• Pohádka

Dům u jezera (2006)

Tento film není obyčejná romatika , děj ve dvou časový rovinách fuguje výborně, až mám místy pocit, že nevím, kde zrovinka jsme. Sandra Bullock podává zde nejlepší výkon vůbec a navíc má kouzelné oči a je to prostě fajn. Hudba : Rachel Portman. Bratři se potkají: Vypadáš děsně! Taky si mi chyběl.

Na samotě u lesa (1976)

Děti, rychle sem ! *** Jak si tady čtu komentáře kolegů-uživatelů, mám pocit, že rukou společnou a nerozdílnou napsali úplně všechno . Nejvíce za mne mluví komentáře Johanky a Agathy . Děkuji Johanka ***** : Nádherný film Jiřího Menzela, který se stal klasickou českou komedií. Skvělé herecké výkony podali Kemr, Svěrák a Kolářová. Jedna z mých oblíbených komedií, která nezklame! Agatha ***** : Zdeněk Svěrák a Daniela Kolářová - jedna z nejlepších filmových manželských dvojic. Jak jinak to mohlo dopadnout, když se sejdou takoví herci a navíc pod vedením pana Menzela. K tomu všemu ještě Josef Kemr, nad jehož vynikajícím výkonem nestačíte krouti hlavou. Vypadá to, jako kdyby se na samotě u lesa opravdu narodil. Mlynářovic pár v podání Ladislava Smoljaka a Nadi Urbánkové také nemají nejmenší chybu. Příběh působí tak mile a poklidně, že jen koukáte a když se dokoukáte, tak se divíte jak ten čas letí... Právem se může tento snímek řadit k zlatému fondu české kinematografie. *** Tři přání měl a dvě už prošustroval !

Mlčení jehňátek (1991)

Cítím to takto, že genialita (H.Lecter) často těšně hraničí s šílenstvím, uchylkou, zvráceností nebo alespoň omezeností jinde. Ve filmu je několik dokonale vytvořených scén, uvedu jen například "Quid pro quo". Ovšem nejlepší část (finální scéna) začíná slovy "Sewing was her life" . Všimli jste si, jak je Jodie Foster vlastně drobná žena ? Hudba : Howard Shore

Přítelkyně pana ministra (1940)

Jééé vy máte čokoládové oči. Vopičku nechci, s tou půjdu domů. No dovolte ... O.Nového zbožňuju pro drobné slovní hříčky a vtípky, které vyniknou zvláště pro několikanásobném zhlednutí filmu, dále bych vyzdvihl i výkon Zdeňky Baldové (maminky), která vždy hraje mile . Jistěže folklorní vložka byla dlouhá, ale vzhledem k době vzniku filmu, svůj účel jistě měla a dokonce byla i vtipná.

Statečné srdce (1995)

Moc hezký film. Osobně se mi líbí scéna, jak princezna Isabela jedná s W.Wallacem a služka zkouší ses s princeznou domlouvat francouzsky. Parlez-vous français ? ... Zvažuji si Catherine McCormack a Sophie Marceau přidat do oblíbených. Celkem mě překvapuje, že je tento film až 84tý (30.11.2010), ono romatika spojená s historií neletí :-( Trailer dokonalý !

Okresní přebor (2010) (seriál)

Dobjej , Pejfektní a kjásnej sejijál . Hejci L.Sobota, O.Vetchý a Leoš Noha alias Adolf Větvička se aktuálně zdají nejjepší

Láska nebeská (2003)

Hudba : Craig Armstrong *** Nevím co říci, je to prostě sqělá romantika a komedie, moje oblíbená odpočinkovka na dovolených a o Vánocích !!! All you need is love Mnoho příhod např. : Prodavač Rufus (Rowan Atkinson): To je skořice, pane. :o) , Colin na výletě v Americe: Ameriko, přichází Colin Frissell a má velkou … a mnoho mnoho dalších ... . Samovi nápisy a hesla na dveřích pokojíčku, když uvnitř bubnuje : Rhytm is my life. Ringo rules. I said I am not Hungry. (18.04.2012) Výborné jsou průpovídky tlusté sestra servírky Aurélie (01.01.2015)

Notting Hill (1999)

Kolega RHK řekl vše, co bych řekl já, cituji "Můj top ten film, komedie plná černého humoru od scénáristy Richarda Curtise, okořeněná hereckými výkony Julie Roberts a Hugha Granta, ale i božského Welšana Rhyse Ifanse a mnoha dalších. Viděl jsem to už asi osmkrát a kdykoliv můžu znovu, svíjím se smíchy od začátku do konce, v patřičných místech mne mrazí a jindy zase dojímá. P.S.: Taky bych chtěl být redaktorem časopisu Kůň a pes. Trailer: www.csfd.cz/film/17806-notting-hill/videa/", jediné co zapomněl či neví, že můj datum narození je stejný (09.09.) jako Hugh Granta. Julia Roberts je zde ještě lepší než v PRETTY WOMAN a Rhys Ifans jako Spike je nepřekonatelný ... " Velká noha, dlouhý krok."

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Plachej Koudelka/Hemelka z STS Chvojkovice-Brod jede do Prahy s horoskopem v ruce ... Stálá inspirace, podle čínského horoskopu jsem PES. Pořád platí Kolik třešní, tolik višní !

Kolja (1996)

Kolju miluju. Nevím zda, Páni od Oscarů plně pochopili hlášky "Naš krasnyj ..." , " vy krávy zelený, nenažraný ..." a Budulínek ..., a jiné, parafrázuji "tam byly i jiný věcí" ... . Mám rád hlášky typu "To ti vysvětlím naprosto přesně", "Aby je měli vostrý". Prostě a jasně *****. Nebudu přepisovat, již napsaný komentář