Lukkyn

filmový nadšenec

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 16.3.2019  18:42
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Punisher se mi okamžitě zaryl hluboko pod kůži. Každou ránu , kterou Frank schytal jako bych cítil. Samozřejmě jeho práh bolesti a toho co vydrží je asi trochu mimo přesto na mě seriál působí realisticky. Není to žádná počítačová animace a podobný hovadiny jako v Avengerech apod. Frank pro mě zůstává jedničkou z marvelovského světa a těžko ho někdo překoná!!!!Upozornění při sledování si vemte holinky a pláštěnku krev z obrazovky doslova stříká :-)

• 2.2.2019  23:48

Netřeba se moc rozkecávat - tento díl měl mít podtitul zmrtvýchvstání!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 2.2.2019  23:45

Inspirace Saw je cítit z každé hadánky!!!!Není to ovšem na škodu , protože tohle je skvěle odvedená práce , která nemá za úkol Vás vyděsit a překvapivě ani šokovat(čekal jsem ve filmu větší sado-maso), ale má za úkol Vás skvěle pobavit. Tvůrce musí být fanouškem reálným únikovek a některé hádanky či scény opravdu reálnovou únikovku představují to oceňuju!!!Jako třešniška na dortu Amanda (Deborah Ann Woll) tentokrát ani upír , ani kámoška Punishera tentokrát jako drsná mariňačka co si prošla peklem. Kurva ta ženská je prostě kus a už jen kvůli ní by to pánové měli v kinosálu absolvovat. Je tam jedna scéna ......no však uvidíte:-)!!!!

• 5.11.2018  20:54

A jedeme dál po 6 a ještě dementněji!!!Tentokrát se dozvíme, že Meyers je jakýsi jehovista co vraždí pro tajemné muže v kápi!!!Donald Pleasence nemající jizvy (ne nebudu koukat na režisérskou verzi vysvětlit se to mělo tady) a Meyers kosící tupě vše co mu přijde pod ruků ve jménu druidů, keltů , bohů , Jehova a já nevím čeho ještě !!!Nedivím se , že do dalšího dílu dali Jamie Lee Curtis , protože ona jediná to mohla zachránit!!!!

• 5.11.2018  20:49
    Halloween 5 (1989)

2 hvězdičky z nostalgie a úctě k této sérii. Jinak ovšem vrchol demence jak návrat Michaela na scénu , tak dítě s nadpřirozenými schopnostmi . Proboha a to jak celej film ječela vzal bych tu kudlu co Michael používá a chtěl bych ji snad zabít taky!!!!Na 5 díl to taky mohlo dopadnout hůr!!!!

• 5.11.2018  20:46

Sláva tvůrci dostali rozum a vrátili na scénu starého dobrého M.M. Upřímně po strašné trojce to musel bejt zaručene úspěch. Překvapivě to dopadlo dobře. Vrátil se doktor Loomis , stará dobrá hudba a na scénu nám to hodilo další Michaelovi příbuzné. Vraždy celkem vychytané , tak snad jen to dítě v hlavní úloze a samotná demence některých postav to posílají do kopru. Carpenterovu atmosféru z prvních dvou dílů už asi nikdo nenaladí!!!!

• 5.11.2018  20:41
    Halloween 3 (1982)

Tak tomuhle říkám pád rovnou na držku. To že se serie odklonila od Michaela Meyerse byl dobrý nápad. Ovšem to provedení už nikoli. Pečlivě si to buduje jakous takousk atmosféru tajemna okolo vesnice s továrnou na Halloweenské hračky. Hlavní hrdinové jsou sice úplně na hovno a Michaelovi by nestáli ani za špičku nože , ale co nejsou lidi a zřejmě ani cash , tak se točí s tím co je!!!!!!!No ale ten konec, kdy se dítě čumící do reklamy mění v uschlou dýni z které vylezou hadi a snad veškerá havěť hmyzího světa to už je moc i na mě velkého fanouška celé téhle série. Škoda potenciál to mělo a Carpenter měl asi udělat víc než jen tu hudbu!!!!

• 11.10.2018  10:43

Velmi , velmi , velmi hot Jennifer Lawrence. Zbytek filmu je poměrně solidní thriller z neobvyklého prostředí ruské tajné zpravodajské služby. Ale ta Jennifer :-) víc netřeba dodávat :-)

• 11.10.2018  10:37

Bruce nám chce dokázat , že ještě nepatří do starého železa. Klasická zápletka chlap přijde o rodinu , zhroutí se, nasere se, veme zákon do svých rukou a výsledkem je, že krev stříká na všechny světový strany. Film plný klišé může být ovšem pojat i zábavnou formou a dokonce jsem Brucovi tu proměnu v zabijáka věřil. S chirurgickou přesností sejme všechny grázly a film končí jak jinak než happyendem. Forma , kterou došel ke své pomstě byla celkem zábavná!!!!

• 11.10.2018  10:32

Asi jsem divnej , ale mě to bavilo. Bylo dobrým nápadem vrátit sérii na začátek a pojmenovat ten pravý důvod proč k očistě začalo docházet a to je zbavit se povlu, bezdomovců , feťáků a podobných existencí. Myslím, že papalášům by bylo jedno jestli lůza bílá nebo černá hlavně se jí zbavit. Je pravda, že film je plný zbytečných rozhovorů a s trochou nápaditosti to mohlo být o dost lepší. Ten černý John Rambo na konci nebyl konec , který bych si představoval. Ale jako zábavička do kina na nudnej sobotní večer je to ok!!!

• 11.10.2018  10:19
    Upgrade (2018)

Těžko uvěřit , že tvůrce hlavně hororů se pustil do tohohle projektu. Tohle má totiž neskutečný koule. Kdo očekává vážnou scifi bude zklamán. Film skvěle odsejpá a jen co hlavní hrdina nabere supersílu začnou lítat prdele , krev a střeva na všechny strany. K supersíle mu přibyl i superčerný smysl pro humor. Výsledekem je 100 min akčního nářezu podtrženého takovou zvláštní atmosférou , která udělala z filmu něco víc než jen omšelé béčko. Whanenell se pustil do neznáma a byla to trefa do černého!!!!

• 11.10.2018  10:07
    Venom (2018)

Pro mě bohužel srdcovka hned ze dvou důvodů: 1. Tom Hardy tady se nebudu rozepisovat kdo ho má rád tak ví o čem mluvím. (navíc hrál další mojí srdcovku Šíléného Maxe) 2. Venom je postava , kterou miluji už od 10 let , kdy jsem sledoval kresleného Spíďu a můj první Spiderman na playstationu měl jako hlavního záporáka právě Venoma. Ten jeho hlas nezapomenu , když mě tam naháněl. Stejně tak ve filmu je Venom skvěle napsaný. Jeho hlas v originále má šťávu a samotná přeměna ve Venoma je skvělá. Stejně tak , když se Eddie snaží Venoma zbavit. Hlavní záporák celou dobu nic moc až když se přemění díky symbiontovi můžeme ho brát trochu vážněji. Film si jede ve stylu Deadpoola to znamená , že střídá solidní akci s vtipnými scénami. Kvůli přístupnosti ovšem ve vší slušnosti. Kdo má tuhle postavu rád bude spokojen. Komu komiks ani Venom nic neříkají asi bude zklamán. Jedinou kaňkou pro mě tedy zůstává absence Spidermana:-(

• 7.7.2018  23:01
    Metanol (TV film) (2018)

no Čt roste a každým takovýmhle počinem se posouvá na úroveň BBC nebo HBo. Atmosféra filmu je skličujicí a děsivá. O to víc přidává fakt, že člověk celou kauzu viděl ve zprávách , v novinách a zažil ji na vlastní kůži včetně prohibice. Kvůli pár tisícům zabít tolik lidí to chce silnej žaludek. Herecká sestava poměrně neznámých tváří válí skvěle. Film hraje na emoce a odkrývá děsivé podsvětí obchodu s černými lihovinami. (co teprve kšeft s drogama uf) V první půlce více thriller a v druhé spíš kriminální a vyšetřovací rovina , která na sebe skvěle navazuje. Nemám slov a jsem rád, že někdo u nás bere filmové řemeslo vážně!!!!

• 4.7.2018  14:20
    Deadpool 2 (2018)

Ryan Reynolds to musí být pořádnej úchyl. Deadpool se vrací ještě víc cool než před 2 roky. Tentokrát posouvá hranice nechutností a úchylnejch vtipů zase o kus dál!!!Film podle mě nemá chybu. Je tu solidní příběh, záporák, parťák a komparz. Značka Deadpool má velkej potenciál už se těším na trojku:-)

• 4.7.2018  14:13

Tak tohle je asi největší kopanec do koulí letošního roku. Chris Pratt, dinosauři a co z toho???Začátek ještě ušel, nápad se sopkou a scény , kdy vidíme dinosaury znovu (proboha pokolikáté už) vymřít se mi líbily. Jenže pak přijde neskutečný propad. Začnou se zase vymýšlet nové dinosauří druhy. Dinosauři jsou uvězněni ve sklepě???Jako vážně??Prostě druhá půlka mě totál nudila. Film by zasloužil zkrátit nejmíň o 30 minut. No a samozřejmě největší úlet je vypuštění dinosaurů do volné přírody, potažmo k lidem do jejich domovů. To by asi udělal jen totální ko...!!!Dál tu máme klasický konec , který už byl v předchozích dílech k vidění. Všecko se posralo hurá seberte vajíčka , ať může další díl dorazit do kin za 2 roky. Ne díky neničte už prosím Spielbergův odkaz.

• 4.7.2018  14:04

Hodnotím s odstupem času , když ze mě vyprchalo moje fanouškovské napětí a snad dokážu být trochu objektivní. Mě se pomalu a jistě začínají líbit více filmové odbočky Star War jako Rogue One a právě Solo. Obyčejný divák Sola neocení vůbec to je jasné. Pro fanoušky je tu spoustu skvělých scén třeba první setkání Chewieho s Hanem. Scéna přepadení vlaku byla famozní. Woody Harrelson skvělá volba. Samozřejmě tempo ke konci uvadá s tím souhlasím , ale i tak jako fanoušek jsem spokojený a je škoda, že jsem zůstal v menšině:-(

• 14.5.2018  01:09

No tak konečně Avengers trochu přitvrdili a zahalila je temnota. To co se mi tolik líbí na hrdinech od Dc se konečně dostalo i do Avengers. Samozřejmě film už kvůli počtu hereckých es a hrdinů nese několik rovin a vlastně se všichni na plátně neobjeví. Film přepíná mezi vážnou stránkou a komedií , což vůbec není na škodu. Jelikož Marvel nemá moc temných hrdinů mými favority jsou Strážci galaxie a konečně se dočkali u Avengerů i oni!!!!Dostali solidní časovou porci a ukázali co v nich je. Záporák je tentokrát konečně na úrovni. Žádné tupé hovado a nakonec se mu jeho záměr i povede a konec filmu je ve znamení bezmoci a úžasu. Ikdyž pochybuju , že tolik postav umře (nebo snad končí tolika hercům smlouvy?:-) ) , tak přesto i v tomhle vidím určitý pokrok a je ku prospěchu věci. Rozhodně tedy zatím nejlepší Avengers.

• 14.5.2018  00:58

Strejda Steven stvořil svět podle mého gusta. Drnká mi na nostalgickou notu a nechá v budoucnosti blbnout mladého kluka , který se prohání v káře z návratu do budoucnosti, přimotá se do mého oblíbeného hororu Osvícení , ale hlavně je to všecko kurevsky zábavný. 80tky prostě frčej a je skoro neuvěřitelné, že z jejich odkazů vznikl film, který mě po dlouhé době v kině zcela pohltil. 95% !!!!

• 14.5.2018  00:47

4 díl Isnidious se zcela zaměřil na Elis a její těžké dětství s darem o který nestála. No mohlo to dopadnout i hůř a asi to mírně překonalo třetí díl. Scénář u čtvrtého dílu se dá ještě zkousnout. Pár poměrně solidních lekaček a jeden hlavní originální démon. Víc se od toho asi čekat nedá. Pořád v porovnání s ostatními "horory" mírný nadprůměr!!!

• 14.5.2018  00:41

Typický horor do kina!!!Tuhle atmosféru doma ze své HDTV/DVD nevytáhnete , ani kdybyste zrovna rodili vedle slepého , leč na ouško citlivého mutanta. No přiznám se hltal jsem to. Ono to totiž má všechno. Lekačky, postavy, psycho, drama a docela solidní záporáky typu Vetřelec. Vůbec se nás to nesnaží obtěžovat tím co se stalo, proč se to stalo a kde se to vlastně posralo. Neeeee!!!Tady máš a žer!!!A je pravda, že tempo je to slušné i přesto , že ve filmu řeknou dohromady snad 10 vět. Neotřelé, neokoukané , nápadité a krutě dobře zahrané!!!

• 23.3.2018  20:16

Neskutečně sexy Charlizka vystřílí půl východního a pro jistotu i západního Berlína !!!Děj je samozřejmě mnohem komplikovanější , ale moje první věta shrnuje to hlavní. Snímek mě mile překvapil celé je to natočeno v hodně zvláštním duchu a působí to velmi reálně. Hodně mě bavily ty traboše a škodovky zaparkované všude kolem. Jak může být Charlizka takhle žhavá ve svých 42 letech nechápu , ale tleskám tomu:-)

• 8.1.2018  18:26
    Dunkerk (2017)

Není to typická válečná řežba. Tentokrát se díváme na válku po Nolanovsku . No a dle očekávání se to povedlo. Mám pocit, že ať si Nolan vybere jakékoliv téma , tak uspěje. Atmosféra války z filmu přímo tryská a bezvýchodná situace v které se hlavní hrdinové ocitají na Vás dopadne jak rána lopatou. Vše podkresluje napínavá hudba a skvělé záběry. Těžko si představit lepší válečné drama bravo!!!!!

• 4.1.2018  20:18
    Wind River (2017)

Polovinu atmosféry udělala za tvůrce mrazivá krajina nejodlehlejšího místa v USA. Děj není nikterak komplikovaný a asi není zrovna těžké kam směřuje. Ovšem způsob , kterým se ke konci prokoušeme nemá chybu. Přispěl k tomu skvělý výběr herců. Hold tvůrci si uměli s jednoduchým materiálem pohrát a vytvořit kvalitní thriller a to se cení!!!

• 1.1.2018  15:22
    7 životů (2017)

No tak tady se na to rovnou vykašlu a jdu proti proudu. Jasně má to logický díry, ale jako nápaditost tomu upřít nelze. Vizuál a krvavost na skvělé úrovni. Hraní Naomi Rapace skvělý. Jako zkuste si zahrát 7 lidí a každýho jinak. No nevím co je pravým důvodem nízkýho hodnocení , ale já právě díky Naomi, kterou mám rád dávám s klidem plnej počet. Sračkama bez nápadu se to tu totiž hemží a tohle se těm sračkám vymyká!!!!!

• 1.1.2018  15:16

Další Marlevoka, která odbočuje do Avangerů a vypráví příběh jednoho z nich. Propojení s Iron manem a ještě mladistvější Peter Parker mě překvapivě vůbec nerozčilovalo a změna na žánr skoro komedie byla celkem příjemná. Michael Keaton jako vždy skvělý a jeho záporák je jeden z nejlepších v marvelovkách!!!Škoda jen , že je to tak dlouhé to fakt nebylo potřeba!!!Jinak spokojenost.

• 1.1.2018  14:35

Směr zvolený věru správně a sílá nás provází na každé minutě stopáže. Jediné co me trošku zklamalo je ta první cca hodinka, kdy Rey ukecává Luka , aby znovu světelný meč pozvedl a přestal býti tím starým dědkem v kápi a opět se stal legendou galaxie, která potřebuje naději. Rey i Kylo konečně naplnili svůj osud a nejprve spolu sejmuli Snokea a jeho poskoky, aby pak meče proti sobě pozvedli. Karty pro poslední díl jsou rozdány celkem jasně. Rey je mi po tomhle díle daleko blíž a obula se i do herectví na 100%. Po té pro mě nudnější hodince (která samozřejmě potřebná k filmu a ději byla) jsem si mlaskal nad skvělou galaktickou bitvou v rudém prachu solné planety. Nakonec i Lukovo závěrečně reinkarnování či jak to mám napsat bylo skvělým zvratem. Ať tedy tvůrce provází síla a závěrečná část má minimálně stejný grády jako druhá polovina posledního Jedie!!!!!

• 13.10.2017  19:24

Dechberoucí zážitek, který umocní jedině sledování v kině. Doma bude pravděpodobně zážitek min o 30% ochuzen. Co se týče naroubování na první v pořádku. Ryan Cosling dokazuje, že je perfektní herec a umí hrát podivínské postavy. Atmosféra prvního dílu na mě dýchala ze všech stran, dokreslená perfektním hudebním doprovodem Hanse Zimmera. Kamera a lokace dokonalé. Uznávám, že někdy ty záběry na město, krajinu byly dlouhé a stopáž také lehce přepálená, ale já si i přesto užíval každou vteřinku. Konečně se podařilo plnohodnotně oživit kultovní film a druhý díl není jen ždímání dolarů z mrtvé krávy!!!!Scott už stačil zkurvit Vetřelce a jsem rád, že tady se průser neopakoval. Jasně ten film není pro každého. Není to typický blockbuster styl - bum bum a zase bum. Je to propracovaná vize budoucnosti, kde si režísér troufl nechat nás čekat na kapitána Deckarda bezmála 1,5 hod. Za tuto odvahu klobouk dolů. Za mě jako fanouška prvního filmu tedy absolutní spokojenost!!!

• 9.10.2017  22:20

No smíšený pocity. Na jedný straně forky, šílená akce , kterou ani vizuálně nedáváte. Na druhý straně hluchý místa a pár hodně trapných gagů. Po lego příběhu jsem čekal asi trochu víc. Batman je moje srdcovka a i proto jsem hluchý místa přešel. Očekávám, že trend lego filmů bude pokračovat , tak uvidíme jestli bude například nějaká lego Justice league:-)

• 9.10.2017  22:14
    Masaryk (2016)

Samozřejmě vím kdo je Jan Masaryk. Přiznám se ovšem, že o tom jak žil jsem mmoho nevěděl. Proto mě vývoj postavy velmi překvapil. Co se týče vizuálu je to perfektní. Nádherné lokace , kdy i ta psychiatrická léčebna mě lákala k návštěvě. Politické události, které film mapuje snad ani nemá cenu komentovat. O nás bez nás a zrada demokratických zemí a jejich připosranost dostala Masaryka na úplné psychické dno. Považoval E. Beneše za zrádce a ve stínu svého slavného otce ztratil smysl života. Je škoda, že film ještě chvilku nepokračoval, ale možná se dočkáme dovojky, která mapuje i zbytek jeho života. Pocity , které Masaryk prožíval umí Roden vystihnout. Vůbec herecky to není špatné. Příjemné překvapení a musím říct, že film všechny ceny , které získal , získal oprávněně!!!!

• 9.10.2017  22:08
    Wonder Woman (2017)

Pro většinu pásnkého publika příjemna změna. Výměna testosteronových monster za krásnou, ale přesto nebezpečnou ženu je svěží. Její herectví je vedlejší. Ono vlastně ani není co hrát. Schéma je klasické s na konci opět otravných dc digitálním finále, kdy se mezi sebou řežou dva nadlidi do aleluja. Náckovská tématika mi nevadí ostatně ani se nedivím, že během druhé světové války si lidi vymýšleli superhrdiny , kteří by ty prasata zastavili doslova přes noc. Za mě skvělá komiksovka!!Jen to finále....:-(

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17