Titanic (1997)

Jeden z největších snímků v historii filmového průmyslu. Nechápu jak může někdo hodnotit film odpadem. Cameron vytvořil absolutně megalomanský projekt o Titanicu do kterého vložil milostný příběh (že by toto bylo důvodem hodnotit film odpadem?). Kulisy a celková propracovanost Titanicu je dechberoucí. Ta romantika může být trochu klišé, ale tohle je filmařina na největším stupni. Absolutně geniálně zpracované potopení nejslavnější lodi, kterou kdy lidstvo vyrobilo. Samozřejmě ústřední dvojice film táhne, ale dostane se i na jiné postavy, které jsou více než zajímavé. Hlavním tématem je samozřejmě láska a katatstrofa, které se vzájemně prolínají. Kate je půbavná a mladý Leo v roli takového uličníka ukazuje obrovský potenciál, i když mnoho lidí na něj zanevřelo po Titanicu. Film jako takový tvoří výborný celek s velkým příběhem na pozadí jedné z největších katastrof. Nemůžu dát nic menšího než 5* jelikož ať je příběh jakkoliv velké klišé tak tohle je filmařské veledílo a jedno z těch největších v dějinách kinematografie. Potopení Titanicu bere dech. PS: no a ta hudba!

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Diskutabilně nejlepší hra Žižkovského divadla Járy Cimrmana. Má vše. Pro všechny, kdo nedali 5* tomuto skvostu mám jen jedno:"Bože Bárto ty seš tak hloupej, až je mi tě někdy líto."

Kolja (1996)

Pro mě osobně jeden z nejkrásnějších zážitků a nejpovedenějších filmů od Jana Svěráka. Koncept ruského chlapce u starého nevrlého Čecha v době komunistické nemohl dopadnout jinak než zaslouženou zlatou soškou.

Skála (1996)

Famózní film. Těžko uvěřitelné, že teprve druhý od Michaela Baye. Po povedených Mizerech nám připravil absolutně nadupanou akční podívanou ve které excelují hlavní představitelé a to hlavně Ed Harris a Sean Connery. Pro mě osobně jeden z nejlepších akčních filmů, ne-li nejlepší. Má vše, je to neotřelé, nové a téměř geniální. Smutné je, že i v mnohých chvílích s Edem Harrisem soucítíte a tak jste rozpolceni mezi Seana a Eda. Paráda. Alcatraz jako hlavní místo děje byla výhra. Scénář, vizuální stránka a obsazení. TOP!

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Jako vždy trpí tento film syndromem druhých dílů. Je to prakticky opakování jedničky s tím, že kvantita ubírá na kvalitě.

Apollo 13 (1995)

Pořádná dávka toho amerického vlastenectví v čele s Tomem Hanksem, kde mu výtečně sekundují Kevin Bacon, Gary Sinise a Ed Harris. Pro mě osobně výborně zpracovaný film o neúspěšné cestě Apolla 13 na měsíc.

Čtyři pokoje (1995)

Kdyby první povídka nebyla tak špatná, tak bych se nebál dát 5 hvězdiček. Druhá už je trochu lepší, ale vrchol samozřejmě přijde ve třetí Rodriguezově a čtvrté Tarantinově povídce. Škoda, ale určitě stojí za to vidět.

Mizerové (1995)

Skvělý film, kterým se nám Michael Bay představil. Správný akčňák s hláškujícími Smithem a Lawrencem v hlavních rolích. Hlavní dvojice je prostě skvělá, táhne to a ono to funguje. Akční scény jsou to Bay umí a je to znát.

Sedm (1995)

Ponurá atmosféra, která se s vámi táhne celý film. Vynikající herecké výkony Brada Pitta a Kevina Spaceyho. K tomu připočtěte vynikající scénář a režii Davida Finchera a máte unikátní snímek Se7en, který je jedním z nejlepším výtvorů kinematografie.