John Wick (2014)

Reeves mi od začátku nepasoval do role nájemného vraha, není to takový drsňák na kterého jsou diváci zvyklí z Hollywoodu. Plus byl, když si vynechal drsné namachrované řeči a balení holek. Co jsem nemohl na tom celém filmu vytrávit byl ten křečovitý, uplivaný ruský přízvuk, místy jsem měl pocit že herci jenom otvírají hubu a z tlamy jim vycházejí nějaké zvuky z žaludku, jako kdyby sežrali pečenou krysu někde. Proč mluvit perfektně anglicky a potom se přepnout na nesrozumitelnou řeč v tomto případě ruštinu? To spíš naopak, v případě že hrajete Ruské gangstery, ruština perfektní a angličtina lámaná, tady je všechno naopak. Nechápu proč se Reeves snažil mluvit rusky, proč to nenadabovat, ono to stejně nevypadalo autenticky. V tomhle filmu je očividně nájemný vrah braná jako poctivá slušná práce, holky ho mají v oblibě, kam nezavítá tam ho všichni znají a někteří se ho dokonce bojí a mají před ním respekt. A Wicka se několikrát zeptají na jeho bývalou práci, jako kdyby se vrátil po několika letech z Anglie, kde vykládal kamióny pro Tesco. Jeho kamarádi jsou na něho milý, riskují životy, scénář je opravdu napsaný velmi laxně, je to nepromyšlené, místy úplně nelogické, a dopředu víte jak to všechno skončí. Tenhle člověk je jako Chuck Norris, tak se ho všichni bojí, že utíká sám před sebou, žádná velká show se totiž nekoná, napětí minimum, atmosféra zůstala mimo kameru. Dafou s jeho čelistmi to také nezachránil. Tak za výběr herců a jejich výkony, střih, dávám 2*.

Joker (2019)

Po dlouhé době trailer který mě neupoutal a nijak zvlášť nezaujal ale po zhlédnutí filmu musím říct, nečekaný zážitek. Phoenix mohl dělat reklamu na Auschwitz. Když byl záběr na jeho záda jak si v šatně nazouvá boty, tak si říkám co je to za zkroucenou smažírnu a on to je Joker prosím pěkně! Výborné herecké podání Phoenixe v roli jednoho nešťastného človíčka který vlastně dokázal popsat svůj život jednou větou "I havent been happy for one minute of my entire fucking life". To je vlastně to co skrývá pod maskou Joker, svojí minulost! V průběhu filmu se odkrývá temná minulost jeho rodiny a co nová zjištění o to víc se Joker topí ve své psychotické narušené osobnosti. Děj se dal poměrně lehce předvídat a už jsem tušil jaký bude konec, bohužel napětí ke konci ubývalo ale pořád pro mě velké překvapení.

Jonestown: Terror in the Jungle (2018) (seriál)

Fanatický levičák který měl utkvělou a zvrácenou představu o socialistickém ráji na zemi, kde bude vládnout jenom on a bude mít absolutní kontrolu nad svými ovečky. Ovšem jako každý fanatický levičák, i tento je do očí bijící pokrytec monstrózního kalibru. Klasický komanč, sám dělal to, co ostatním zakazoval, četli se dokonce i dopisy které přišli do Jonestownu, co tohle asi připomíná. To je jenom jedno městečko, to stejné bylo za bolševika, stejná ideologie, myšlení a postupy. Vybudoval něco jako kibuc. Většina jeho kibucníků byli negři. Menšinu tvořili míšenci, běloši, a nějaký ten mongoloid. Nesmím zapomenout na, smažky a degeše a všichni smýšlející utopistickými myšlenkami o sociální a rasové rovnosti podporované a rozetřené kianidem do žil. A teď si představte že tenhle maligní narcista se dostane do moci v nějakém státě, né že by se to už nestalo. Tyto utopistické ideje jsou v zásadě prostředkem k dosažení moci, zaměřil se především na negerskou komunitu, tam je přece víc labilních a tupých než mezi bělochy a hlavně chudých. Sám se prohlásil za Boha, nestrpěl žádnou kritiku, chtěl absolutní poslušnost, nechtěl nikoho pustit z komunity, pěstovaný kult osobnosti, nadřazenost nad ostatními, patologické podezřívání, patologická lhavost, patologická nezodpovědnost, pocit důležitosti, psychologická potřeba moci a peněz, dogmatičnost, mesiášství, sadismus, není tohle typické pro diktátory socialistických zemí? Už jenom samotná myšlenka rovnosti ať už sociální nebo rasové je něco, co neexistuje v přírodě, stejně jako rasové míšení, žádná rovnost nikdy nebyla a nikdy nebude. To, jestli tomu věří nebo ne, je věc druhá, protože když máte absolutní moc tak žijete v jiném světě, fakticky jste nejsvobodnější člověk v zemi, nepotřebujete ani prachy, přece to stana zacáluje, tudíž plat nemusíte žádný dostávat. V tomhle případě je to podobné akorát v mikro světě, utopie která za sebou zanechala jenom smrt a utrpení, tak jako před více než 30 lety po pádu totalitního režimu.

Journeyman (2017)

Considine dokázal zrežírovat a sehrát hlavní roli na výbornou. Boxerský šampion ve střední váze který po obhájení titulu dostal těžkou mozkovou mrtvici, ve filmu to vlastně ani neřekli ale vypadalo to na mrtvici nějakou. Celkem jednoduchý příběh a velmi emotivní. Herecký výkon Considina mě docela překvapil, zahrát nemocného se vší tou mimikou a tělesnými pohyby tak, že by dokázal přesvědčit i doktory. V dnešní době to není ojedinělí případ kdy sportovci bojových sportů končí s nějakou vážnou nemocí mozku, na druhou stranu není se čemu divit, vrcholoví sport je o tom, podávat maximální výkony a za ty si budete v budoucnu muset zaplatit vlastním zdravím. Seděla mi tam hudba, herci, prostředí, kamera, trochu ten příběh byl jednoduší, takže nějaké velké napětí se tam neodehrává nebo akce, za mě je to za 4*.

Kapitál (2012)

Kolik stačí peněz aby byl člověk šťasten, milion? Dva? Deset? Sto? To nemá žádnou konečnou hranici, pokud už má ty peníze, chce jedině moc, moc a peníze jsou největší hnací silou v politice a celkově v celém kapitalismu. Peníze=moc, moc=peníze, když kontrolujete peníze, kontrolujete celé státy a národy, jste největším pánem na této zemi, protože moc se dá koupit nebo získat, peníze se dají vydělat, zdědit, ukrást, ale když máte peníze můžete si koupit moc, v tom je síla peněz, když už máte moc, peníze si získáte vždy. Myslím si, že tento film na to často poukazoval, je to jen hra před veřejností, manipulace, lži, podvody a Elmaleh zahrál velmi dobře mazaného psychopatického ředitele, kterému jde jen o vlastní korýtko ale zároveň chápe závažnost svých rozhodnutí. Film se snaží ukázat vztahy uvnitř vedení banky a akcionářů, vztahy samotného ředitele v rodině doma a na veřejnosti. Na frantíky slušné drama, zatím snad nejlepší co jsem viděl od nich na toto téma. Já dávám 4*.

Kapitán Phillips (2013)

Napínavé až do konce. Velmi autenticky natočené, člověk se aspoň podívá jak se pracuje v takovém prostředí, jejich paluba, kajuta,režim atd.. Výborná byla i autentická prohlídka lékařky, opravdu se Tom Hanks vžil do role kapitána, velmi přesvědčivé. Režisér Paul Greengrass mě opět nezklamal. Mě se líbí že v tomhle jsou Američané profesionálové, prostě kde by nebyl jejich člověk tak lidi z něj dostanou bobky, prostě je to tak! Amerika je vojenská, ekonomická a politická velmoc, dominuje nade všemi a nikdo jim nemůže říct ani slovo, je to světoví četník. A dokážu si představit že i kdyby odkráglovali toho kapitána tak pro Amíky by stačila ta jejich jedna loď na rozdrcení celého Somálska. Co Somálec to reklama na hlad, a ty obřezanci pořád z Hollywoodu brečí jak to bylo strašné v koncentrákách, tyhle vopičáci nemají žrát co od narození!!! Oni ani nemůžou vybrat popelnice protože tam za 1. žádné nemají a za 2. v nich bydlí, žerou keře a klacky. A tady je vidět že negr vždy zůstane negrem a je jedno kde se narodil. Oni jim dají 30 000 dolarů a oni si vytáhnou s té černé prdele číslo 10 mega, tak bych pobral žrádlo nebo něco ještě cenného a nazdar, né oni si začnou hrát na bussinesmeny, pozór z větvemi za trencelmi si začnou dělat bárter! Škoda že takové akce nedělají ve Středozemním moři na ty vysoce vzdělané, vědce, programátory a inženýry :)

Klub poslední naděje (2013)

Opravdu mám rád filmy se smyslem které chtějí zaujmout diváky k nějaké problematice, případně informovat, poučit. Tohle byl neobvyklí pohled do pohledu člověka který trpí AIDS. A na tuto roli se opravdu hodil McConaughey, takhle hubeného jsem ho ještě v životě neviděl. On se opravdu umí vžít do role, ale i ten jeho přesvědčivý projev dodává na autenticitě. Ve filmu ukázali na problematiku s léky které se vyrábějí v Americe, jsou už tak toxické že ještě zhoršují stav pacienta, takže ani nemusí zemřít od AIDS ale od léků které i tak zatěžují už oslabený imunitní systém, a léky které pomáhají nejsou schváleny FDA. Tohle je jedna velká hra, lobby farmaceutických firem a byrokratické vlády. Tohle je povedený kousek za posledních pár let s takhle nízkým rozpočtem. Toho napětí tam moc nebylo, taky chápu že s takovým příběhem se toho moc nedá vymáčknout, jinak bych dal 5*.

Kluci nepláčou (1999)

Musel jsem trpět skoro dvě hodiny, krucinál dvě hodiny koukat na tyhle degešské pizdojebky. Hilary Swank se svojí tlamou mohla zahrát klidně nové pokračování čelistí a jak řekl Švarcík v predátoru "Ty máš ale držku". Nějak mi není líto těch degešů, stačí se podívat jak se ve společností chovají. Jsou agresivní, hysterický, mají sklony k abúzu drog, pomstychtiví, jsou největšími roznašeči pohlavních nemocí, to platí pro celou tu jejich smétanku netradičně orientovaných. Film neměl žádnou akci, točí se to kolem chlastu, sem tam odpálí cigárko, a někdy ke konci začínají řešit co má v trenkách. A když se tak zamyslím, tak co se taky dá natočit víc o téhle degešce. Ta bude mít guláš pořád v palici protože má mužský mozek v ženském těle, i když udělá operaci, stejně bude mít psychický problém. Jednu hvězdu za ten konec.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

V prvé řadě co mě opravdu zarazilo je ten negr s šábesdeklem na makovici kterého narvali do rytířské výstroje. Opravdu to není první film, kde jsem zahlédl negra rytíře, však to samo o sobě není ani jako vtip dobrý. To je stejné jako kdyby jste v té době narvali na eskymáka legíny, dali mu žabky, růžoví svetr, tunely do uší a dali mu k obědu želví polévku. A ještě schválně vybrali negra s tak velkými nozdrami že ten když se nadechuje vcucne všechny komáry kolem sebe, včetně velštiny. Na to čištění vatičky nepomůžou, ten potřebuje pořádnou hajzl štětku nebo rovnou zvon. V té době negři byli několik tisíc let za námi, nevěděli nic o výstroji natož o oblékáni, měli přes péro trubku a klacek v ruce. Taková politická korektnost dokáže pokazit den. Tímhle způsoben to není korektnost, to je výsměch našim předkům a naši historii, tohle zdegenerované začleňování menšin. Takže to by bylo pro začátek. Film jako takoví měl přespříliš efektů, příliš CGI, ano ty záběry místy vypadali pěkně ale připadalo mi to jako s nějaké mmorpg hry. Docela dost rychlých střihů, takoví styl jsem zahlédl u Tarantina. Na druhou stranu pořád tam byla nějaká akce, dalo se to vydržet ty dvě hodinky ale každý věděl jak to dopadne. Trocha napětí, efekty a dost akcí, tak za to dávám 3*.

Král psanec (2018)

Do you remember me? What is my name? What si my fucking name??? Douglas. YEEEAHHHH!!!!! A byl na kaši rozdrcen. Tady byli vybrány snad všechny perly z Chammurapiho zákoníku který se řídí principem "Oko za oko, zub za zub". Čím více jste Skoty utlačovali, tím více se sjednocovali. Jejich síla byla v pospolitosti a k lásce ke své zemi a národu. Nic lepšího o válce Skotů proti Angličanům za posledních pár let neviděl. Scenérie a průlety kamerou mezi skalními výběžky a kopci vás vezmou do nitra Skotska. Herecké výkony na vysoké úrovni, bitvy se odehrávali opravdu brutálně, herci vydali maximum, hlavně Douglas. Napětí tam moc nebylo protože se dalo čekat co se stane v příští scéně, možná na pár okamžiků jinak se to dalo předvídat. Ano je pravda, je tam dost akce, divák se nenudí. Celkově za scenérie, hudbu, herecké výkony dávám 4*.