Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Nelze jednoduše vystavět kvalitní filmový příběh aniž by byla zachována alespoň základní dramatizace vyprávění. Tato potemnělá vystavěnina nemůže vtáhnout do děje nikoho, snad jen zavilé comixožrouty. Eisenberg v roli Lexe téměř nulový, neuvěřitelný a to jen podtrhuje celkovou slabost filmu.Celou dobu sledujete film jako když se díváte na nějakou vzdálenou památku z deseti kilometrů dalekohledem. Tvůrcům asi ani nešlo o to vtáhnout diváka do děje....však ten jen plní úlohu platiče u pokladny.Fakticky slabota!

Přeludy (2015)

Myslím, že film zaslouží víc než jen dostává a to rozhodně kvůli tomu, že je opravdu promyšlený a i když herci nejsou naprosto stoprocentní, přidává to v jistém pohledu na uvěřitelnosti.Napětí se dá krájet a to se u hororu počítá do plusů. Závěrečné vyůstění je velmi zvládnuté a struny správně napnuté. Vskutku chutná jednohubka pro hororové popcornáře.

Až po uši v mechu (2015)

Tady je skoro všechno špatně.Příběhu lze odpustit jeho jednoduchost, ale namluvení, dá-li se to tak nazvat, Annou Polívkovou je přímo tragické, bezduché, prázdné a nebarvité. Příliš velký kontrast ku barevnému a loutkovému příběhu.A TO! bohužel posílá tuto pohádku do kytek - ne-li rovnou do mechu - nebojím se říct, ještě hlouběji než po uši.

Deadpool (2016)

Většina Deadpoolových hlášek není tak cool jak si asi scénáristé myslí. Ono myslet neznamená vědět. Film je od začátku nastartovaný přímo skvěle, ale všechno jde po pár minutách doslova "do kytek" a tempo už se nechytí až do konce, tákže si divák celou dobu uvědomuje, že čučí na film.Nevím kde berou tvůrci jistotu, že se dramatická linie může rozmlátit, tak jak to udělali oni, a pak poskládat a ještě furt to bude zábava? Ne a ne! Tentokrát to prostě nefunguje a je to škoda. A toaletní humor ještě podtrhuje tragedii a pobaví možná jen stejně nalazené wécé puberťáky.

Most špiónů (2015)

Film není vyloženě špatný, ale překrucování pravd pro filmovou dramatičnost a ospravedlňování améričanů není na místě. Děj by šel scucnout určitě o polovinu, ale musí se zřejmě plnit "celovečerní" kvóty. Jedna silná myšlenka film nezachrání.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Dobrý seriál. Nastavená zrcadla krásně odrážejí "naši" společnost a humor je česko-skvělý. ALE! závěry jsou těžké a ani Čtvrtou Hvězdu tato bolest neminula a trápení tvůrců čpí z posledního dílu jako pepř z polěvky. Bohužel to zamrzí a tak celkový dojem z tohoto seriálu tak nějak totálně vyšumí do nikam :-( A tak u mě čtvrtou hvězdu Čtvrtá Hvězda ztrácí...

Most (2011) (seriál)

U tohoto severského seriálu není pochyb o hodnocení a hlavně o kvalitě. Mnohé bylo napsáno a popsáno, ale pravda o "Sáze policie Malmö" je až neuvěřitelně lidská a pokud nejste duše plechová a krimi žánr Vám není příliš vzdálený seriál Vás jednoduše dostane. Není na scéně v současnosti lépe odvedený kus práce tohoto stylu, opravdu ne! Všechny ty "NOVAuoidní a PRIMAidní stupidní seriály o tisíci dílech se krčí tiše zabalené v toaletním papíru kdesi pod mostem, kde s nimi vlhkost a zápach výtrusů sdílí 99 % divácké obce. A že je to obec početná, o tom není pochyb.Stejně jako nelze pochybovat o maximálním počtu bodů v hodnocení. Jen mě zaráží, že tady píšou někteří jedinci skvěle hodnotící, ale dají jen 4 hvězdy.....pokrytecké...fujky tajblíky! EDIT (2018) Po shlédnutí čtvrté série bych nejraději přidal alespoň ještě jednu hvězdu, kdyby by to bývalo šlo. Naprosto skvělé uzavření série a celého seriálu. Vivat Saga !! Vivat !!!

Spectre (2015)

Konečně agent, který něco zvládne a že je to zrovna sám velký Agent 007, tak o to lépe! Pomalejěí tempo napětí jen zvedá ,ale vskutku nenudí. Je jen potřeba větší porce pražené kukuřice a nápojů, neboť stopáž filmu je větší než standardní. Kdyby mohl být tento film ze série Bondovek člověkem, zcela jistě by se dalo říci, že mu v žilách koluje krev skupiny 007 a místy je opravdu hnána cévami adrenalinovým tempem. Ženy krásou oplývající, Bond přesně střílející....co víc si přát ?

Píseň moře (2014)

Nádhera,oku lahodící krása originálních animací, zajímavý příběh, spousta symboliky a symbolů a navíc to má i duši!

Zázračné kouzlo (2015)

Tak tento animák nezachraňuje ani dokonalá animace.Chování postav je jeden velký chaos a logika příběhu vlastně zcela schází.Skřítci, víly, příšerky, hmyz i houby nemají vlastně žádný charakter, kromě asi dvou (jak už to tak bývá) přisluhovačů "té" temné strany, která vlastně žádnou temnou stranou vůbec není. A v tom je onen největší problém. Jasně určená hranice na začátku příběhu mezi stranami jsou zcela bez vysvětlení smazány a tak nějak celý příběh vyšumí do prázdna. Místo odpovědí vzniká spíš spousta otázek ? Jasně, život může být i právě takový, ale proto je to život a my nežijeme v animáku. Tragický výběr skladeb spíš podtrhává nepříjemný pocit z filmu. Tvůrci je zasadili přesně do těch úplně nejhorších míst, kde vůbec neměly být. Výsledný přehršel dění se snaží vypadat jako muzikál, ale není ani tím, boť to fakt působí jako totální slátanina.Plýtvání času na tvorbu příběhu graficky parádního, ze kterého se povedlo vyrobit plebs.