Strašáci (2011)

Původní film jsem neviděl, tudíž naštěstí nejsem zatížen předsudky. Film slušně odsýpá a nenudí, nicméně dvě výtky mám - 1) celá zápletka s Jeremym a roztleskávačkou je postavená totálně na hlavu, pochybuju, že by se nějaká holka chovala takhle kravsky, 2) film měl být daleko víc "psycho", Sumnerovi jsem přeměnu z nekonfliktního intoše na badasse nevěřil ani chvíli.

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Atmosférická bomba nezatěžující se nějakou idealizací či přílišnou korektností. Přesně tohle v poslední seriálové tvorbě chybělo.

Noc hrůzy (2011)

Bez emocí, bez nápadu a bez atmosféry. Sice je fajn, že si tvůrci zřetelně dělají srandu sami ze sebe, ale to samo o sobě film zábavným neudělá.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nesmírně povedené - v komediální i nostalgické rovině. Film, který po nostalgické stránce neuvěřitelně sedne divácké generaci, která je ve stejných letech jako hlavní hrdinové, a která zákonitě na prvních dvou dílech vyrůstala. Spousta vizuálních i hudebních odkazů mě nesmírně potěšila, navíc závěrečná scéna před stejnou kavárnou, kde si hlavní hrdinové v prvním díle připíjeli "na zasunutí", je absolutně priceless. Bez debat plné hodnocení, tohle je nejlepší komedie posledních let a pro mě nejdojemnější a nejnostalgičtější film od Americké krásy.

Kocour v botách (2011)

Od příchodu mluvícího vejce jde celý děj totálně do kopru. Kocour je sympaťák a autorům slouží ke cti, že film - přesto, že je animovaný - není plný pouze dětinských vtípků či jiných infantilností. Na první dva Shreky však Kocour nemá ani náhodou.

Hunger Games (2012)

Ne vyloženě špatné, ale celé jakoby sterilní - dva dny po projekci si nevybavuji žádnou dechberoucí scénu, žádný hudební motiv, žádnou postavu, na kterou bych se těšil v pokračování. Na jedno zkouknutí ok, ale že bych se třásl na pokračování nebo na knižní předlohu, to teda ani omylem.

Mezi vlky (2011)

Nesmírně adrenalinový a atmosférický zážitek s odvážně nekompromisním koncem. Liam Neeson exceluje, roztěkaná kamera je tentokrát naprosto namístě a ponurá atmosféra dokreslující bezvýchodnost situace by se dala krájet. Prozatím nejpříjemnější filmové překvapení roku 2012.

Tohle je válka! (2012)

Většina vtipných scén je sice už v traileru, ale film šlape, chemie mezi hlavními představiteli funguje a těch vtipných míst je nakonec docela dost - jako oddychová komedie je tohle naprosto skvělý.

Mistrovský plán (2011)

Scénaristicky úplně mimo, herecky průměrné a dějově až překvapivě moc nevtipné. Nezasmál jsem se ani jednou - Ratner je fakt břídil.

Válka Bohů (2011)

Po všech stránkách absolutně nezajímavé a nezáživné - dvě hvězdy za nádhernou Freidu a Rourka, ze kterého se na stará kolena stává herec.