• Krátkometrážní

Neznámý od jezera (2013)

Hezkej pokus o artový thriller s minimalistickými prostředky v přirozeném a reálném prostředí, kde se nic neřeší. Pomalu plující děj přináší kupodivu plno napětí a tím nemyslím v kalhotách, i když explicitních scén je tam nepočítaně - homofobové si určitě užijou ;-)) Postavám jsem věřil všechno a atmosféra byla gradována na jedničku. Ještě větu k závěru, který tady docela rozebírají: Ten mě v první moment zklamal, ale po čase jsem pochopil, že to líp ukončit nešlo.... doufám, že jsem tím nic neprozradil. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Nosorožec v poklusu (2013)

-5* tomuto kraťásku si dovolím dát svých 5 hvězdiček, protože mě svými nápady, stylem i tématem pocitu osamění uprostřed velkého města moc potěšil. Něco ze street artu jsem už shlédl, ale tady to režisér hezky skloubil a přišla si na své i má romantická duše. Bohužel na YouTube chybí český překlad, tak jsem si vytvořil titulky, které najdete tady [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Ona (2013)

komorně a hlavně konverzačně pojaté sci-fi, které nám reálně představí budoucí dlidšťující svět, který se propojuje s virtuální umělou inteligencí. Vše je dostatečně přesvědčivé, logické a potvrzuje to, že se vše zásadní odehrává v hlavě. Pro mě docela zásadní film, který zatím ohodnotím lepšími 4 hvězdičkami. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Otec Mrazík (2013)

-4* jednou za čas si dám i pohádku, ať vidím co se točí v současnosti pro děti milého. Tento animák patří podle mě k tomu lepšímu díky příjemné atmosférře, zajímavé animaci, nenuceně veselé náladě a v neposlední řadě krapet fantazie, i když si hodně z inspirace pobral z vícero jiných pohádek. Bavil jsem se na lepší tři hvězdičky, ale chci podpořit k vyšší známce, aby to tu nezapadlo. Dětem to můžete stáhnout třeba odsud. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Pandy (2013) (studentský film)

+4* na serveru Aniont jsem si našel tento oceňovaný vtipný kraťas ze slovenských končin, i když s poněkud exotickým zvířátkem. Věřím, že ochráncům přírody se film nemusí líbit, ale s nadhledem paroduje lidské touhy o ovládnutí všeho i bez toho, abychom se to snažili pochopit. Prostě metafora, kterou nelze brát vážně, ale možná přinutí k přemýšlení. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Pěna dní (2013)

Už podle popisu i traileru jsem byl lákán na nevšední a avantgardní zážitek a tak bylo mé očekávání docela vysoké. Od začátku jsem byl bombardován velkou salvou nápaditých věcí a situací. Bohužel v průběhu filmu mi ten přehršel invence začal obtěžovat a odváděl pozornost od děje, tak se stávalo, že jsem se v něm ztrácel. Odehrávaný příběh není naštěstí až tak složitý a spíše se zaměřuje o vizuální zhmotnění prožívaných emocí. Tento oříšek se režisérovi podle mě podařil velmi dobře a navíc hravou formou. Má známka není však vysoká a k výsledným slabším 3 hvězdičkám ještě přispěla postupně upadající a utahaná druhá polovina filmu i herecké obsazení, které mi tam prostě moc nesedlo. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Penny Dreadful (2013)

-3* malá Penny mě tedy ničím extra nepřekvapila, i když to bylo docela zábavné, ale vesměs něco na způsob Sám doma, kde proti sobě stojí hloupí zločinci a vychytralé neohrožené dítě. Na studentský debut je to slušné, proto si tři hvězdy zaslouží. Já to zkouknul tady, tak můžete zkusit. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Pevnost (2013)

+4* pokud si chcete odnést z tohoto kraťasu opravdu silný zážitek, tak zapomeňte co je tu psáno v obsahu - zbytečně to spoileruje dění. Až závěrečné titulky Vám vše objasní a musím říct, že takhle postavený koncept má smysl. Těch pár minut za to stojí a zkouknout ho můžete jako já tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Philomena (2013)

-4* téměř taková roadmovie za nalezením svého syna, která přináší i překvapivá odhalení, jak už to taky bývá, pokud má film za něco stát. Tento hodně povyšuje na vyšší level Judi Dench ve své roli obyčejné ženy a matky, ale i ostatní herci jí dělají slušné křoví. Příběh podle skutečnosti je uvěřitelný a potěšilo, že se přehnaně netlačí na sentimentální strunu, i když asi slza ukápne většině ;-). Za mě teda dostane nekřesťanské 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Please Like Me (2013) (seriál)

-3* pro 1.sérii, 1* pro druhou tento zatím vysoce hodnocený australský gay sitcom jsem si nemohl nechat ujít. Zatím jsem však s jejím hodnocením po první sérii rozpačitý. Nic výjimečného na něm nevidím, ale aspoň se občas dobře zasměju. Postavy jsou buď hodně pubertální a nebo ujeté. To druhé mi většinou nevadí, ale tady za tím necítím žádný přidaný potenciál a ani žádná mi nepřijde blízká. /// Tak jsem zkusil i druhou sérii a musím konstatovat po třech dílech, že se na to nedá dál dívat. Postavy se chovají furt stejně divně a nepochopitelně, dialogy jsou hrozné a už je to spíš k pláči. Pokud je hlavní postava nejnudnější a humor vychází spíš z vedlejších charakterů, tak bude asi někde problém. A už nemám sílu to dál zkoumat. GAY OVER! [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]