Doktor Strange (2016)

Niekedy je to solídny mindfuck, hlavne vizuálne... celkovo ale jedna z najlepších marveloviek bezpochýb...

Podfukáři 2 (2016)

Jednotka bola celkom dobrá oddychovka, ktorá nijak veľmi nepribije do sedačky ale ani neurazí... Dvojke ale chýbalo všetko to, čo zdobilo jednotku. Triky a vlastne všetko čo sa na plátne dialo bolo maximálne prehnané a miestami až trápne (scéna s kartami??? WTF??), veľký dôraz na "prekvapenia" ktorý mi miestami až vadil, triky ktoré boli miestami už moc... 50%

Warcraft: První střet (2016)

Ako fanúšik som sa potešil, čítal som knihy, strávil som hodiny pri hraní hier, poznám ten svet. Prostredie, celý Azeroth alebo ak chcete Warcraft svet bol spracovaný presne tak, ako by som si predstavoval od krajiny, cez spelly a samotné postavy - orkovia boli výborný, tá grafika famózna. Ako fanúšik som zároveň aj poznal dej, takže som v podstate vždy v pohode vedel o čo ide, čo sa práve na plátne udialo a čo sa udeje ďalej. Keď sa však odosobním od toho všetkého, príbeh bol spracovaný úplne nedokonale, nepochopiteľne, bez nejakých prepojení. Zdalo sa mi, že cieľom bolo predstaviť svet, predstaviť postavy, predstaviť frajerov zo špeciálnych efektov, ale príbeh a samotný dej, psychika postáv a všetko to, o čom ten svet je tam chýba. Máme tu peknú krajinu, dobre spracovanú bitku ale netušíme prečo sa bijú, prečo niekto spravil to čo spravil (samozrejme ja to viem, absolútne nie vďaka filmu). Jasné, je to zložité pretože uspokojiť hráčov a zároveň turistov je najhoršie čo môže byť. Pokus bol ale nepodaril sa. Ako fanúšik sa teším na dvojku a ako fanúšik dávam v pohode 85%, ako divák si však nemôžem pomôcť, nebolo to vôbec tak vyvážené a dotiahnuté. Chýbalo tomu k dokonalosti veľa takže nemôžem inak - 70%.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Doteraz sa pýtam, čo to ku**a bolo??? Dve a pol hodiny veľmi zlého gulášu a nelogických situácií, dve a pol hodiny!!! Snyder asi natočil 10 hodinové digi porno, ktoré potom random postrihal a random poukladal do "filmu". Superman niekde na neznámom mieste kecá o ničom (strih) Clark Kent kdesi na kopci s mŕtvym otcom (WTF??? prečo???) (strih) Superman zachraňuje Lois v Metropolise... alebo súboj Batman vs. Superman, chcem ťa zabiť lebo blabla (pár sekúnd neskôr) Už je dobre, som Supermanov priateľ, pritom sa do prdele neudialo nič čo by mohlo tak rapídne zmeniť názor akéhokoľvek človeka... alebo, poďme si dať reklamnú prestávku a pozrime si čo nám ešte DC ponúka, koniec reklamy, vráťme sa k filmu (bez úvodu, bez záveru, bez spojitosti s dejom)... takých hlúpostí je tam na mraky, človek nechápe ako sa tam ocitla nejaká postava, prečo tam je, prečo spravila čo práve spravila, čo hovorí. Zrazu skok niekde úplne inde, nezmyselne. Na konci sa treba ešte vyblázniť a rozsekať všetko na štýl transformers - nikto nevie čo sa deje, kto je kto (v tom bordeli sa nedá nájsť ani východ z kina).Man of Steel bol pritom ešte celkom obstojný a aj Superman konečne mal poriadny film. Affleck dal Batmana napriek obavám nad očakávania, samozrejme ľudia čo čakali druhého Christiana Bala majú smolu. Tento starší Bruce Wayne bol však tiež dobrý. Škoda. Justice League si zaslúži lepšie spracovanie, ktorého sa bohužiaľ asi nedočkáme keďže to bude znova v rukách Snydera.

Daredevil - Season 1 (2015) (série)

Pomalší rozbeh, kvalita sa však zvyšuje každou epizódou až po záver série. Trochu som sa obával toho, že sa tvorcovia budú báť pritvrdiť, občas niekoho zabiť alebo aspoň bez hanby odpratať preč, ukázať krv a pod. Našťastie som sa mýlil a toto všetko tu máme, k tomu všetkému sa riešia aj všemožné vzťahy medzi postavami, ktoré vôbec nie sú iba do počtu. Veľmi mi to pripomína štýlom rozprávania a do istej miery Arrowa od AMC, avšak dospelejšieho, uveriteľnejšieho. Len dúfam, že súboje a súperiaca strana budú tiež vývojom deja iné - nové, pretože sa prakticky nemenia a sú síce dobré, ale celkom statočne okukané. Za prvú sériu preto 85%.

Daredevil (2015) (seriál)

1. séria Pomalší rozbeh, kvalita sa však zvyšuje každou epizódou až po záver série. Trochu som sa obával toho, že sa tvorcovia budú báť pritvrdiť, občas niekoho zabiť alebo aspoň bez hanby odpradať preč, ukázať krv a pod. Našťastie som sa mýlil a toto všetko tu máme, k tomu všetkému sa riešia aj všemožné vzťahy medzi postavami, ktoré vôbec nie sú iba do počtu. Veľmi mi to pripomína štýlom rozprávania a do istej miery Arrowa od AMC, avšak dospelejšieho, uveriteľnejšieho. Len dúfam, že súboje a súperiaca strana budú tiež vývojom deja iné - nové, pretože sa prakticky nemenia a sú síce dobré, ale celkom statočne okukané. Za prvú sériu preto 85%.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Desaťminútova pasáž Ultimate Survival natiahnutá na vyše dvojhodinový film, akurát že miesto Beara Gryllsa je tu ozajstný "bear grizzly" proti nesmrteľnému DiCapriovi. Nepochybujem o tom, že The Revenant zaboduje v Oscaroch, ale tam väčšinou uspejú aj podobné záležitosti, ktoré mňa osobne moc neberú. Za každý omrznutý palec si však celý štáb a účinkujúci zaslúžia nejakú tú hviezdičku a aj sošku...

Zbouchnutá (2007)

To je presne ten prípad, keď si priateľka pustí nejakú romantickú blbosť a ja idem robiť radšej niečo užitočnejšie... Nebolo inak ani v tomto prípade, ako som ale započul pár hlášok, musel som skončiť s aktuálnou činnosťou a dopozeral som to ani neviem ako. Popri tom som sa ešte aj celkom dobre zasmial :)

Jízda švárů (2014)

Dnes som sa celkom bavil :) ale iný deň, v inej nálade by som asi nevydržal ani 15 minút filmu.. To je ale nepodstatné, pohodových 70%, výborná oddychovka

Prvních 100 (2014) (seriál)

"Not bad" išiel som do toho s tým, že nemám čo tak zabijem čas... Príjemné prekvapenie a celkom ma to chytilo. Hviezda dole za veľa love stories, zbytočne to tam kazí dojem a robí sa z toho seriál pre teenegerov. Takže ako vata pri čakaní na lepšie je to super :) . Ďalšia séria už nie je ani sci-fi, ani fantasy, ale celkovo je to o dosť lepšie. ------1. séria 70% ------ 2. séria 90%.