Staříci (2019)

Tak pánové... Odsuzuji Vás k pěti *. Konečný verdikt provedu po dalším shlédnutí, které bude možná i za pár dní, bude-li chuť a potřeba si připomenout fakta, výkony, atd., ale třeba až při repríze. Poté přijde odvolání těch 5 * a nebo potvrzení rozsudku. Ale zatím to vypadá, světe div se při mé náročnosti a za stavu současné filmové nabídky, i na potvrzení mého původního rozsudku... První shlédnutí fakt síla a několikrát jsem se přistihl s otevřenou hubou :-)

KDO JINÉMU JÁMU Rudolf Slánský (2020) (TV film)

Zajímavé, ale pro mne velmi dlouhé. Zajímá mne historie, fakta, data..., ale po 50 min. (na dokument ideální) se mi z té politiky už dělalo špatně. Ta délka v mém případě ubrala jednu hvězdu.

Profesionál (1981)

Nikdy, když jsem tento film viděl, bych neřekl, že mu dám nakonec 5*. Jenže to jsem asi neuměl počítat, protože když to sečtu, tak mě to vychází i navíc. Samotný film není až tak šálek mé kávy (politika...) takže 3,5*. Pak tu máme ale i nádherné ženy a to se u mne počítá a ty si zaslouží min. půl hvězdy :-) A za tu hudbu bych Vám, maestro Morricone, dal snad 2*, protože ten motiv je jedním z nejgeniálnějších ve filmové hudbě vůbec.

Smrt stopařek (1979)

Jedna z mých neoblíbenějších krimi. Dnes už se dá říci starých krimi. V závěru je možné si všimnout ceny benzínu, když tankuje do žigula to vychází na nějakých 4,3 Kčs za litr.

Tchán (1979)

Jedna hvězda navíc za Pepu Bláhu. Možná byly ještě někteří herci, co byli takoví báječní tátové a tchánové. Ale bylo jich pár a Bláha to byl asi ten nejlepší. Byl to miláček.

Osudový kruh (1970)

Proč je ten osudový kruh tak dlouhý :-) ? ... Přes výborné obsazení a výkony mne i po několikátém skouknutí začíná od cca 2/3 nudit.

Svědek umírajícího času (1990)

Pokrácená verze víc než o hlavu jako v případě 27 českých pánů. To krácení filmu (seriálu) je také dost kruté. Na seriál se pamatuji, ale už je to hodně dlouho a jako mladý jsem na to neměl příliš prostě věk a dějiny mne míjely. Předpokládám, že bych dal 5*, ale zároveň si myslím, že díky dabingu (u Čepka si neumím představit) opět o jednu hvězdu ukrátil. Takže bychom na tom byli stejně... Velmi pěkná, ba kouzelná hudba pro mne zatím překvapivě neznámého Jiřího Bulise, který tímto u mne změnil povědomí jména Bulis, které jsem měl dosud spojené s horlivým policajtem ve filmu Anděl s ďáblem v těle.

Super prohnilí (2003)

René, já a Rudolf ... ale to je jiná písnička :-) .... když už jsme u té hudby, tak Francis Lai se trochu vymknul svému stylu a zamířil do elektroniky, nicméně velmi podařeně. Avšak jinak je třetí pokračování prohnilých už dost přitažené za vlasy. Proto jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdami abych trochu odlišil mezi díly. No třeba to příště doladím.

Burácení (2015)

Mám z toho smíšené pocity a jejich součtem je pocit, že se to moc nepovedlo.