Jack a obři (2013)

Singer to má v píči. Absolutně kašle na souvislý děj. Film prakticky skončí po 90 minutách. Postavy se ve filmu chovají nelogicky. Romance, na které má film stát, nefunguje ze dvou podstatných důvodů: 1) mezi postavami není žádná chemie (jeden z nejhorších castingů vůbec) 2) i kdyby byla tak Jack a princezna jsou spolu na plátně asi deset minut, takže vůbec nemají čas něco rozehrát. Humor je až Troškovský (obr si prdnul, obr se šťourá v nose, Bremner se pitvoří). A co je u fantasy za 200 miliónů překvapivé že nefunguje ani z vizuální stránky. Když se poprvé dostaneme do země obrů (nebo jak se to jmenuje) vidíme jak hrdinové vylízají z pod kamene, kde jde jasně vidět že si tvůrci dali do studia pár stromů, šutrů a písek. Pak střih, kamera odlítá od místa kde jsou a vidíme špatně vyrendrovanou vznášející se zemi kde jsou. A pak střih, zpátky do špatně vytvořeného studia, kde za nimi probíhají mraky. Z grafického pojetí obrů se mi chtělo blít. Sem si vědom že jde o rodinou pohádku a kdyby v ní fungovaly aspoň základy co od velkolepé Hollywoodské fantasy očekávám v pohodě bych to bral, tohle se ale podobá těm nejhorším pohádkám na ČT.

Odvážné palce (2009) (pořad)

Díly s Fukou a Baldýnským ( a Michailidisem) můžu sjíždět pořád. Celkem dost mě bavili i ty s Irenou Hejdovou. Teď už to de ke dnu.

U Konce světa (2013)

Jsem si vědom že jde o crazy komedii ale i ta musí mýt smyslnou dějovou strukturu. I když uznávám že This is the end, z kterého jsem byl nadšen, se taky chvílemi rozpadalo tak tam byli fóry házeny tak kulometně že sem si toho nevšímal a navíc World´s End chce stát víc na příběhu než na snůšce gegů. Ale i tak důstojné zakončení trilogie.

Sunshine (2007)

To že sem neměl možnost vidět Sunshine v kině tomu zřejmě hodně ubralo.

Babovřesky (2013) odpad!

To není film, to je blasfemie.

Muž z oceli (2013)

Definice toho co chci na plátně vidět.

Zvětšenina (1966)

Geniální ojebání diváka. Teda jesli sem to pochopil.

Před soumrakem (2004)

Absolutní špička nejen žánru ale i filmu obecně. Skvělý scénář o pomalém ztrácení iluzí s jistým Linklaterovým vedením nejsympatičtější romantické dvojce všech dob. Masterpiece.