Pro příštích 7 generací (2009)

Myslím si, že toto je úžasný dokument na kterém se podílelo 13 úžasných žen, které se nám snaží sdělit, že nastal čas se změnit...musím se přiznat, že jsem při sledování naprosto mimoděk uronila slzu :)

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Dobře, přiznávám, že mě tenhle film opravdu nadchnul....This is Sparta! Možná jsem povrchní člověk, co dbá jen na vizuální stránku věci, ale tak ať..řekla bych, že takovéhle počiny by člověk radši neměl s ničím srovnávat a na historii se radši neohlížet a jít na film s prázdnou hlavou a pak si tento film může plně vychutnat.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Nakonec jsem se rozhodla pro čtyři ( i když přiznejme si víc než za tři to asi nestálo) a to prostě kvůli tomu, že jsem se u toho naprosto královsky bavila... Pokud chcete na duchaplný film se stylovou zápletkou, tak to musíte někam jinam...pokud ale chcete pořádně ulítlej, akčníma scénama nabitej a vizuálně hodně stylovej film a pokud jste ještě k tomu herní a komiksový fanoušek, pak to je film pro vás :-D Mít to trochu "vyspělejší" děj, tak dám klidně i pět*

Machete (2010)

Na tenhle film jsem byla tak trochu dotlačena, ale přesto jsem si řikala, že to přece nemůže být špatný film, když to všichni tak vysoce hodnotí....a byl. Můžu říct, že jsem se už dlouho u filmu takhle nenudila. Až na pár vtipných hlášek (z nichž nejvtipnější je ta na konci) je tento film naprosto o ničem. Není to natolik vážný, aby to bylo pořádný béčko ani natolik vtipný aby to dělalo parodii na béčka, a už vůbec ne hustý...Jako kdyby si Uma místo katany vzala mačetu a začala kolem sebe bezhlavě sekat...za asistence nohatých polonahých slečen...pardon, ale něják mě to neoslovilo

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Viděno 29.7.2010 v Ósackém kině Toho cinemas :-P. Film od studia Ghibli, což je už samo o sobě zárukou kvality je udělaný podle anglické novely od Mary Norton. Prostředí anglického venkova má přesto velmi japonský nádech...celý film uchvátí diváka svou atmosférou, kterou dělá nejen nádherná grafika ale i hudba v podání Cécile Corbel. Už dlouho mě žádný film nevtáhl do sebe tolik jako tento. V mém žebříčku Ghibli filmů se dostal na první místo, i když možná dělá hodně to, že jsem ho viděla v kině, velké plátno přece jenom na člověka dělá dojem. Doporučuji:)