Noční motýl (1941)

Ačkoliv nemám tyhle melancholické filmy zrovna v lásce, tady musím přece jen udělat výjimku. Hrdinka mě občas pěkně vytáčela (prostě si s tím chlapem ne a ne dát pokoj), ale i tak jsem jí celou dobu fandila, jak kdybych se dívala na Gone with the Wind nebo něco podobného :). Pěkné, pěkné!

Pomsta (2011) (seriál)

Nepříliš namáhavá a vcelku předvídatelná podívaná, která na dobrou noc funguje docela dobře.

The Way We Live Now (2001) (seriál)

Já si prostě nemůžu pomoct - miluju televizní adaptace, zvlášť pak, když mají britské kořeny... :)

Eva tropí hlouposti (1939)

Nepochopím, jak jsem kdy mohla cítit nechuť nedívat se na prvorepublikové černobílé filmy. Vždycky mě tak trochu odrazovalo, že mi všechny herečky přišly dost upjaté v takovém tom stylu hollywoodské star 30. let. Ovšem například Gollová tenhle typ rozhodně není. Je přirozená a co víc, fakt vtipná (scénu, kdy se Eva řítí přes most a pak přeskočí lavičku jsem si musela párkrát zopakovat).

Voda pro slony (2011)

Asi takhle - neotřepaný líbivý námět, který sem tam postrádá hloubku, ovšem se skvělou kamerou, ale taky kýčovitým světlem a až příliš srdceryvnou hudbou (krásná ženská, umírající bílý kůň v záplavě sluneční záře a líbezný smyčcový doprovod...). Největším kamenem úrazu je Pattison - kdybych nevěděla, že to je jeden z hlavních protagonistů, tak ho asi úplně přehlídnu; Witherspoon a Waltz dokazují, že jsou daleko lepšími herci. 3,5 hvězdiček za patizóna.

Jana Eyrová (2011)

Abych pravdu řekla, na můj vkus všechno proběhlo tak nějak rychle. Jedna scéna, nečekáme, jedeme dál, další scéna, jejda, hoří, nečekáme, hasíme... Škoda, že to tak rychle uteklo; dechberoucích záběrů romanticky divoké přírody mísící se s úžasnými barvami (hlavně ty před bouřkou!) a světlem bych vydržela i víc. Musím ovšem podotknout, že i při té troše mi běhal mráz po zádech... Nádhera! Místy možná až moc houslového doprovodu, ale to k takovému druhu filmu nejpíš patří. Nu což, nakonec všechno dopadlo velice slušně, i na to rychlé tempo se dalo vcelku zvyknout. Co se týče hereckých typů, jsem nadšená! Démonický Rochester, jak má být! (Musím uznat, že si zadělávám na menší závislosti na Fassbenderovi, ale čemu se taky divit).