• Pohádka

Ducháček to zařídí (1938)

"a ejhle weiße Rabe - bílá vrána ... " Je to film plný hlášek a drobných gagů a současně potvrzuje, že láska překračuje i společenské třídy. Můj oblíbený Václav Trégl má i zde výbornou roličku, kdy přijde a zaklapne Ducháčkovi telefon , což mi připomíná mé osobní moto, když někam přicházím "Tak jsem tady ".

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Tak jsem prošel teměř všechny komentáře a zjistil, že všechny hlášky zásadní někdo použil . Ve filmu se dokonce objevil v jedné z jeho posledních filmových rolí i legendární sluha prvorepublikových filmů Václav Trégl (otec Plha z Kojčic u Pejřimova) s jeho "Sedni", chtíc aby si jeho manželka sedla. Tleskám, četnost shlednutí tohoto filmu bych nastavil u všech lidí 4x za rok minimálně. "Běda Vám" znají i mé podřízené, které jistě dodržují uvedenou četnost shlédnutí! * Takový vlahý večer, to by stálo za procházku * To běžte. Já jdu domů otevřu si okno a pivo. (Zhlédnuto 29.11.2010, 08.04.2012)

Slečna Marplová - Rozbité zrcadlo (2010) (epizoda)

Julia McKenzie je pro mě nejlepší slečna Marplová co znám, ale pro Marinu Greggovou ovšem dám vždy přednost Elizabeth Taylor z filmu The Mirror Crack’d (Rozbité zrcadlo) z roku 1980 , umí kulit oči rozhodně lépe.

Kristian (1939)

Kristián je rozhodně téměř pro každého spojen s „Zavřete oči, odcházím“. Pro mne je nejvtipnější scéna u Zuzanky v bytě s „ten pes si na mě nezvykne a nezvykne …“ a mimochodem 16°C si v obývacím pokoji těžko dokážu představit .

Osvícení (1997) (TV film)

Krásné poměnkové oči Rebeccy de Mornay skvěle ve filmu zrcadlily prožívanou radost, vášeň i hrůzu. Vše doplňovaly výborné výkony Stevena Webera a Courtlanda Meada . Nejsem moc horrorový typ, takže se mi začal svírat žaludek strachem již v okamžiku prvních zvuků filmu. Celkově zvuk či hudba byly úchvatné zvláště pak v anglickém originálním znění, u kterého jsem si vypomohl francouzskými titulky. Připravte se, zlo přichází …