• Pohádka

Koření života (2007)

Dal bych 3* , ale Catherine Zeta-Jones hmmm, takže 4*. Jinak k filmu je to tak, život je otázkou priorit ...

Okresní přebor (2010) (seriál)

Dobjej , Pejfektní a kjásnej sejijál . Hejci L.Sobota, O.Vetchý a Leoš Noha alias Adolf Větvička se aktuálně zdají nejjepší

Láska nebeská (2003)

Hudba : Craig Armstrong *** Nevím co říci, je to prostě sqělá romantika a komedie, moje oblíbená odpočinkovka na dovolených a o Vánocích !!! All you need is love Mnoho příhod např. : Prodavač Rufus (Rowan Atkinson): To je skořice, pane. :o) , Colin na výletě v Americe: Ameriko, přichází Colin Frissell a má velkou … a mnoho mnoho dalších ... . Samovi nápisy a hesla na dveřích pokojíčku, když uvnitř bubnuje : Rhytm is my life. Ringo rules. I said I am not Hungry. (18.04.2012) Výborné jsou průpovídky tlusté sestra servírky Aurélie (01.01.2015)

Lorna Doone (2000) (TV film)

Romance s dílny BBC též sjíždím. Celý příběh začal jako Romeo a Julie, nesmiřitelné rodiny, které si vzájemně ublížily a nenávidí se a dcera a syn se osudově potkají. Pomalý začátek, ale pak se běh událostí změnil v kalup. Náhlý zvrat a najednou je vše jinak. Dá se vidět ... ale zasadní film to není.

Notting Hill (1999)

Kolega RHK řekl vše, co bych řekl já, cituji "Můj top ten film, komedie plná černého humoru od scénáristy Richarda Curtise, okořeněná hereckými výkony Julie Roberts a Hugha Granta, ale i božského Welšana Rhyse Ifanse a mnoha dalších. Viděl jsem to už asi osmkrát a kdykoliv můžu znovu, svíjím se smíchy od začátku do konce, v patřičných místech mne mrazí a jindy zase dojímá. P.S.: Taky bych chtěl být redaktorem časopisu Kůň a pes. Trailer: www.csfd.cz/film/17806-notting-hill/videa/", jediné co zapomněl či neví, že můj datum narození je stejný (09.09.) jako Hugh Granta. Julia Roberts je zde ještě lepší než v PRETTY WOMAN a Rhys Ifans jako Spike je nepřekonatelný ... " Velká noha, dlouhý krok."

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Plachej Koudelka/Hemelka z STS Chvojkovice-Brod jede do Prahy s horoskopem v ruce ... Stálá inspirace, podle čínského horoskopu jsem PES. Pořád platí Kolik třešní, tolik višní !

Srdcová sedma (1998)

Myslím, že film je naprosto sqělý, jak myšlenka, tak realizace. Nejlepší hláška "Cheer up. Remember what the Monty Python boys say. 'Always look on the bright side of life?' No, 'Nobody expects the Spanish inquisition.'" Gwyneth hraje dobře, John Hannah je dobrej švihák

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Drsná detektivka, dvě drsná místa jsem přetočil vpřed (ti co viděli asi tuší, která). Byl jsem napnutý jako luk. Asi je to standard švédské detektivky (viz třeba Per WAHLÖÖ a Maj SJÖWALL) spojené s drsnou krajinou ... HEJA HEJA SVERIGE

Blanche - královna zbojníků (2002) odpad!

Zatím jediný (29.11.2010) odpad, ani jako parodii jsem to nevydejchal, naprostým omylem mám doma .

Kolja (1996)

Kolju miluju. Nevím zda, Páni od Oscarů plně pochopili hlášky "Naš krasnyj ..." , " vy krávy zelený, nenažraný ..." a Budulínek ..., a jiné, parafrázuji "tam byly i jiný věcí" ... . Mám rád hlášky typu "To ti vysvětlím naprosto přesně", "Aby je měli vostrý". Prostě a jasně *****. Nebudu přepisovat, již napsaný komentář