• Pohádka

Hudson Hawk (1991)

Efekty a finty byli dobrý, a pak snad jen Andie MacDowell a klobouk Hudsona Hawka. *** Jak říkaj Vám dvěma ? Čug a Gek ?

Jana Eyrová (2011)

Příběh Jany Eyrové je smutný, ale romantický

Vražda na Nilu (1978)

Scénář: Anthony Shaffer *** Beru Hercula Poirot (Peter Ustinov) na milost byl dobrý , stejně, tak i plukovník Race (David Niven) jakoby ten jeho “Watson“. Člověk by nevěřil, že je možné, aby se toto všechno odehrálo na jedné lodi Karnak. Našel jsem tam dokonce dvě vtipné scény, správce lodi Karnak (Indra Sen Johar) byl kouzelnej : Vítám Vás do nás. Nebo po soukromém rozhovoru dvou jiných postav vykoukne z ničeho nic H. Poirot za barem a “Dáte si kakaový likér nebo snad koňak …“ Zápletka s brilantností nevýdanou, to snad musela vymyslet Agatha Christie sama :-). Omlouvám se, nemůžu si odpustit finální citát “La grande ambition des femmes est d'inspirer l'amour“.

O Nesytovi (1994) (TV film)

Jak k jídlu, tak k dílu. přísloví, které neplatí. V podstatě zásadní poučení z pohádky : Pokud budeš nenažranej, budeš hodně makat a upíšeš se i ďáblu budeš se mít dobře. Nějak mě pohádka neuchvátila ...

Harlequin 8 - Nezapomenutelná láska (2003) (TV film)

Začalo to všechno výbuchem, manželky Sandry s modrými očima a děj mířil do Jižní Afriky, místa romantiky u vodopádů a nádherné uchvacujicí přírody. Chci vyfotit svého horlivého pojišťovacícho agenta s antilopami !

Panství Downton (2010) (seriál)

Děj seriálu se se odvíjí zajímavě, kostýmy jsou skvělé a postavy jsou dobře vykreslené. Nejlepší postavou je Anna Smith (Joanne Frogatt) *** Vzít si mořskou příšeru ... (Mary o Matthewovi) *** Anna a Ethel budou podávat večeři u stolu. Akorát takhle se podává večeře u diplomovaného účetního ***

Harlequin 2 - Jiná žena (1994) (TV film)

Toto je ta správná harlekýnka !, má všechno co tam má být. Napětí, záhada, nenávist a její lepší kolegyně LÁSKA. Zhlédl jsem jedním dechem. Krása vychází z tvého srdce … když budeš věřit sama v sebe bude z tebe přímo zářit. Ty auta měli teda parádní, zvláště ten veterán !

Sestřičky (1983)

Jiřina Jirásková : Átergo . Alena Mihulová v životní roli

Vlk (1994)

Jack Nicholson je každým coulem Vlk a Michelle Pfeiffer je každým coulem kočka. Užasný rozhovor při jejich společném obědě : Co děláte ? Co je Vám po tom ? Nic. Jen se snažím o zdvořilou konverzaci. Mno. Radši bych o tom nemluvila. Tento film úplně žeru, ta hudba … . Zrovna tito 2 herci se mi nevešli do oblíbených.