Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi

Poslední recenze (142)

plakát

Sedm světů, jedna planeta - Ze zákulisí (2019) (epizoda) 

Tohle překládal někdo, kdo nemá žádné základy anglického jazyka. V recenzi se vůbec nic nepíše o nějakém ,,Zákulisí" tak nechápu jak to někoho mohlo napadnout. Nejdříve je napsáno ,,Ze zákulisí" pod tímto názvem je ,,Speciál" ještě lepší název, speciálně retardovaný leda tak a pod tímto titulkem je v ,,V zákulisí". Stačí si přečíst originální název dílu a ten je ,,Continents of Wonder" tak snad i opičák dokáže křivými z řitě trčícíma rukama napsat do překladače co to znamená, o nějakém zákulisí nejde ani řeč, to totiž ze zákulisím nemá nic společného. Na tohle totiž vůbec nepotřebujete slovník ani základy angličtiny, stačí se podívat na oficiální text distributora nebo na originální název a ten si případně přeložit když není oficiální text nebo to radši nechat být v originále. A nějaký ,,Marze" napíše jak ho zajímá jak to vlastně filmaři točí, tady je vidět kolik lidí si uměle zvyšuje počet hodnocených filmů a komentářů, akorát ze sebe dělají retardy. Ono kdyby se na to podíval, tak by zjistil že tam není vůbec nic ze zákulisí, on si ani nepřečetl recenzi o tomto díle natož aby to shlédnul. V takovém případě by musel zapnout mozek, ale těžko by zapojoval něco, co nemá. Pro něho je hlavně důležité že má další dílek do své sbírky kterou z velké části ani neviděl.

plakát

Zaveščanije Lenina (2007) (TV seriál) 

12 dílný seriál o básníku, novináři, prozaiku a politickém vězni který strávil celkem 17 let v gulagu, Varlam Tichonovič Šalamov! Zaveščanije Lenina nebo také ,,Dopis k sjezdu" byl dopis napsaný koncem roku 1922 Leninem který neměl být určený k publikaci, obsahoval kritiku Stalina a jeho role ve s straně, v roce 1927 bylo zveřejněno. Ve 30. letech označeno za podvrh a ten, kdo jej přechovával nebo rozmnožoval byl přísně trestán, slavný článek 58 - kontrarevoluční činnost! Nejvyšší sazbou byl trest smrti a konfiskace veškerého majetku. Nejslavnější dílo ,,Kolymské povídky" ze kterých scenárista čerpal se objeví v několika dílech ale ne už tolik podrobně a napínavě jako v knižní podobě. Seriál není chronologicky řazen, život autora jde tady na přeskáčku, dětstvím to nezačíná ale rovnou stářím a takhle se vám to tam motá. Solženicin je oproti jeho povídkám a stylu vyprávění lehká kávička. Surovost, amorálnost systému, tvrdé Ruské prostředí, síla vůle přežít a neutuchající chuť napsat pravdu (svého rodu pomsta) řadí Šalamova na špici těch, kteří se nebáli říct pravdu i když věděl co ho čeká a také si za to odseděl svoje a stejně ho to nezlomilo jen ještě více posílilo napsat pravdu i po propuštění. Myslím že tento seriál splnil to, co jsem od něho očekával.

plakát

Citizenfour: Občan Snowden (2014) 

Půlku filmu tlachá z hotelového pokoje s nějakým obřezaným velbloudomrdem o tom, jak to všechno vypustil, co vypustil? Leda tak něco do kalhot, udělal hnědou čáru a přivandroval do Číny a potom do Ruska, země která tak ráda bojuje za lidská práva! Dvě země které ještě donedávna stříleli svoje občany při překročení vlastních hranic, a že jich bylo. Žádný pořádný důkaz jsem tam neviděl, oni pořád někde dřepí a melou, potom si tam meje hlavu, žere něco, zvedá telefony, češe si kedlubnu, paranoidně přemýšlí kdo ho může odposlouchávat, a ten přejetý vačnatec to celé žere. Paní soudružka režisérka mohla ještě divákům ukázat jak třeba pan Snowden se holí, močí a tlačí na záchodě, to by opravdu velmi intelektuálně obohatilo divácké publikum. To, že telekomunikační společnosti nebo sociální média, vyhledávače, youtube atd. sbírají data je přece jasné, však jste museli odsouhlasit jejich podmínky ale kdo to vlastně čte? Minimálně kvůli marketingovým účelům, k jakým ještě? Je nezajímá nějaký Pepa Novák co si leští svůj banán když přijde z práce. Musíte se bát velkého bubáka kdesi který vás sleduje, to vás taky může sledovat nějaký honimír v parku a ani si toho nevšimnete. Jak víte, že vaše data někdo z banky, pojišťovny, sociálních sítí nebo klidně nějaký státní úředníček nezneužívá nebo se na vaše údaje nedivá když to není potřeba? A jak s nimi nakládá? Při takovém přístupu k životu, by jste si ani nenakoupili v obchodě, ani by jste nechodili ven protože nemáte důvěru na které je to celé založené. A co tím vyřešil pan Snowden? Snížila se kriminalita? Začali se lidé bouřit nebo snad propukla revoluce? Vám přijde, že těch kamer na ulicích je snad méně po tom co Snowden začal zpívat? Rozhodně jich jenom přibývá, a tenhle bábě bych ty ruce urazil, nechápu za co vyhrála cenu, je to nuda a Snowden zní nepřesvědčivě, měl prachy, kariéru, přítelkyni a riskovat všechno kvůli něčemu, nad čím stejně nejde vyhrát. Je to jako mikrob proti slonu, to jak chtěl bojovat, pěstičkami proti tanku? Podle zákonů je to zrádce, on zradil svojí vlastní zemi, tyto informace neměli být vypuštěný, mohl to přece rozeslat, ale néé udělám radši ze sebe mučedníka, a.... ejhle ono se na tom dá dobře vydělat! A potom skončí jako uprchlík v zemi medvědů a vodky, naprostá senzace!

Poslední hodnocení (3 218)

Poslední motýl (1990)

10.05.2021

Štvanec (2003)

09.05.2021

Protokoly sionských mudrců (2008) (TV film)

07.05.2021

Hashmatsa (2009)

07.05.2021

KDO JINÉMU JÁMU Rudolf Slánský (2020) (TV film)

07.05.2021

Hodný chlapec (2004) (TV film)

07.05.2021

KGB v Německu (2006) (TV film)

07.05.2021

Vlasovci (2015) (TV film)

06.05.2021

Vyvraždění rodiny Greenů (2002) (TV film)

04.05.2021

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama