgins se muze stavet na hlavu jak chce.

Napola: Hitlerova elita (2004)

Pribeh pusobi jako dvojce ceskeho Lebensbornu s naprosto stejnymi nedostatky.

Narozen 4. července (1989)

Jeden z mala filmu ve kterych Tom Cruise doopravdy hraje, je ale zastinen Willemem Dafoem.Valecne sekvence jsou v zpomalenych zaberech nasnimany opravdu uzasne. Ze Stoneovy Vietnamske trilogie, je to ovsem nejslabsi film. I tak ovsem plne doporucuji, jako strizliveci lektvar pro vsechny hippies. Vsichni tehdejsi hipici, jejichz rodice meli dost penez na studium a kteri se nemuseli bat odvodu, plivali na valecne veterany po jejich navratu z Vietnamu. Na vsechny jejichz zivot a socialni situaci Stone ukazal v Cete a kteri proste jenom nemeli to spravne socialni postaveni, tridu, nebo barvu.

Návrat (2003)

Atmosferou chladny, herecky uveritelny a rezisersky a scenaristicky profesionalne zvladnuty film. Dej se velmi tezko popisuje, zalezi jaky si vyberete zanr. Kazdopadne doporucuji.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Lawovi a Kidmanove to jde dohromady, ale filmu by kratsi stopaz prospela. Hlavne scen s Zellwegerovou. Hezky obsazene vedlejsi role. Nejlepsi sceny filmu jsou uvodni bitva a zaverecna souloz.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Naprosta klasika zanru. Celkem stylova metalova muzika, celkem gumoidni nasili a nechutarny a hlavne neskutecne vtipne dialogy.

Nebe a země (1993)

Film o tom jak i vojak dokaze najit mir a lasku. Nejumirnenejsi cast Stoneovy Vietnamske trilogie. Vyborny T.L. Jones.

Nebeští jezdci (1968)

Krasnej ceskej film v nemz zari Jiri Hrzan a kterej ma tak smutnej konec, ze me vzdycky dostane.

Někdo to rád horké (1959)

Povinost. Curtis a Lemmon jsou jedna z nejlepe fungujicich dvojic na platne vubec. Do toho bozska Marilyn a kupa hlasek a mame tu klasiku.