Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Finále jak se patří. Film přímo protkaný emocemi, napětím, skvělými hereckými výkony, přičemž konečně dostal prostor Rickman, úžasný soundtrack, skvěle zpracovaná předloha. Nemám, co bych dodala. Snad jen, že se Harry Potter důstojně rozloučil a já se jen s nostalgií otáčím do doby, kdy to všechno začalo a vše nás ještě čekalo...

Černá labuť (2010)

Jsem psychicky vyždímána. Impozantní dílo. Za pár dní budu schopná něco napsat, zatím tenhle zážitek vstřebávám...

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Tak tohle bylo něco neskutečného.. Takhle napnutá jsem už hodně dlouho nebyla a přestože znám zápletku, konec mi naprosto vyrazil dech. Atmosféra by se dala krájet už za úvodních titulků, tu všudypřítomnou zimu jsem doslova cítila až v konečkách prstů a celá ta plejáda skvělých herců a jejich vyhrocených výkonů mě uvrtala do křesla ještě hloub. No, ještě že to v neděli opakujou..

Moll Flandersová (1996)

Můj plán byl podívat se, abych nemusela dočítat knížku. Jenže asi tak po 5 vteřinách jsem naznala, že se tenhle škvár knižní předloze obloukem vyhnul. Musím ale uznat, že tu nudu přece jen zachoval.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Osobně mě z potterovské ságy asi nejvíc oslovil Vězeň z Azkabanu, ale po Relikviích smrti začínám váhat, jestli bych svůj žebříček oblíbenosti neměla nově zhodnotit. Už jsem skoro přestala Yatesovi věřit, když se náhle vyšvihl s tímhle fantastickým pokračováním, které konečně vystihlo všechny dějové zvraty a zápletky z knižní předlohy. Navíc se mi poprvé začlo líbit herectví Emmy Watson (podle mně jinak dost přehnané - tentokrát se docela mírnila), Rupert Grint nezklamal a tím pádem zůstavá mým No. 1, a Daniel Radcliffe konečně dospěl a vložil do Harryho maximum (v tom nejlepším slova smyslu). Co mě hodně příjemně překvapilo, bylo pojetí Příběhu tří bratří; animovaná vsuvka byla skvělým oživením. Po dlouhé době jsem odcházela z Harryho Pottera se slzami v očích, znamení toho, že jsem naprosto nadšená a určitě na něj ještě nejmíň 2x zajdu.

Jasnozřivá (1994)

Jak muze nekdo v 9 letech utahnout tak dechberouci film, to asi nikdy nepochopim.

Americká noc (1973)

Film o filmu ve filmu, ve kterem se protinaji osobni zivoty s temi na platne, kde vsechny postavy v podstate hraji samy sebe, od nevyrovnane Julie/Pamely po smrt herce Alexandra (jak ve filmu, tak ve skutecnoti). Krasny film.

Control (2007)

Neskutecne depresivni film, na jehoz konci jsem si chtela hodit masli jako Ian..

Elizabethtown (2005)

Ech.. Neuveritelne kycovity Orlando, mozna docela sympaticka, ale presto dost vlezla Kirsten udelali z Elizabethtown ten nejdelsi film, jaky jsem kdy videla. A kdyz uz jsem po pul hodine mela pocit, ze uz by to melo koncit, tak to pokracovalo dal! Boze, never more! Btw. 3 hvezdy jen proto, ze mam Kirsten Dunst docela rada

Proposition (2005)

Videt Proposition v kine (bylo mi tehdy pouho pouhych 15 let), kde jste docista sami, je docela desiva predstava. Presto vsechny ty drsne krvave sceny, oslehani australsti borci a sucho a jeste sussi sucho na mne zanechalo vcelku dobry dojem, takze bych se neostychala podivat se znova (parkrat bych oci asi prece jen privrela..)