• Pohádka

Řekni cokoliv... (1989)

Zajímavě zpracované, žádná laciná romantika. Zvláštní je, jak někteří rodiče si myslí, že potenciální partneři jejich dětí, nejsou pro jejich děti dost dobří, ale kolikrát sami nejsou bůhvíco, často horší lidi. Pokud je k dispozici jeden rodič je to celé na druhou. Otec vysvětluje dceři, jak její vztah bude pokračovat. : Ty se zapojíš do mezinárodního výzkumu a on bude mlátit někde do pytle. Byla to zvláštní romantika, takže jednu dobrou na závěr : Dala mi pero, já jí dal srdce a ona pero.

Samotář v Seattlu (1993)

Výborná romantika. Nejlepší je poučení dané otcem (T.Hanks) synu Jonášovi (R.Malinger) před odjezdem s přítelkyní Viktorii na víkend : Odjedu ráno a zůstanu tam přes noc. Budeš tady s Clarice, takže se můžeš dívat na Noční můru z Elm Street a podobný blbiny. Jonah : To jedeš s ní ? Jedu s Viktorií ano A chovej se tu slušně, rozumíš. Neskákej do kopřiv, jen co za mnou zapadnou dveře. Nic si nezlom a nechci žádný tržný rány. Když přídeš o prst, zůstaneš bez něj. Nepočítej, že ti zaplatím operaci nejnovější laserovou metodou.

Sanitka (1984) (seriál)

Zlata Eliška je prostě kočka a to furt. Jandera je takovej divnej klaďas a přijde mi, že je na Elišku zbytečně ošklivý. Na záchrance kromě uvědomělého Jandery pracují na tehdejší poměry dost zkrachovanci.

Sanitka 2 (2013) (seriál)

V posledním díle to režisér Renč nakonec dotáhl na o hvězdičku více hláškou Budeš se střídat s doktorem Zavadilem.

Scarlett (1994) (seriál)

Seriál je to celkem pěkný, jeho hlavní zrůdností ovšem je, že 4. díl neodpovídá předloze a přitom je originál romantičtější a hezčí, Love Hurts to nezachrání !! Proto jenom 4 hvězdy.

S čerty nejsou žerty (1984)

Po dvou hlavních Šafránkovo-Trávníčkových pohádkách bych tuto dal na bronzovou třetí pozici. Ondřej Vetchý je výbornej čert a herec, původně jsem jej dal do mé desítky. Karel Heřmánek špica "No právě, Je to Janek!" Rád jsem si letos pustil znova i za Vladimíra Dlouhého ;-(

Sedm (1995)

I když řemeslně dokonalé, proč ? :-(