Ledová archa (2013)

Možná - kdybyste mě nutili k nějaké té kritice - tak snad možná jen, kdyby to bylo malounko kratší. Ale jinak to má docela drájf.

Věc (1982)

Asi to nejlepší od Carpentera. Trikové scény trochu zestárly, ale celkově je po celou dobu děje laťka nastavena proklatě vysoko.

Titanic (1997)

Velkolepý film o "nepotopitelném" Titanicu u nějž zaručeně nezůstane jediné oko suché. Cameron si dal opravdu záležet a přišel s příběhem, který ani po letech nezestárnul. A navíc to je řemeslně skvěle zvládnuté, až maniakálně vypiplané do neskutečných detailů.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Skvělá zombíkovská hororová komedie, která vtipně popírá základní premisu o tom, kterak sejmout zombíka výstřelem do hlavy. Bavil jsem se.

Úsvit mrtvých (1978)

Za mne jednoznačně nejlepší zombíkárna všech dob, co kdy byla (a bude?) natočena. Prožíváme příběh čtyř lidí, kteří se před zombie apokalypsou uchýlili v obrovském obchoďáku a prostě to šlape a je to cool. Jako malej prcek, jsem se vžíval do rolí postav ve filmu a představoval jsem si, jak bych se napakoval a vyzbrojil, abych přežil ve světě plném zombíků. Romero dal v Night of the Living Dead základ žánru a i zde ukazuje, že zombíci nemusí zběsile běhat ani skákat, jako tomu je bohužel v současných "zombie filmech". A k tomu hraje bombastická synťáková hudba od Dario Argenta / Goblin. Prostě kultovní záležitost, se vším všudy.

Terminátor (1984)

Naprostá klasika, kterou jsem poprvé viděl na VHSce a s příšerným dabingem, coby malý prcek. Narozdíl od dvojky, zde nejsou žádné vtípky ani odlehčující situace, jen vážná akce a děj. A k tomu hraje prim úžasný soundtrack od Brada Fiedela. A z těchto - a spousty dalších - důvodů mám (nej)raději jedničku. I když se mnou mnoho lidí nebude souhlasit.

Carrie (2013)

Za mne velmi povedená adaptace klasické Kingovky. Volba herečky hlavní postavy mi tak úplně nesedla, ale za to její spolužačky byly mrchy už od pohledu. Stejně tak její matka zahrála svou roli velmi zdařile. Příjemná podívaná, co vůbec neurazí.