Hvězdný prach (2007)

Kouzelný příběh (budu se muset podívat po knížní předloze), ano možná je trošku kýčovitý, ale co už v této době není. Suprový odpočinkový film.

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Dlouho jsem přemýšlel na kolik film ohodnotit. Vizuálně parádní počin, precizní zpracování detailů a momenty ve kterých si animátoři pohráli se zobrazením světla a stínu lahodí oku. Zvukové zpracování také na špičkové úrovni, velmi realistické, aby při přestřelce mńoukala kočka jsem zažil (nebo spíše slyšel) poprví. Japonské filozofické citáty v některých pasažích vedly k hlubokému zamyšlení, zvláště krásný citát byl o zrcadle. Ale bohužel mě přes tu všechnu estetickou krásu, která lahodila mému oku, uchu i mozku, jaksi trošku unikl smysl děje, co se vůbec ve filmu odehrává. A jelikož soužití s příběhem filmu je velmi podstatné pro hodnocení, tak musím dát jen tři hvězdy. Chyba není v hardwaru, ale v softwaru, buď na straně mé nebo na straně filmu...

Čápi s mákem (2010) (pořad) odpad!

Totální kravina, ve které vyčpělé pseudocelebrity předvádí svůj luxus a svoje kuchařské umění. Bohužel půlka národa se na to bude s pobavením dívat.... Alespoň jednou hvězdičkou bych ocenil kdyby se prostředí pro celebrity změnilo na uranové doly a pořád by dostal nový název "Kdo přežije"

Iron Man (2008)

Nejsem moc velkej fanda komiksových filmů, tak sem Ironmana viděl se tříletým zpožděním. Navíc jsem měl obavu, aby se z toho nevyklubal shit ve stylu Transforemers. První půlhodina s afghánském zajetí mě v této obavě utvrzovala, a poté co si hlavní hrdina vyrobil pomocí jedné pájky okovaný oblek ala robocop a zneškodnil své věznitele, jsem mě chut film vypnout a ohodnotit jako odpad. Jsem nakonec rád že k tomu nedošlo, protože bych minimálně přišel o skvělý mačo výkon R.Downeyho (bez něhož by film stál za starou belu) s kvalitními vizuálními efekty. Jako třešničku na dortu pak nechali tvůrci na konci filmu zaznít stejnojmennou píseń od Black Sabbath, čím si u mě získali malé (leč bezvýznamné :) ) plus. Jinak děj se vcelku předvídatelný a jednoduchý, a stopáž dvě hodky je na takovýto film moc. Ale ztvárnění mačo stylu se rozhodně povedlo

Žhavé výstřely 2 (1993)

Hlava z hliníku a kůže z azbestu.... jednoznačně jedna z nejlepších parodií, kterou sem snad viděl 20x, ale pokaždý se u ní od srdce zasměju :)

24 hodin (2001) (seriál)

Hodnocení za 1,2 a 5. sérii. Málokterý seriál obsahoval tak nečekané zvraty událostí jako tento, konspirace na každém rohu. Jak se začne s jedním dílem je velmi obtížné přestat...

Skupina Edelweiss (2004)

Těšil jsem se na ztvárnění toho, jak Protěže pravidelně přepadávali Hitlerjungen, prováděli různé sabotážní akce atd. O tom ten film však vůbec nebyl

Trainspotting (1996)

Begbie nejel v drogách, Begbie jel v lidech. Naprostej kult

Human Traffic (1999)

Jedna z nejoriginálnějších a nejvýstižnějších komedií. Junglist pozers, mentální bitva o jointa, práce v Mcdonaldu a minifucking Hitler. Jedním slovem bomba, ale asi ne pro všechny zkousnutelná

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Skvělé skloubení symbolismu a vizuální techniky, i když napoprvní jsem film moc nedocenil. Nejlepší z celého filmu, kromě Xerxése, je symbolické ztvárnění obřích slonů, se kterými se v této bitvě setkali Řekové poprvé.