Ulice (2005) (seriál)

Autori si zaslouzi par hvezd uz jenom za ten real-date format, ale prospelo by mene feminismu ve scenari a vice sympatickych tvari. A smrt Marie Kralove.

Underworld: Evolution (2006)

Mile prekvapeni po bezvyrazne jednicce. Je dobre, ze se Wiseman neboji R-koveho ratingu a na akcnich scenach je to videt. Uvodni scena jiz s prehledem kraluje Amelia Zity Görögove mi pripomela zacatek Denni hlidky a Barbara Conana dohromady, jedine, co je totalne pod uroven, je souloz hlavni dvojice, kdy sice Kate vypada nebezpecne dobre, ale vlkodlakum asi roste penis ze stehna, nebo odkud.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Lawovi a Kidmanove to jde dohromady, ale filmu by kratsi stopaz prospela. Hlavne scen s Zellwegerovou. Hezky obsazene vedlejsi role. Nejlepsi sceny filmu jsou uvodni bitva a zaverecna souloz.

Pravdivé lži (1994)

Prijemne zavzpominani na starou dobrou Cameronovsko-Arnoldovskou tovarnu na akci.

Víkend na Zuydcoote (1964)

Netypicky vazny belmonduv film. Ostrelovani plaze letcem a nasledne letce plazi patri k jednem z nejzvlastnejsich scen vubec. Mimochodem je to sice drama, ale pristup k zenam ma Belmondo nezamnenitelne svuj.

Hledá se Nemo (2003)

Velky konkurent pro Shreka a Uzasnakovi. Skvele fungujici film s nezanedbatelnymi figurami. Nejlepsi jsou sceny s racky a Darlou.

Někdo to rád horké (1959)

Povinost. Curtis a Lemmon jsou jedna z nejlepe fungujicich dvojic na platne vubec. Do toho bozska Marilyn a kupa hlasek a mame tu klasiku.

Velký flám (1966)

Louis De Funes ve skvele forme.

Mechanický pomeranč (1971)

Filmova poezie o Burgessove knize. Zivotni forma Malcolma McDowella a to zpivani v desti je nazapomenutelne. Nejlepsi scena je ovsem Alexovo cteni bible ve vezeni.