• Pohádka

Dobrý voják Švejk (1956)

Švejk je prostě Švejk a filmový Švejk je prostě navždy Rudolf Hrušínský. Na rozdíl od všech jiných z pracování je toto nejvíce podobné obrázkům Josefa Lady a dost věrně se drží románové předlohy !

Dobyvatelé sedmi moří (1953)

Vůbec se nedivím, že Alida (Donna Reed) utekla kapitánovi Jose Salcedo (Gerald Mohr). S vyhlídkou na "výbornou tchýni" by utekla každá ... . Kolega Pohrobek je vtipný !

Dokonalá partie (2005)

Romantika romatická v obráceném gardu než Pretty Woman, Debra není můj typ, ale hezké. Vždycky mě pobaví kolegové píšící, že ... (napíšu to do Deníčku). Nejlepší hlášky : Čau sviňáku, když ses na mou sestřenku brutálně vykašlal, tak já ti ji na oplátku ukradnu nebo Pochopil jsem, že se radši budu hádat s tebou než milovat s jinou

Domina (2010) (TV film)

Celkem slušná detektivka s bratry Dlouhými a scénář JUDr. Michal Dlouhý. Vadila a zlobila mě ta okýnka, nebo je mám nazvat Windows *** Policie ví opravdu všechno. A k tomu ještě pomáhá a chrání.

Dopisy pro Julii (2010)

Sophie na předsvatební cestě jako sekretářka Julie z Verony svým dopisem Claire spustí hledání po 50 let staré opuštěné lásce jménem Lorenzo Bartolini. Charlie vnuk Claire pomáhá hledat Lorenza společně se Sophii a Claire a reaguje Proč se ptáš co si myslí(jako Sophie), ona si nic nemyslí. Beznadějné hledání Lorenza přispěje i k rozuzlení čtyřúhelníku Sophie – Victor – Charlie – Patricia nebo ano ? Jsem prostě na ty oči a Amanda Seyfried je kulí pěkně

Druhá Eva (2003) (TV film)

Malinko nestandardní romantika

Duch (1990)

Trojice hlavních postav byla úžasná, zvláště Demi Moore by rozbrečela, i tak tvrdýho chlapa jako jsem já. Whoopi Goldberg byla výtečná v scéně v bance. Pouštěl jsem si v angličtině, která filmu dodávala zvláštní kouzlo. Phil Leeds, mě známý z Ally McBeal, měl hezký štěk ...

Ducháček to zařídí (1938)

"a ejhle weiße Rabe - bílá vrána ... " Je to film plný hlášek a drobných gagů a současně potvrzuje, že láska překračuje i společenské třídy. Můj oblíbený Václav Trégl má i zde výbornou roličku, kdy přijde a zaklapne Ducháčkovi telefon , což mi připomíná mé osobní moto, když někam přicházím "Tak jsem tady ".

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Viktor Preiss byl dobrej, ale nějak to nebylo ... Chátra, nejlepší lidi jsou za mřížema …