Dextwer

• 21.11.2014  15:49
    Neúplatní (1987)

Moje hodnocení: 90%

• 11.9.2011  00:54

Typický anglický humor ve výborném hereckém podání Emily Blunt a Bill Nighy. Kdo má rád anglický svérázný humor určitě si přijde na své a tahle komedie ho nezklame. Emily Blunt opět dokázala, že patří k velmi talentovaným herečkám s velkou budoucností. Hodnocení: 70%

• 20.8.2016  14:52

Moje hodnocení: 55%

• 19.11.2016  22:13

• 8.1.2012  23:40

Velmi povedený thriller, který nám ukazuje, kam až touha po penězích může lidi zavést. Dobře natočené, kde se střídají pohledy na situaci různých postav plus pohledy z různých časových horizontů. V tomhle filmu se mi nejvíc libil výkon Philipa Seymoura Hoffmana. Zajímavosti: * Název filmu byl převzat z irského přípitku, jehož celé znění je: "May you have food and raiment, a soft pillow for your head; may you be 40 years in heaven, before the devil knows you're dead." * Philip Seymour Hoffman i Ethan Hawke byli už léta přáteli Marisy Tomei. Moje hodnocení: 70 %

• 3.5.2013  23:49

• 17.2.2013  22:48

Moje hodnocení: 80%

• 29.4.2012  15:05

Nikde v Africe je film, který nám nabízí pohled do osudu jedné židovské rodiny v době temna nacistické říše, kdy jsou nuceni za pět minut dvanáct opustit svoji rodnou zem a vydat se do neznáma daleké Afriky v područí Britského impéria. Nádherná scenérie afrického kontinentu s pohledem na těžkosti doby, kterou prožívá jedna obyčejná rodina dělá z tohoto snímku kvalitní dílo k zamyšlení. Moje hodnocení: 90%

• 24.11.2011  17:50
    Nixon (1995)

Opět mé hodnocení ovlivňuje má záliba v životopisné snímky. Excelentní výkon Anthony Hopkinse. Délka by mohla být kratší. Každopádně zajímavý náhled do historie Spojených států a vysoké politiky. Zajímavosti: * V Hong Kongu se film jmenoval „Velký lhář“ * Dcery Richarda Nixona film odsoudily * Role Richarda Nixona byla nabídnuta Tomu Hanksovi, Jacku Nicholsonovi, Robinu Williamsovi a Johnu Malkovichovi, ti však odmítli. Moje hodnocení: 80 %

• 12.6.2013  22:27

Moje hodnocení: 35%

• 15.12.2011  21:10

We own the night z mého pohledu zklamal. Nějak mi to celé přišlo fádní. Neříkám, že to je úplný propadák, spíše film, který se dal natočit trochu výrazněji, víc ponořit diváka do děje. Hodnocení možná vychází z velké konkurence kvalitních snímků v tomto žánru. Zajímavosti: * Phoenix se tak vžil do role drzého synka, že si i o přestávkách dobírar Roberta Duvalla. Ten to několikrát nevydržel a doslova vybuchl vzteky * Scéna automobilové honičky byla natočena za slunečného dne. Hustý déšt byl doplněn digitálně. Moje hodnocení: 60%

• 2.1.2012  21:08
    Notting Hill (1999)

Chvílemi příjemná komedie, které škodí, až někdy trapná romantika. Zajímavosti: * Během narozeninové oslavy dostane Anna Scott dotaz, kolik dostala za poslední film a odpoví 15 milionů. Tolik přesně činil honorář Julie Roberts za roli v Nothing Hill. Moje hodnocení: 60 %

• 27.1.2013  17:25
    Nové sčítání hlasů (TV film) (2008)

• 22.6.2014  22:18

• 23.1.2018  22:39
    Nákaza (2011)

MOje hodnocení: 70%

• 14.1.2012  13:47
    Nálety na Německo (TV film) (2009)

Dokument, který nám poskytuje bližší seznámení s hrůzami spojenými s bombardováním německých měst a pohled na utrpení obyčejných lidí. Moje hodnocení: 80%

• 9.3.2017  19:55
    Následky přelidnění (TV film) (2010)

• 13.1.2013  17:23

Moje hodnocení: 90%

• 9.12.2011  17:34

Výborný film o cestování v čase, vtipné podání, dokonalý scénář, sympatické herecké obsazení. Opravdu průlomový film na svou dobu i rozpočet. Kdo neviděl, dělá chybu. Zajímavosti: *Kvůli roli Martyho se musel Michael J. Fox naučit jezdit na skateboardu * Ve francouzské verzi neříká matka Martymu Calvin Klein, ale Pierre Cardin. V italské zase Levi Strauss * Když je Marty zpět ve své době, ráno při jeho probuzení hraje v rádiu píseň "Back in time" (Zpět v čase) * Budovu s hodinami, známou ze všech tří dílů, můžeme vidět ve videoklipu k písni „Why Don't You Get a Job“ od americké skupiny The Offspring. Moje hodnocení: 80 %

• 9.12.2011  17:40

Povedené pokračování jedničky s cestou do minulosti a do budoucnosti a rozebráním alternativních rovin přitomnosti. Opět dobrá práce. Zajímavosti: * Film se točil zároveň s třetím pokračováním * Martyho bunda z prvního filmu je možno vidět ve starožitnostech v roce 2015 * Režisér Robert Zemeckis ve své době rozšířil fámu, že létající skateboardy opravdu existují a že fungují na magnetický pohon. V příštích týdnech skejťáci z celé Ameriky zavařili telefoní linky firma Mattel, jejíž logo bylo v rámci producent placementu na skateboardech. V Mattelu záhy vzdali snahu vysvětlovat pravdu a volajícím tvrdili, že kvůli žalobě smějí rozjet produkci až roku 2015. Moje hodnocení: 75 %

• 10.12.2011  20:14

I třetí díl si udržel vysokou kvalitu. Výborný scénář a provedení. Tří díly Návratu do budoucnosti jsou úchvatným dílem, kdy člověk si může pohrát s myšlenkami a vzpomínkami na dětské choutky o cestování v čase. Zajímavosti: * Ronald Reagan původně slíbil, že zahraje starostu Huberta, ale pak to odmítl * Marty se ve filmu představí jako Clint Eastwood. Ve scéně, kde je Marty postřelen, použije na obranu poklop od kamen zakrytý ponchem podobně jako samotný Clint Eastwood ve filmu Pro hrst dolarů (1964) . Moje hodnocení: 80%

• 5.12.2011  17:25

Na úrovni zpracovaný dokument a zlaté jízdě mistrostvím světa ve Vídni 2005. Výjímečný tým, výjímečné mistroství světa a výjímečný úspěch nám namixovali naši hokejisté. Opět hodnocení ovlivněné úspěchem a nadšením do hokeje. Moje hodnocení: 90 %

• 12.8.2012  23:47

Naštěstí jsem si film pustil bez předešlé kontroly ČSFD a jeho hodnocení. Trošku nerozumím nízkému hodnocení a jsem si jist, že zrovna tohle je jeden z mála případů, kdy i všemohoucí ČSFD není objektivní v kvalitě snímku a snímek je hodně podceněn. Těžko říct, proč si hodnotící zasedli zrovna na tento snímek Návrat pana Ripleyho. Každopádně film není špatný, zápletka je zábavná a zamotaná a Barry Pepper je klasický klíďas, známý z filmů Zachraňte vojína Ryana, Zelená míle.▐ Moje hodnocení: 70%

• 25.11.2012  11:26
    Německé pobřeží (TV film) (2010)

Krásný dokumentární příběh o Německém pobřeží Baltského moře. Úchvatná krajina, malebné městečka, souznění lidí a přírody▐ 1.díl▐ Moje hodnocení: 75%

• 17.6.2017  20:06