Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Akční

Recenze (690)

plakát

Pocta Haně Zagorové (2024) (koncert) 

Zaujala mne snad jen Bára Hrzánová. Jinak to bylo smutné... a smutné.

plakát

Bakaláři - Medvěd (1975) (epizoda) 

Ne medvěd, ale kráva nebeská :D (viz Nemocnice na kraji města)

plakát

Jedině Tereza (2021) 

Romantická pohádka, která by mě jistě víc bavila v kině jako mladého s mladou, ale bavila mě i v TV a pokud budu mít chuť někdy zopakovat a bude mne bavit minimálně stejně, ikdyž vím jak to dopadne, což jsem vlastně ale věděl skoro stejně, že dobře, tak tam ty 4* nechám. Sakra to je souvětí jak ulice :-)

plakát

Bakaláři - Kino (1974) (epizoda) 

Laik se diví a odborník žasne nad těmi technickými komentáři tam. To jim nemohl někdo z televize (neměl by to daleko) o tom něco povědět aby to tolik nebilo do odborníkových uší? A to dláto v jeho ruce? No nyní čipy a SMT, kdysi lampičky a vosí hnízda, ale přeci jen na to jít s krumpáčem a kladivem? :D

plakát

Bakaláři - Lokomotiva (1975) (epizoda) 

K mým nejlepším Bakalářům, jako Kbelík, Telegram, Pyžamo atd. (vyjmenované s milovaným pepíčkem Bláhou), které jsou vtipné a také pointou přibyla tato, mimořádně poetická a citlivá a pak zvláště pro toho, kdo tráví vánoce sám.

plakát

Bakaláři - Beruška (1974) (epizoda) 

Kdy přišel Žižka vo panictví? Kouknu se někdy !možná! znovu na film Jan Žižka 2022. Ale jestli to tam nebude, tak film spláchnu do záchodu! Protože takových peněz stál proti této blbině a co z toho? U mne stejně zapoměnutý a možná i víc, než Beruška. A dostali zatím (ikdyž upravuji dle shlédnutí) hvězd stejně. Jáklnejákl ...... Jinak pro ostravak30 a podobní, nemyslím to samozřejmě zle, protože to třeba někdo nezná, ale takhle to Menšík v některých Bakalářích dělával běžně, že se objevil a zas zmizel jako takový vypravěč, ikdyž tady to bylo trochu více a pro někoho překvapivě až divně, ale mnohdy to bylo také nejlepší, co v tom krátkém příběhu bylo.

plakát

Samotáři (2000) 

Dal jsem tomu několik šancí, přiznávám a nevím kolik přesně, ale nic. Nic moc. Asi málo hulím. Vlastně vůbec. A tím to asi bude. Ale zas je to divný, že... protože kdo mě nezná a neví, co ode mne čekat, tak kolikrát řekně, že jsem moc zhulenej a že beru dobrej matroš. Tak já nevím, co na to říct. Vy tenhle film znáte, mě neznáte, tak toho asi zatím nechme. Až mě poznáte, tak se uvidí. Uvidím, jestli "budu pro vás" jedlej. Nebo jeblej? :-) Ale tenhle film asi pro mě není, moc jedlej.

plakát

Il Boemo (2022) 

Ač mne hudba nemíjí, ba naopak prochází mnou zkrznazkrz, nejsem (nebyl jsem) s Myslivečkovým životem a celou tvorbou příliš obeznámen. Zatím hodnotím 3*. Trochu mne to nudilo a u filmu jsem hledal vše o tomto skladateli a film mi tedy trochu protekl mezi očima, nosem jsem příliš nezavadil, ač ho zatím mám a skončil u uší. Jako mnohdy jinde, věnoval jsem se hlavně tedy hudební stránce filmu. Ctěl bych se mu u příští reprízy věnovat více i ostatními smysly. No ten nos, pokud o něj také nepřijdu jak ho všude strkám, asi nevyužiji, neboť vůně se ještě s filmem nepřenáší a i tento film by byl tohoto záznamu prost. Možná bychom však měli brzy takových filmů plné zuby, čili dost :-)

plakát

Kůň (2022) 

Krásná pohádka pro všechny koňomily a koňofily. Nádherné zvíře a poetický film.

plakát

Osmy (2014) (TV film) 

Jak hodnotím poslední dobou i podle chuti dalšího shlédnutí, tak snižuji na 3*. Chuť bude asi až po letech. Trojan klasicky skvělý, ale ty nedostatky filmu. Hlavně mě nasíral furt ten walkman, který přišel až tak 1984-5 a k nám až nejdřív 1986 po divnejch cestách a já jsem si ho půjčil od kolegyně mamky z práce. Takže to se vrylo, víc než tvůrcům. A další nepřesnosti tu jistě zmíní jiní. Jdu raději kapitalističtit čili makat ve firmě.