RoboCop (1987)

Oproti Pěchotě tenhle film zestárl.

Sladký film (1974)

Neopakovatelný filmový zážitek, který se vám pravděpodobně bude hnusit, ale na který nezapomenete. Spojení Ejzenštejnovské montáže s Buňuelovskou fantaskností (komuna z konce filmu si říká Mléčná Dráha!). Celkově film působí jako druhý díl Pasoliniho Sala.

Smrt pana Lazaresca (2005)

Dokonale zahraný, napsaný a zrežírovaný film (stylem připomínající Rohmera - jen víc v pohybu). Film ani ne tak o smrti, nebo kritice zdravotnictví v Rumunsku, ale o mizení. Od chvíle, kdy Lazarescu vyjde v doprovodu zdravotní sestry a sousedů z limbu (jeho byt) a začne svou pouť, začne se pomalu "rozplývat", až jej okolí přestane vnímat. Je redukován jen na problém, kterého je třeba sezbavit, na laskavost, kterou někdo někomu prokázal.

Smutná žena (2006)

První "opravdový" Zapletalův film je velice intimní zpovědí tvůrce. Vyznává se z alkoholismu, homosexuality a vyhroceného marxismu. Zdánlivě neohrabaným stylem nám tento vášnivý milovník nudismu vypráví příběh mladého páru, který je bigotní maloměšťáckou společností nucen žít na okraji společnosti. Na mě příliš vlevo, ale velmi odvážné. Bravo!!! PS: Je to jen náhoda, nebo jeden z páru opravdu vypadá jako Michail Bakunin?

Temný případ (2014) (seriál)

První tři čtyři díly za pět, pak slabší. Konec posledního dílu shodil McConaugheyho postavu a doteď nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Celkově výjimečné.

Velká nádhera (2013)

Čtyři hvězdičky. Hodnotím podle počtu tancujících starců. (Takže nejlepší film je Pomáda, nejhorší Občan Kane.)

Walk the Line (2005)

Když Cashův život je plný klišé. Problémy - první nahrávka - úspěch - rozvod - drogy ... hádejte jak to skončí. Velice nudný film, který zachraňují první dvě minuty a scény, kdy Cash koncertuje.