Thor (2011)

Překvapení v podobě Thora se ukázalo být nakonec stejně příjemné jak mi popisovali známí, kteří film viděli přede mnou. Thor je bůh jak má být (na Chucka Norrise nemá, ale stejně...) a jeho zjevení mezi lidma, kdy mu nikdo nevěří a mají ho jen za vyšinutého fešáka (Natálka :D) mě dostalo. A pak samozřejmě parádní scéna je když na Zem přijde Destroyer a týpek se ptá: Is that one of Stark's? I don't know. That guy never tells me anything. Připouštím, že to občas trochu pokulhává a scénář mohl být lepší, ale epický Asgard, bitva v Jotunheimu i třeba když Thorovy spolubojovníci přijdou na Zem za Thorem to vynahrazuje všechny chyby, které se snad ve filmu vyskytly.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Odreagování u filmu je rušené jen nedostatky v logice a občasným přeháněním. Bojů a střílení je v celém filmu habaděj, ale mě se do paměti nesmazatelně zaryla jedna scéna konkrétně 9:33-9:38. Nevím proč, ale to je pro mě nejlepší moment z celýho filmu. Drsné hlášky jsou tu všude, ale tohle pánové... a dámy samozřejmě... to nemá chybu.

Expendables: Postradatelní (2010)

Warning shot! Little low... Nejlepší hláška v celým filmu. Krásná scéna s vysvobozováním rukojmí shrnuje podstatu celého filmu. Brutální, vtipný a hlavně nepostradatelný snímek se navždy zapsal svými varovnými výstřely a věšením pirátů na moji TOP10. Jednoznačně pozitivní návrat akčních hvězd i když Lungrena jsem nikdy moc nemusel tak tady proti němu nemám žádné námitky.

Iron Man 2 (2010)

Výborné pokračování, které přesně splnilo všechno co jsem po jedničce očekával. Navíc bonus v podobě Scarlett Johansson byl vítaným zpestřením, přesně takovým jaké si jen může (mužský :D) divák přát. Navíc hlody, které herci sypou z rukávu mi málem způsobily infarkt. Jen tak dál...

Iron Man (2008)

Adaptace na komiks, která patří mezi moje nejoblíbenější filmy. Ano, mohl by být "dospělejší", mohl by být temnější, ale come on! Je to komiks, vzpomínáte? Robert Downey podal vynikající výkon a právě díky je němu je Iron Man takový jaký je. Potřebovali jsme hrdinu, který si na nic nehraje. Například u Supermana, konkrétně mám na mysli Smallville, mě štvalo, že je hrdina až moc čestný a správný. Ve všech viděl jen to dobré a snažil se pomoct i těm kdo si to nezasloužili. Tony Stark je hrdina který má i svoje mouchy a to se mi na něm líbí nejvíc. Žádné proslovy o tom jak lidstvo potřebuje zachránit a takový kraviny.

Dobrý Will Hunting (1997)

Tento snímek se u mě řadí na úroveň Forresta Gumpa. Není to film na které obvykle koukám a stejně jako Forrest mě donutil opravdu přemýšlet o životě a o našem poslání v něm. Skvělý scénář a výkony herců.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Důstojný nástupce předchozího dílu, ale má své mouchy. Dvojka se mi líbila, ale tohle po shlédnutí zanechalo takový divný pocit. Boyka je najednou jeden z těch hodných? Dobře, to beru, ale proč je až tak hodnej?! Měl by v něm zůstat aspoň nějakej zbyteček z toho grázla kterým byl předtím protože to z něho dělalo to čím byl. Choreografie opět zůstala na vysoké úrovni, ale v některých scénách, hlavně těch kde se kope, je vidět, že rány se zastavují už před dotykem soupeře. Ovšem jinak Undisputed nezklamala opět nabídl efektivní rubačku, která vás nabudí, že se vám chce vylízt před barák a někoho zkopat do hranaté kuličky.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Film, který se nesnaží na něco si hrát. Nehledejte v něm nějaká moudra či skryté významy. Avšak můžete ho vzít jako poučení. Až někdy v noci potkáte na ulici Scotta Adkinse, kterej vás bude chtít okrást, položte peněženku na zem a utíkejte co můžete. Adkins, a samozřejmě i White, předvádí ve filmu dokonalé výkony. Choreografie soubojů, jak už tu někdo psal, je bezesporu výborná a řežba je to brutální. Vůbec nevadí, že normální člověk by nevstal už po první ráně.

Kick-Ass (2010)

Tak takovým filmům já říkám "nářez" nebo "brutalitka" i když to první zrovna k tomuhle asi sedí víc :D Jediné co mi tršku nesedlo byl konec filmu, ale překousl jsem i to a užíval jsem si podívanou plnými doušky. Moje oblíbená scéna je jak se Cage ptá svojí dcery jaký dárek chce... To nemá chybu. A pak ještě to a tamto a taky tohleto, zkrátka bych mohl psát tak dlouho až bych vypsal prakticky celý film.

Zběsilý útěk (2006)

Jeden z nejlepších filmů vůbec. Záběr na nervy od začátku do konce. U některých scén jsem úplně zapomněl, že je to jenom film a úplně jsem zatínal zuby. Vtáhne vás do děje a už vás nepustí. Zuřivě doporučuju se podívat, protože kdo neviděl neuvěří. Přesto, že žánrově mi není příliš blízký, Running Scared se drží velmi vysoko v mém pomyslném žebříčku.