Dokonalý trik (2006)

Nolan to prostě umí. Velice spletitý děj ve kterém je místy fuška se neztratit, ale stále vás pohání (stejně jako Hugh Jackmana) touha po tom vědět, jak to dělá. Propracovaná režie vám nabídne opravdu unikátní zážitek, ve kterém na nudu není čas.

Eragon (2006)

Obrovské zklamání. Zdá se mi, že film nebyl ani natočen podlé stejné knihy... Neměl jsem tak velká očekávání, ale jelikož jsem knihu četl a je moje oblíbená těšil jsem se... poté jsem nevěřícně zíral.

Krvavý diamant (2006)

Velmi povedený film s tvrdou atmosférou Sierra Leone a vším ostatním co přináší pašeráctví diamantů a otroctví v Africe. Tvrdé scény, které vyobrazují stav věcí v Africe a honbu za materiálním ziskem i přes životy ostatních. Ke konci však začne film hrát na tu veselejší notu a tak trochu to tím koncem zabije, ale jedná se o velmi kvalitní snímek, výhrad mám pouze pár.

Let číslo 93 (2006)

Paul Greengrass to zvládl na jedničku. Opravdu brilantně natočený film.

Mission: Impossible III (2006)

Tak takovýhle nářez jsem nečekal. Samozřejmě, když jsem věděl, že to bude mít pod palcem J.J.Abrams tak moje očekávání stoupla tak o 75%, ale tohle mě úplně nadchlo. Tom jako Agent Hunt se vrací po třetí a vrací se ve velkém stylu. Po přehnané dvojce přichází velmi vyvážený Akčňák až Thriller, který přináší výborné napětí a akci. Philip Hoffman je záporňák jak má být, místy až slizký a svou roli pojal velkolepě. Celkově to obsazení (Michelle Monaghan, Philip Hoffman) se povedlo.

Panic je nanic (2006) odpad!

99 minut života, které mi již nikdo nevrátí. Naprosto trapné, přemýšlím jestli jsem se i u nějaké jiné "komedie" nezasmál.

Prci, prci, prcičky: Nahá míle (2006)

Tak tohle jsem už moc nepochopil. V tom filmu prakticky o nic nešlo. To ta čtyřka měla aspoň nějakou osnovu.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Velmi kritizované pokračování série F&F bez všech hlavních postav minulých dílů. Je pravda, že duo Diesel & Walker je úplně někde jinde, ale jediné co Tokyo Drift můžu vytknout je právě pouze Lucas Black. Je to prostě prkno. Ale celkově Tokyo Drift rozvinulo svět Rychle a zběsile a oživení jiným prostředím podle mého názoru sérii prospělo. Pozdější interakce v dalších dílech (Han, Furious 7) byly vítaným zpestřením.

Skrytá identita (2006)

Scorsese je génius. Takové hvězdné obsazení snad nemohlo dopadnout snad jinak než vytouženou sožkou pro Martina. Skrytá Identita má v sobě všechno a pro mě je to jeden z nejlepších filmů v tomhle žánru.

Superman se vrací (2006)

Tak pro Supermana mám stejně jako pro Batmana slabost, takže jsem se velmi těšil na návrat Ocelového muže. To co mi však Singer nadělil bylo něco trochu jiného než jsem očekával, ale zase nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Mám takové rozporuplné pocity, co však musím říct, že Kevin Spacey byl jako vždy super. Budu se na to muset podívat ještě jednou v klidu a poté se opět rozmyslet mezi 3* a 4*. Až uvidím ten konec znovu s chladnou hlavou, tak tu jednu zřejmě uberu.